Infectia urinara

Infectiile urinare la copii
Intrebare postata de sssim cu 12 ani in urma

Buna .am o fetita de 4 ani .in mai afacut infectie urinara,am urmat tratamentul prescris de doctor.nu.s-a insanatosit.acum astazi 15 septembrie de dimineata a urinat rosiatic.am fost la medic si mi-a prescris Trimethoprim suspensie.Cit de bun este acest tratament si daca este un antibiotic?Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

laura (acum 12 ani)

Da este antibiotic, biseptolul,dupa denumirea veche..ar trebui sa fie bun..dar era bine facuta si o analiza,o urocultura,pt a vedea exact antibioticele,la care infectia este sensibila..ar trebui facuta dupa ceva timp de la intreruperea tratamentului,dar cel mai bine sa discutati cu medicul dv..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sssim (acum 12 ani)

multumesc ptr.raspuns.Da a facut doctoul analiza urinei pe loc si amentionat ca exista urme de singe si globule albe.Eu locuiesc cu fam.in Anglia.Acest tratament este ptr o saptamina dupa care trebuie sa merg din nou la medic cu urina.Sint ingrijorata pentru ea,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kami (acum 12 ani)

buna sunt din cluj daca se poate sa vb pe [email protected] si eu am o fetita de 5 anisori daca se poate sa vb mai mule

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sssim (acum 12 ani)

da cum sa nu,astept sa conversam.eu am doua fetite de fapt,una de 4 si cealalta de 6 anisori.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: