Urechi înfundate cu amețeala ?

Hipertensiunea arteriala (HTA)
Intrebare postata de Ionut Dumitru cu un an in urma

Buna ziua…..am o problema acum câteva zile am fost răcit o durere gravă de cap am luat pastile am băut ceaiuri și mi-a trecut dar după răceala am rămas cu urechile înfundate …..și in timp ce mi se înfunda urechile mă ia o amețeala și simt ca mi se pune o piatra pe cap îmi simt capul greu …..mă tine așa câteva minute apoi trece apoi iar ma ia……

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului (acum un an)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/de-ce-se-infunda-urechilei_19559

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lorena (acum 11 luni)

Am aceeași problemă țin să menționez că în trecut mi sa spus că am sinuzită rinită sau cronică numai știu exact zilele acestea am fost cu mașina până undeva iar șoferul a ținut geamul deschis tot deși era cald afară bănuiesc că ma tras curentul mă simt aiurea raaaau o presiune în cap la fel ca tine ,la nas la fel urechile exagerat de înfundate amețeli îmi da o stare de neliniște asta e oribil stau într-un loc și bănuiesc că din cauza că nu mă pot concentra e că și cum nas fi în locul respectiv așa mă simt deși eu știu unde sunt am crezut că poate e vreo problema psihică mă sperie asta rău și nici nu pot dormi noaptea din cauza că mă gândesc că poate îs nebună sau ceva deși nu cred

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: