Fisuri anale

Hemoroizi
Intrebare postata de Bexi cu 12 ani in urma

Am nascut de 3 luni si mi s-a dereglat scaunul desi mananc supe si lapte zilnic, cu toate astea sunt foarte constipata si am fisuri anale si dureri la scaun de nu mai stiu ce sa fac. medicul mi-a recomandat supozitoare proctolog si crema hemorzon. nu am nici cel mai mic semn de imbunatatire...ma fac si cu bephantene dar tot degeaba. sunt nevoita sa astept cateva zile bune pana sa am curajul unui scaun, tocmai ca sa nu ma doara asa de rau. ce imi recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

colnago (acum 12 ani)

Faceti cu incredere un tratament cu bautura bioactiva Tahitian Noni, nu are contraindicatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela (acum 12 ani)

Poate e greu de crezut dar un fruct consumat dimineata,pe stomacul gol,ajuta enorm.Am avut si eu un episod de acest gen si m-a ajutat banala tarita de griu(2 linguri de tarita in combinatie cu 2de iaurt)Dupa nici 3 zile mi s-a reglat scaunul.Dupa,am inceput sa consum,fructe asa cum am spus.In general fibrele ajuta.Pe mine m-a ajutat.Si mai ales,e la indemina oricui.Sanatate si mult curaj!!! Astept numai vesti bune la tel. 0766.747-284.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulian (acum 12 ani)

Eu iti recomand un produs absolut natural, cel mai bun tratament natural pentru hemoroizi si fisuri anale pe care l-am utilizat Hemoroid Formula. Il gasesti alturi de multe alte produse naturale pe natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexa (acum 12 ani)

buna ziua,
si eu am avut aceeasi probl dar mult mai grava - hemoroizi externi+sangerare+constipatie de cand am nascut acum 4 luni.
m-am uitat pe toate siteurile dupa creme minune sau pastile pe
care sa le pot folosi in timpul alaptarii si m-am hotarat, in schimb,
sa urmez sfatul cuiva care zicea sa mananc tarate de grau cu iaurt si miere.
asa am facut de 2 ori pe zi, dimineata si seara si a functionat!
in plus m-am uns cu o crema numita hemosan in combinatie cu un
unguent cu aloe vera de fiecare data dupa scaun (spalare la sezut cu apa si
sapun de copii inainte!!). beau zilnic minim 2 l de apa si am grija ce mananc.
in plus, pentru ca alaptez beau si ceai de fenicul cu musetel, anason
si chimen care ajuta digestia mea si a copilulului.
nu stiu daca voi mai scapa de "umflatura" hemoroidala,poate in timp...
dar nu mai sangerez si nu ma mai doare, am scaun normal catre moale si
NU MAI PLANG CAND TREBUIE SA MERG LA WC! am scapat si de cateva kg
nedorite iar de cateva zile mananc p***asli in locul taratelor de dimineata si e tot
bine in continuare. SPER SA VA AJUTE MAMICILOR!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nedelcu rodica (acum 10 ani)

Buna seara .Am o fetita de 9ani si are probleme cu constipatia si fisuri anale
Ma puteti ajuta cu un sfat ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: