Dupa un examen de urina,am leucocitele 500 si eritrocitele 25, am probleme cu rinichii?

Infertilitate feminina Stimulare ovariana Ginecologie Ovulatie Insuficienta ovariana primara
Intrebare postata de Utilizator21541014650 cu 5 ani in urma

Am 48 de ani si acum 2 ani am ingropat un tata cu picior diabetic, in luna aprilie a anului trecut am facut prima otita fungica supurata, care si dupa antibiotice, ciprofloxacin, augumentin, betpioptal s-a reinfecta t(urechea) inca vreo 5 saptamani cand o tanara rezidenta de la urgente mi-a spus sa imi i-au glicemia care era aproape 200. Am iceput sa tin regim alimentar si s-a vindecat urechea dar de cate ori ajunge apa in urechi cand ma spal acestea se infecteaza si este o mare durere ca si la otite. Am uitat sa precizez ca in anul 2000 am avut 5 interventii la maxilo-faciale si la ORL, rezectii aplicale cu diagnostic de sinuzita bilaterala, scos sinus maxilar stang, endoscopii, deschis sinusuri maxialre si frontrale, scoasa o masea de minte care a crescut pe sub alte masele, cu 2 narcoze totale la interval de cateva luni. Acum fac si conjuctivite repetate port ochelari progresivi fara de care nu vad nici de aproape nici de la distanta, cu dioptrii -4, + 4, am facut la ochiul drept si un herpes cornean care a fost tratat. In 2012 am avut un chiretaj pt. ovare polichistice cand au fost extirpate chisturi de 2 si 3 cm.Am fost internat acum 5 ani cu pneumonie si infectie urinara la infectioase, lucrez in invatamant si ma intalnesc cu aproape 500 de elevi pe saptamana. Am avut asm bronsic si am luat ventolin si sertide, cred ca am intrerupt tratamentul brusc si in acesta vara m-am ingrasat 12 kg in 2 luni acum, sunt suspecta de sindrom cushing, toate simptomele de vergeturi pe burta pe sani si la incheieturile genunchilor pe interior a determinat-o pe doamna doctor endocrinolog sa ma trimita la analize de sange si sprtizlo salivar, dar am vorbit cu dansa telefonic si mi-a spus ca nu sunt tumori pe suprarenale. Cateodat in periade de stres glicemia creste la 244, doctorul cardiolog mi-a indicat perindopril pt tensiune oscilanta. precizez ca mai am o sora gemana cu care m-am nascut la 7 luni, ea este diagnosticata cu ureterocel bilateral, prolaps de valva, chisturi in plamani. Ca de grav este acest sindrom chshing si la ce medic trebuie sa ma mai adresez?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator21542799223 (acum 5 ani)

Buna ziua! Numele meu este Camelia, sunt studenta la medicina in ultimul an si fac un proiect de cercetare in legatura cu sindromul ovarelor polichistice. De asemenea, si eu am fost diagnosticata cu acest sindrom, fapt care ma motiveaza sa ma implic in imbogatirea cunostintelor medicale pe aceasta ramura.

Am o mare rugaminte la voi, pentru cine doreste sa se implice, am nevoie de completarea formularului urmator:

adresa_web_filtrata /forms/d/e/1FAIpQLSd0cYdErvBMviEFm-rm7Uqb_SEk-bc0_3bCLIAzywzCvVEf9g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Sunt 90 de intrebari cu raspunsuri de la 0 la 4, sub forma unei scale. Timpul de completare nu ar trebui sa depaseasca 15 minute.

Va multumesc anticipat. Imi doresc tare, tare mult sa pot avea cat mai multe formulare completate.

Cu respect,
​​​​​​​Camelia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: