HEMOROIZII SI FISURA ANALA SE VINDECA

Hemoroizi
Intrebare postata de luiza2014 cu 9 ani in urma

Buna ziua!..Vin pe acest site in speranta de a putea ajuta si alti bolnavi cu acceasi suferinta ca a mea.Problema mea a inceput in aprile 2014 -adica crizele infernale si hemoragiile la fiecare scaun.Am avut o fisura anala si hemoroizi interni si externi pe fondul consumului excesiv de antibiotice in urma unor operatii.S-a distrus flora intestinala si au aparut constipatiile zilnice care intr-un final mi-au provocat hemoroizii si o fisura anala foarte dureroasa si cu pierderi de sange la fiecare scaun.Durerile la scaun erau asa de mari ca le puteam compara cu momentul nasterii.Au fost niste dureri infernale, iar sangele pierdut era in cantitate mare :picura sange inainte sa iasa scaunul, in timp ce iesea si dupa ce era evacuat.Am consultat medici profesori care mi-au dat diagnosticul.Am suferit din Aprilie pana in Iunie..aproape 3 luni de zile.Intr-un final Dumnezeu m-a ajutat sa gasesc pe forum sfaturi pe care le-am combinat si mi-au adus vindecarea in mai putin de o saptamana.Am eliminat din alimentatie toate produsele din carne, toate branzeturile si toate produsele de panificatie, deoarece aveam constipatie cronica si aceasta nu dadea voie fisurii si hemoroizilor sa se vindece.Am folosit zilnic iaurt de casa de 3 ori pe zi cate o cana-pt refacerea florei intestinale.Am folosit L-LYSINE SI Vitamina C cate o tableta pe zi, in fiecare dimineata-un aminoacid responsabil de regenerarea colagenului din corp pt a-mi recapata elasticitatea tesuturilor si a vaselor de sange.Si am utilizat unguente pe care le introduceam cu o siringa de 3 ori pe zi :dimineata, seara si la culcare(dupa scaun, daca exista).Unguentele erau pe baza de tataneasa, propolis, patlagina si le combinam cate putin din fiecare...In mai putin de o saptamana(dupa 3 luni de suferinta apriga), am reusit sa scap de sangerari.Durerile au persistat, dar gradul lor a inceput sa se diminueze in timp.Dupa exact 3 saptamani nu mai aveam nici dureri.Vindecarea mea este o binecuvantare de la Dumnezeu si de aceea am dorit sa impartasesc si altor bolnavi cu aceeasi boala ca a mea experienta mea.VA DORESC MULTA SANATATE!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

Sorin Ichim (acum 9 ani)

Iti recomand Hemotreat crema. Nu prea credeam in cremele astea insa acum am o alta parere. Daca respecti recomandarile lor o sa ai rezultate la care putini se asteapta. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

becu (acum 8 ani)

sa stiti ca hemo tread este ca o frectie la un picior de lemn va spun din proprie experienta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21527235686 (acum 5 ani)

ieri am terminat toata cutiuta de hemo tread,m-am dat de doua ori pe zi,rezultatul...ca la inceput,doar ca nu au mai evoluat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luiza2014 (acum 9 ani)

Multumesc Sorin Ichim pt sfat!...dar asa cum am povestit mai sus ,sunt vindecata de mult timp...poate alte persoane cu aceeasi afectiune vad mesajele noastre si le va ajuta!...Doamne Ajuta la toata lumea sa fie sanatoasa!...pt ca sanatatea e la la indemana noastra...totul e sa privim in natura...Ps:...am uitat sa va spun ca uleiul extravirgin bio de avocado face minuni in problema asta...Cei bolnavi cu fisuri anale si hemoroizi il pot testa cu succes!...este o minune din farmacia Domnului!...va doresc multa sanatate si nu disperati...aveti credinta si rabdare ,pt ca totul se rezolva!...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

George2023 (acum 6 luni)

Luiza, rugaminte : cum ai utilizat uleiul de avocado? amestecat cu cremele sau administrat pe cale bucala si care a fost dozajul ? Multumesc foarte mult pentru indicatiile extrem de pretioase !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 9 ani)

Domnule Sorin Ichim, parerea mea este ca Hemotreat este o TEAPA. Hemotreat ofera garantii de vindecare, lucru imposibil, asta va poate spune orice doctor.

Am intrat acum pe acest site si sunt dezgustata de mizeriile promovate acolo. Domnii respectivi sustin ca daca nu te vindeci, iti platesc costul unei intervenii chirurgicale. Conditiile sunt urmatoarele:

1. sa faci fotografii la zona cu probleme?!!? Asa scrie pe site: trebuie sa iti pozezi anusul inainte si dupa interventie;

Adica oamenii trebuie sa isi pozeze zonele intime si sa vi le trimita voua - la HemoTreat - in conditiile in care voi nu sunteti doctori. Bataie de joc, mizerabili.

2. Cerere tip de pe acest site - dar pe site scrie "in curand", adica in prezent nu se poate face nici o cerere. Cu toate acestea, poti cumpara produsul si ti se fac promisiuni de interventii chirurgicale gratuite.

3. termen 15-45 de zile intre achizitie si interventie; Aici este o alta smecherie: cei mai multi nu se vor opera dupa ce se vor da cu aceasta crema, deci firma nu risca nimic.

Cei care vor alege sa se opereze nu se vor incadra in intervalul de timp. Minim 2-3 saptamani astepti sa vezi rezultatul cremei. Dupa asta, incerci sa te interesezi de clinica, doctor, te programezi si ... au trecut 45 de zile.

Dupa ce au trecut 10 zile lucratoare nu mai ai dreptul legal la retur. Cu firma care vinde Hemotreat nu ai semnat nimic din punct de vedere legal. Exista doar niste promisiuni pe un site mincinos, promisiuni care nu au nici o acoperire legala.

Cu alte cuvinte, daca incerci sa iti recuperezi banii dupa ce te operezi, nu vei avea nici o sansa.

Nu am mai vazut pe net asa o teapa mizerabila niciodata. Cineva care s-a tapit cu hemotreat ar trebui sa le faca reclamatie la OPC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum 9 ani)

Multumim ! Ac***a in vedere ca nu ati folosit produsul si ca ne numiti in toate felurile nu putem decat sa concluzionam ca sunteti concurenta !
Daca aveti dovada achizitionarii produsului si a urmarii tratamentului va rugam sa ne demonstrati atat noua cat si celorlalte persoane care citesc aceste bloguri. De asemenea daca aveti dovada ca produsul este ineficient in tratarea hemoroizilor si dumneavoastra, clientul nostru ati optat pentru rambursarea banilor sau asigurarea costurilor operatiei si noi nu am asigurat aceste beneficii va rugam sa aduceti dovezile si sa le prezentati si celorlalte persoane care urmaresc aceste bloguri.

Multumim inca o data pentru apreciere, cu cat sunteti mai inversunati cu atat inseamna ca produsul nostru este mai bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

-sz- (acum 8 ani)

Anca... ceva nu ai facut asa, cum trebuia. Crema in cauza are efect ff.bun si vindeca sigur! Scriu din propria-mi experienta si nu cu intentia reclamei. Initial si eu am fost sceptic... Mai incearca, si sa faci asa, cum ti se recomanda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 9 ani)

Am folosit Hemotreat si am fost multumit de rezultatele obtinute. Este un produs cu o compozitie diferita de alte produse cumparate pana acum, nu credeam dar uite ca se mai intampla si minuni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costi (acum 9 ani)

Ce fel de unguent foloseai? Cum se numește?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionik73 (acum 9 ani)

Folosesc hemotreat de 8 zile dar nu este nici o schimbare, acum am intrat pe si am văzut comentariile. L-am luat de la farmacie la recomandarea farmacistei,dar..... Nu vreau nici operație nici banii înapoi doar să știe alte persoane care că este O ȚEAPĂ MARE, MARE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum 8 ani)

Domnule ionik73, tin sa va contrazic pe aceasta tema legata de HemoTreat. Personal am folosit acest unguent si sunt foarte multumit, durerea a disparut in aproximativ 3 saptamani dupa folosinta. Va rog sa continuati folosirea acestuia pe o perioada mai indelungata desi ar trebui sa vedeti deja efectele pozitive ale unguentului acum difera de la persoana la persoana acest tratament. HemoTreat pentru mine a avut un efect pozitiv si as recomanda acest produs oricarei persoane pe care o cunosc cu afectiuni hemoroidale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vali (acum 8 ani)

Si eu folosesc hemotreat de 8 zile si nu se cunoaste nicio ameliorare. L-am comandat fiind convins ca va da rezultate. Dar se pare ca e doar o simpla crema fara niciun efect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Serban Popa (acum 8 ani)

Am folosit produsul 4 saptamani si are dreptate becu, este o frectie la picior de lemn, m-am luat ca prostul dupa reclama.
Cand am vazut ca nu functioneaza am cautat si eu compozitia pe internet, sa vad daca exista ceva dovezi si am aflat cu stupoare ca acesta contine petrol (derivati) si alcool, iar untura aia si galbenele, care spun ca sunt substante active nu au nici o dovada ca ar functiona pentru hemoroizi.
O sa imi cer banii inapoi si daca nu reusesc, ii reclam la protectia consumatorilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 8 ani)

eu am cumparat produsul vazand reclama cu plata contavalorii operatiei daca nu "scap" definitiv de hemoroizi!!! Si bineinteles ca nu am scapat, prima data a fost ok, in 5 zile mi-au trecut toate simptomele, dar dupa un timp au reaparut ( si am tinut si regim alimentar, am facut si miscare, am baut si lichide, am si continuat sa folosesc produsul cum recomanda ei, dar degeaba).... culmea este ca dupa ce au reaparut simptomele produsul nu a mai avut efectul initial.... eficienta lui era mult mai sp***a si la un moment dat eficienta a fost zero...cand le-am trimis email mi-au dat urmatorul raspuns... "Sunt convins ca nu ati folosit produsul conform indicatiilor din prospect , dar asta tine doar de dumneavoastra daca nu doriti sa scapati definitiv de aceste afectiuni"....parca este cineva nebun sa nu vrea sa scape definitiv de hemoroizi!!! era si "greu" sa respect indicatiile din prospect!!! Si-au permis sa fie marinimosi si sa-mi "ofere" 500 de euro pt. ca au vazut ca nu ma incadrez in termenul prevazut in angajamentul de plata (termen de 15-45 de zile intre achizitia hemotreat si interventia chirurgicala!!!)... Sunt f. curios daca vreunul din cei care au cumparat Hemotreat s-a vindecat definitiv de hemoroizi cum isi fac ei reclama!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 8 ani)

si ca sa va dati seama cu cine va incurcati, va dau mai jos cum incepe ultimul mesaj primit de la Manager :
"Da, cred ca esti carcotas, ciuf*t si te si dor hemoroizii, dar pe buna dreptate, Dumnezeu mai da si dupa inima.
adica noi cei nemultumiti de produs si de reclama mincinoasa suntem ciup***a, carcotasi si de asta nu ne trec hemoroizii !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 8 ani)

dupa ce s-au mai linistit spiritele si s-a revenit la un limbaj civilizat, am primit gratis un nou produs... acum, ca si prima data cand l-am utilizat, produsul are efect (au disparut simptomele), dar am baut si ceaiuri si incerc sa respect "programul" la o ora de stat pe scaun 5-10 minute de miscare!!!.... sunt curios, daca dupa ce opresc tratamentul zilnic si trec la cel de intretinere, o data pe saptamana, o sa-mi apara iar simptomele!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary R (acum 7 ani)

Dna luiza2014,spune.ti.mi ,va rog,cum ati folosit acest ulei extravirgin de avocado?sub ce forma?la gătit sau ca tratament direct pt hemoroizi?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rica (acum 7 ani)

chiar acuma am vazut reclama la Tv la acest produs dar dupa comentariile citite de mai sus sunt foarte dezamagita. oare acuma l-au inbunatatit? oare chiar te ajuta sa scapi definitiv? daca mai a incercat cineva produsul si a scapat definitiv va rog lasati un comentariu...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toni Manafu (acum 7 ani)

Exista unguente si interventii chirurgicale care te scapa de hemoroizi. Dar iata ceva ce nu stiti, sau stiti dar vreti sa ignorati: tesutul este slabit si vasele de sange sensibilizate, asadar veti face iar hemoroizi. Si da, ALIMENTATIA ESTE FOARTE IMPORTANTA!!!! Daca vreti sa scapati sau sa nu mai faceti, adoptati un stil de viata sanatos. Evitati (adica mancati mai rar ) alimentele care pot constipa. Nu mai dati vina pe tratamente. Efectul lor depinde de gravitatea situatiei si de stilul de viata. La mine de exemplu, a functionat banala alifie de galbenele...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: