Hemoroizii pot fi afectati?!

Hemoroizi
Intrebare postata de esos cu 12 ani in urma

Am 35 ani, beau de 18 ani si am urmatoarea problema. Atunci cand consum cantitati mari de alcool urinez pe mine. Pentru asta am inceput sa iau xanax, stilnox, sanval si alte pastile iar urinarile au scazut in frecventa si intensitate dar sunt foarte confuz, apatic si până cea mai mică adiere de vânt mă sperie. Penisul mi s-a facut mic si sta ingropat intr-un sac de piele iar libidoul nu stiu cum il am pt ca intretin relatii sexuale extrem de rar, dar starile enumerate mai sus sunt cauzate de pastile si alcool?!
De ceva vreme mi-a aparut la anus un hemoroid, e ca un clitoris si tocmai de aia vreau sa va intreb ceva
pt ca intentionez sa-mi intemeiez o familie am luat hotărârea de a bea cu fundul, adica introducandu-mi in anus tampoane imbibate in alcool. astfel nu voi mai avea halena urat mirositoare si nu ma va vedea nimeni consumand alcool, lucru ce imi va da un aspect prezentabil. intrebarea este daca acest fapt imi va afecta sanatatea anala si bineinteles ficatul, pe care doctorii il dau drept marit, imbatranit si bolnav. Din cauza situatiei jenante am omis sa ii intreb asta, asa ca profit de anonimatul forumului pentru a cauta raspuns.
nu e băscălie, cer doar un răspuns pertinent la problemele mele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (18)

Dar daca.... (acum 12 ani)

Bei cu fundul, gandesti tot cu el, putza n-ai, pipi in pat faci, medicamente pt nebuneala iei... La ce naiba-ti trebuie femeie, casatorie? Stai singur baiete!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra55121856 (acum 12 ani)

Inteleg ca esti dependent de alcool. Iti recomand sa ignori raspunsul mistocar postat de cel care ti-a raspuns inaintea mea.
Nu as putea spune ca stiu cum e (pentru ca nu stiu), insa pot sa iti spun ca daca te vei ruga lui Dumnezeu sa te ajute (cu credinta si cu convingere ca iti doresti sa renunti), El te va ajuta.
Pot sa iti dau exemplul personal de cum m-a ajutat pe mine Dumnezeu: acum cca. 2 luni nu puteam sa stau 24 de ore fara macar o ciocolata mica, dar de cele mai multe ori imi luam o tableta de 100 de grame. Daca ma straduiam sa nu o mananc tota in ziua respectiva, ma gandeam toata noaptea la ea. Crede-ma: exista dependenta de ciocolata - daca ar fi dupa mine, as trece-o pe lista drogurilor. M-am rugat la Dumnezeu sa ma ajute si, nu stiu cum a facut, dar .... nu am mai mancat ciocolata de mai mult de 3 saptamani si .... nici nu simt nevoia.
Domnul sa te ajute si pe tine! Asta e singura solutie! - Restul "solutiilor" prezentate de tine nu fac decat sa iti ingreuneze situatia si sa iti agraveze situatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

beni (acum 11 ani)

Ai dreptate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xNutzu (acum 12 ani)

Vezi tu , sa iti spun o poveste.
Gandeste-te la pui de bivoli din tarile straine. Ei nasc un pui mic , care este atat de mic incat nu se poate tine pe picioare. Daca nu isi revine in jumatate de ora , celelalte animale dimprejur il vor socoti ca prada si il vor devora. Daca nu te zbati sa te ridici , animalele de vor manca.
Lasa alcoolul ! Nu e bun de nimic ! E ca orice placere trupeasca , e doar o placere trupeasca ! Cauta pe internet metode pentru a te lasa! Consulta un medic! Fa apel la autocontrolul pe care il detii , pe care Dumnezeu l-a pus in noi cu un motiv.
La ce te astepti daca continui? Daca deja ai ficatul cum spui , crezi ca o sa-si revina daca o sa continui? NU! O sa faci vreo hepatita Doamne fereste! Dar pot fii multe alte afectiuni aparute din cauza alcoolului.
Cat despre libidou si celelalte , este normal daca faci exces de alcool sa se intample asta. Ce sa faci? Sa-ti introduci .. ?! Esti nebun? Chiar bautura ti-a dat o asa dependenta?! LAS-O ! Si o sa fii FERICIT , SANATOS SI CONSTIENT DE ACESTEA 2 !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 12 ani)

Vă mulţumesc pentru sfaturi, înţeleg că doriţi sa ma ajutaţi dar vă rog să-mi răspundeţi la intrebare, nu să-mi dati indicatii ce nu au legatura cu subiectul. Da, am ajuns sa aleg sa beau prin fund datorita unor factori si in plus economisesc prin acest mod si bani, fiind mult mai ieftin. Doresc sa continui in acest mod si de aceea v-am pus aceste intrebari pe care eu nu le consider a fi unele lipsite de bun simţ ori prost gust
1. Ficatul poate avea de suferit?
2. Mucoasa anală, intestinul gros si rectul de asemenea?!Ce boli risc?!
3. Care ar fi doza ideală?
4. Dacă am uns zona anală cu vaselină există riscul ca alcoolul să nu se mai absoarbă?!
5. Ce anume aş putea lua pentru a nu mai avea coşmare terifiante?! Dacă iau somnifere şi mă îmbăt pe cale anală efectele vor fi precum as bea normal si le iau?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra55121856 (acum 12 ani)

Nu iti pot raspunde la toate intrebarile, intrucat nu sunt medic si nici nu am mai auzit pe cineva care sa bea prin fund - prin urmare nu stiu cum se intampla si pana unde ajunge alcoolul.
Totusi, am fost recent la niste cursuri de sanatate, unde am aflat ca alcoolul irita orice organ cu care intra in contact, inclusiv pielea. De exemplu, eu am folosit cca 3 saptamani, pe piele, alcool mentolat, prin tamponare si, ca urmare a acestui lucru, pielea mea s-a iritat si s-a deshidratat, provocandu-mi mancarimi foarte puternice.
Luand in considerare cele de mai sus, raspunsul la intrebarea 2 ar fi DA - atat mucoasa anala cat si intestinul gros cat si rectul vor avea de suferit. Boala poate fi de la o simpla iritatie (dar foarte neplacuta), pana la cancer, in functie de perioada si intensitatea expunerii.
La intrebarea 3, raspunsul corect este ca doza ideala de alcool este de 0,00 ml.
La intrebarea 4 pot sa iti dau un raspuns nedocumentat: pe baza experientei mele, vaselina are un oarecare rol de protectie, impiedicand anumite substante (cred ca si alcoolul) sa patrunda. Nu cred ca ungand zona anala cu vaselina alcoolul nu se va mai absorbi, insa cred ca e posibil ca acesta sa se absoarba in cantitati mai mici. Cred totusi ca e posibil ca alcoolul sa reactioneze chimic cu vaselina, deaceea ar trebui sa te mai documentezi, ca nu cumva sa rezulte produsi de reactie mai toxici decat alcoolul insusi.
La intrebarea 5, eu iti pot da un raspuns, insa nu stiu daca il vei lua in serios. Eu sper ca da: te sfatuiesc sa cauti pe cineva cu care sa discuti (preot/pastor sau, daca preferi, un psiholog) si sa te rogi. Asa cum am mai scris, eu stiu ca Dumnezeu te poate ajuta sa scapi de orice boala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nirolf (acum 12 ani)

De la hemoroizi (si probabil mai ai si alti polipi pe colon) poti face cancer de colon. De la alcool poti face ciroza si cancer hepatic, poti sa-ti distrugi si pancreasul ceea ce duce la diabet. De la pastile poate ai ajuns deja impotent. De la lipsa de retentie urinara poti face infectie urinara, si apoi complicatii de la aceasta in sfera uro-genitala.
La ce iti trebuie familie? Sa-i faci viata amara nefericitei aceleia care s-ar casatori cu tine? Sa o parasesti cand copii vor avea intre 0-17 ani, sa lasi o vaduva si copiii orfani pe drumuri?
Gandeste-te cate nevoi au ei, ca in primul rand ei au nevoie de un parinte sanatos, cu putere de munca, nu de unul care sa dea toti banii pe alcool si apoi pe medicamente, care nici nu va putea sa-si mentina un loc de munca stabil, va ajunge in pensie de boala la 45 ani si va muri de ciroza la 55 ani.
Daca vrei cu adevarat familie, singura cale este sa te desparti definitiv de drumul asta spre autodistrugere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi (acum 12 ani)

depinde ce fel de alcool introduci, daca nu este sanitar atunci sigur mai contine si alti compusi chimici daunatori si asa cum ti-a afectat ficatul va ajunge sa iti afecteze si anusul chiar daca folosesti unguent, si mai sunt si sangerarile pe care le va cauza, cu dereri in zona anusului si po colon. pe langa toate cate ti s-au zis in mesajul de mai sus care este acelasi cu rezultatul unui doctor specialist, hemoroizii de la alcool se maresc si ajungi la operatie. ar mai trebui sa faci un control sa vezi daca esti potent sau poti face copii pentru ca din cate ai spus s-ar putea sa fi ajuns la ipotenta sau va urma asta foarte curand.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 12 ani)

Stimată doamnă, aveti dreptate. ce rost are sa ma mai chinui cnd as putea fi deja impotent?voi consulta un medic pentru a vedea daca mai sunt sau nu potent si fertil, iar in caz contrar ma voi dedica activitatii pe care o fac cel mai bine. Sa inteleg ca acoolul tehnic este mai bun pentru ,,baut cu fundul" decat cel de consum?! am baut si alcool sanitar, dar amestecat cu apa, m-a durut capul a doua zi si cu greu mi-am revenit.
Am incercat sa beau cu anusul prin introducerea unor tampoane imbibate in vodca in urma cu catebva zile dar nu am reusit deoarece eram prea beat, consumasem aproape toata sticla ca sa imi fac curaj si nu am reusit sa imi introduc tampoanele in anus. asa am si adormit, gol pe dusumea chircit ca un caine,. din cauza frigului am urinat pe mine si covor . voi incerca sa fac acest lucru cand sunt treaz si o sa folosesc un alcool mai ,,moale" recte un lichior de ciocolata cu care imi voi badijona zona anala cu ajutorul tampoanelor. sper sa mearga.o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 12 ani)

Stimată doamnă, aveti dreptate. ce rost are sa ma mai chinui cnd as putea fi deja impotent?voi consulta un medic pentru a vedea daca mai sunt sau nu potent si fertil, iar in caz contrar ma voi dedica activitatii pe care o fac cel mai bine. Sa inteleg ca acoolul tehnic este mai bun pentru ,,baut cu fundul" decat cel de consum?! am baut si alcool sanitar, dar amestecat cu apa, m-a durut capul a doua zi si cu greu mi-am revenit.
Am incercat sa beau cu anusul prin introducerea unor tampoane imbibate in vodca in urma cu catebva zile dar nu am reusit deoarece eram prea beat, consumasem aproape toata sticla ca sa imi fac curaj si nu am reusit sa imi introduc tampoanele in anus. asa am si adormit, gol pe dusumea chircit ca un caine,. din cauza frigului am urinat pe mine si covor . voi incerca sa fac acest lucru cand sunt treaz si o sa folosesc un alcool mai ,,moale" recte un lichior de ciocolata cu care imi voi badijona zona anala cu ajutorul tampoanelor. sper sa mearga.o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 12 ani)

Stimată doamnă, aveti dreptate. ce rost are sa ma mai chinui cnd as putea fi deja impotent?voi consulta un medic pentru a vedea daca mai sunt sau nu potent si fertil, iar in caz contrar ma voi dedica activitatii pe care o fac cel mai bine. Sa inteleg ca acoolul tehnic este mai bun pentru ,,baut cu fundul" decat cel de consum?! am baut si alcool sanitar, dar amestecat cu apa, m-a durut capul a doua zi si cu greu mi-am revenit.
Am incercat sa beau cu anusul prin introducerea unor tampoane imbibate in vodca in urma cu catebva zile dar nu am reusit deoarece eram prea beat, consumasem aproape toata sticla ca sa imi fac curaj si nu am reusit sa imi introduc tampoanele in anus. asa am si adormit, gol pe dusumea chircit ca un caine,. din cauza frigului am urinat pe mine si covor . voi incerca sa fac acest lucru cand sunt treaz si o sa folosesc un alcool mai ,,moale" recte un lichior de ciocolata cu care imi voi badijona zona anala cu ajutorul tampoanelor. sper sa mearga.o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nirolf (acum 12 ani)

Eu nu-l cred pe tipul asta, ar trebui sa aiba IQ 10 sau mai jos ca sa faca asa ceva si sa nu inteleaga ca este rau pentru el.
La revedere esos si termina cu glumele proaste.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 12 ani)

si cnd bei iti faci rau si cand mananci slanina la fel. dar incerci sa o faci in asa fel incat sa nu te doara capul sau sa nu te ingrasi. bauturile nu le amesteci iar slanina nu o mananci decat cu putina paine si multe legume,. asta e si situatia mea. diseara am sa incerc pt ca am inceput deja sa tremur. o zi buna.
p. s. am sa ma filmez si am sa postez, ca sa vedeti ca nu glumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ginghis (acum 11 ani)

ESOS....ptr bautura exista doua remediii...una ar fi vointa...a doua dezalcolizarea...eu am ales sa beau cu cap si sa nu imi faca rau...iar despre "bautul cu fundul"....laso naibii de treaba....dak nu mai vrei sa bei nu mai bea...dak vrei sa bei atunci bea pana nu mai poti....dar nu face si pe altii sa sufere din viciul tau...si ink ceva....dak esti destul de barbat te poti abtine de la bautura...sau dak nu atunci incearca sa o bei tu pe ea,si nu invers.sper sa nu ma injuri prea tare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 11 ani)

pace tie...nu te injur domnule...nu e crestineste
am baut toata sapt trecuta, dar rau de tot, si iar am vomat fiere, e naspa de tot.acum sunt

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 11 ani)

Oameni buni, opriti-mi chinul..tortura
nu mai pot sa dorm, probabil din cauza obezitatii..iau pastile sa dorm amestecate cu alcool si tot nu mai pot inchide ochii..poate doar cnd o sa-i inchid pt totdeauna
este un cosmar sinistru, este cumplit, si daca nu beau nu mai am nici o stare..am ajuns sa beau ca sa pot sa mananc sau sa vorbesc cu oamenii, altfel is o leguma care se uita in gol, dominata de ticuri nervoase
totzi fug de mine, din cauza asta, nu mai stiu ce vorbesc, ce fac, is ca un strigoi,,un zombie
degeaba ma mai internez, e prea tarziu, trebuia sa o fac cand mai aveam creier..azi am baut cam 300 vodca si 5 beri doar ca sa pot sa mananc ct de ct..citeva forneti si sa pot vorbi cu lumea, altfel stau si ma uit in gol. am deja leziuni neurologice?! nu mai pot..ieri am vomitat fiere de fatza cu toata lumea, nu am putut sa mananc nimic si am incercat sa beau ca sa pot manca si sa am un suflu de viata in mine, si am vomat fierea aia imputzita si galben verzuie de fatza cu totzi.
incaceva..am uitat ce am vrut sa spun
stati un pic
nu mai stiu..numai sa ma gandesc
da
am frisoane deasupra fiactului, sub coaste, simt cum se zbate ceva acolo, de parca s-ar zbate venele, nu stiu ce este.si la fatza is pamantiu si umflat, buhait, si abdomenul mie umflat.sa fie de la abuzul de pastile si alcool?!pt cagreutatea e aceaiasi. nu pot fara pastile, si daca nu le iau am stari paroxistice, mie frica, halucinatzii, o frica cumplita. transpir extrem de mult cnd stau in pat, trebuie sa imi schimb de citeva ori hainele de pat pe noapte. nu mai urinez pe mine cu aceiasi frecventa, dar urinez extrem de putzin, si atunci e de o culoare ca a mierii ,,mana" adica inchisa la culoare si nu urinez mai mult de 100 ml. sa fie diabet?! lumea imi spune ca sunt tumefiat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nirolf (acum 11 ani)

Tu refuzi ajutorul, cu ce putem atunci sa te ajutam? Ai incercat macar sa mergi la o manastire, la o biserica? Apuca-te si te roaga, poate asta este singura cale de salvare pe care o mai ai, sa-ti salvezi sufletul si poate si viata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

esos (acum 11 ani)

AJUTAŢI-,MĂ OAMENI BUNI, AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRRRRRRR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: