Secretie vaginala raspuns medic

Infectiile urinare la copii
Intrebare postata de lavra cu 12 ani in urma

Fetita mea, de 3 ani si 4 luni, s-a trezit dimineata cu o secretie verzuie la pasarica! spuneti-mi, va rog, ce ar putea avea?! pana ajung la medic cu ea pt analize, sunt foarte speriata! am citit pe site-uri despre tricomoniaza! dar aceasta se ia prin contact sexual! va rog, lamuriti-ma un pic! ce analize ar trebui sa ii fac?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Tricomoniaza nu se transmite numai prin cotact ci si de pe lenjerie si diverse greseli in igiena si baia fetitei. Este nevoe de un examen al urinei ( microscopic si bacteriologic (prin frotiu pe lama ) la un laborator. Poate fi vorba numai de o infectie bacteriana , dar trebue vazuta de catre medic. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infectiile urinare la copii.

Cristina (acum un an)

Buna știu că a trecut mult timp dar cum ai rezolvat problema ?Noi de 1 an de zile ne luptam cu o secreție vaginală care nu dispare la antibiotic. Fie ii iese E-coli,fie enteroccocus faecalis. Nu mai știu unde să mă duc.am fost la n medici și doar și au dat cu presupusul și mi au dat antibiotic conform antibiogramei dar nicio schimbare. Fetița în prezent are 5 ani. Mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: