Problema scaune cu sangerari raspuns medic

Hemoroizi
Intrebare postata de Comany22 cu 9 ani in urma

De cateva luni am probleme, la fiecare scaun am urme de sangerare. Ideea este ca nu am dureri, mancarimi totul este normal, doar ca am aceste sangerari.
Mentionez ca nu am schimbat alimentatia sau altele.
Pur si simplu am aceasta problema fara nici o durere sau alceva.

Ma gandeam poate sa fie din cauza unor scaune in trecut mult mai tari si poate s-a fisurat ceva....nu stiu ce sa mai zic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog sau chirurg pentru evaluare si tratament corespunzator ( hemoroizi, fisura anala, etc).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hemoroizi.

Medic.Fares (acum 9 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buna ziua.Pentru hemoroizi exista remedii naturale eficiente cum sunt supozitoarele Hemorsan si ceaiul Hemorlax, usor de administrat si fara efecte secundare.Se necesita si respectarea unei anumite diete.Pentru un tratment complet este necesar un consult la un cabinet de fitoterapie.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristian3882051 (acum un an)

salut, ai rezolvat ceva cu sangerarea , daca da, cum ?

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sorin (acum un an)

Bună de câteva zile fac scaun cu sânge, dar cei drept ma și forțez câteodată dar și senzație de scaun dar defapt era vânt cu putina diaree, oare care ar fi prb.. Mulțumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: