Stiti cine are nevoie de nitrofurantoin?

Infectiile urinare la copii
Intrebare postata de Puscasiu cu 14 ani in urma

Am un copil care s-a nascut cu hidronefroza congenitala , avea reflux vu pe ambii rinichi.A trebuit sa facem tratament cu nitrofurantoin sa prevenim infectiile urinare pana la varsta de 1 an cand trebuia sa fie operat. S-a intamplat ca mai multe persoane ne-a adus medicamentele din afara si nu le-am folosit pe toate. Daca stiti pe cineva care are nevoie de acest medicament sunt dispusa sa ii dau ultima cutie pe care o mai am.Copilul meu nu mai are nevoie de ele pentru ca la varsta de 6 luni defectul ureterelor a disparut de la sine cu cat ca medicii nu ne-au dat nici o speranta. Multumesc lui Dumnezeu. Donez medicamentele unui copil care are nevoie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

vlagea carmen silvia (acum 14 ani)

Buna ziua!Draga doamna am nevoie de acest medicament care a disparut din farmaciile din Constanta.Am E-Coli si aceasta bacterie este rezistenta la majoritatea antibioticelor cu exceptia catorva dar pe care nu le pot lua din alte cauze de sanatate.Acest medicament pe care d-stra il aveti e singurul pe care medicul mi l-a recomandat.Nu stiu daca exista prin alte orase din tara.Dar daca am citit despre faptul ca il aveti disponibil si daca nu e prea tarziu,as dori sa-l compar eu.Adresa mea de mail e [email protected] stiu din ce oras sunteti,eu sunt din Constanta.Daca nu deranjez prea mult as vrea sa-mi trimiteti un mail in care sa aflu cum as putea sa va contactez.Va urez sanatate copilului si dumneavoastra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 14 ani)

nitrofurantoin se gaseste la farmacia de la soveja (constanta) langa galeriile soveja. pe partea cu galeriile. eu de acolo am luat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica (acum 8 ani)

Nu stiu de cand e anuntul, dar si fata mea de 4 luni are aceeasi problema cu rinichii de pe partea stanga. Exact, are si doi rinichi cu doua uretere pe langa refluxul urinar. Abia ne-am externat pt a treia oara cu infectie urinara si avem nevoie de nitrofurantoin sirop.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 8 ani)

Buna!
Ai gasitcumva nitrofurantoin ssirop?si fetitamea de 5 luni are reflux bilateral grad 3 si cautam nitrofurantoin sirop.
Daca stii unde s ar putea gasi, da mi te rog de stire.
Iti multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11636983987 (acum 2 ani)

Buna ziua mai aveti siropelul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum un an)

Buna ziua
Va rog mult putem vb despre experiența data ? Ce ați făcut ? Sunt la fel in aceeași situatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Radu (acum un an)

Bună ziua, Am citit ca tratamentul cu nitrofurantoin afectează plămânii. E adevărat? Eu trebuie sa iau timp îndelungat, deoarece nu scap de infecția urinara.
Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: