Fistula perianala
Lasati rusinea si jena la o parte si apelati cu incredere la specialisti pana nu poate fi prea tarziu!
Complicatiile va pot macina sanatatea!
Multa sanatate tuturor!
Sunt si eu un tanar batran de 24 de ani si m-am intalnit cu abcesul prima data pe la 22 de ani(predispozitie genetica de la tata, care s-a operat pentru aceasta boala de vreo 10 ori). Eu am 2 operatii...ca a fistulizat evident dupa primul drenaj.
Mai vorbim peste vreo luna cand ajung la Bucuresti insa bate la ochi lauda...rau de tot...si in cazul in care mi se confirma banuielile sper sa va iasa fistule in creier ca va bateti joc de oameni care au zacut pe patuuri de spitale cu mese cat sticla de cola de 0.5 bagate in fund.
Insa nimic nu ma mai surprinde in ''''''''bordelul'''''''' asta de tara. Revin cu un post dupa ce ma intalnesc cu Doctorul Fistula.
Pentru cei interesati fistula complexa este 90% vindecata dupa o luna si jumatate, urmand in tocmai tratamentul post operator. Eu am stat cu aceasta problema trei ani, timp in care de la o fistula am avansat la doua fistule din care una complexa, motiv pentru care si costurile au fost mai mari. Bineinteles ca dupa operatie am regretat ca nu m-am dus la acest dostor mai devreme. Acestea sunt motive REALE pentru care recomand vizita oricarui doctor incepand din momentul in care aveti fisuri anale (inceputul spre acest dezastru).
P.S. In momentul in care vei face vizita la aceasta clinica vei ramane surprins de nr. mare de persoane care asteapta sa intre si o mare parte din acestia au fistula perianala.
Dupa o perioada vei lasa la o parte jena fata de aceasta situatie si vei discuta cu ceilalti pacienti. Eventual recomand ca la prima vizita sa intrebi pacientii din sala de asteptare (vei recunoaste imediat pe cei cu acest gen de interventie).
iar pt Anonimul! Dupa ultima operatie pe care am suferit o in spital,rana mea nu se inchidea(mai fusesem operat de 4ori cu rahie),asistenta care ma pansa ,ia o seringa plina cu betatina pe care mi-a golit o in gaurica ramasa.ce credeti?a iesit pe anus.il cheama pe doctorul care m-a operat ii arata.ce credeti ca,spune?EXACT CA TINE MAI DOCTORE -TREBUIE SA MAI LASAM SA FORMEZE CANALUL FISTULOS! pai sa va sparg la bot de p***a eu am platit la fiecare operatie !NU PUTEA TI SA SPUNETI DE PRIMA DATA. Si uite cum NU m-am luat eu, dupa dr.meserias ,si m-am operat in aceasi zi (nu mai rezistam,i-mi venea sa -i strang de gat) da ,a-ti inteles bine in aceasi zi ,m-am rugat de dr ANDREI si m-a operat.Am scapat fara probleme.Iar pentru toti cu numele TOMA NECREDINCIOSUL cititi,nu sunteti obligati sa credeti!
Tin sa te anunt ca sunt din provincie, si sincer vreau sa stiu ce ma asteapta.
Daca doresti tu sau altcineva sa ma sfatuiasca si pe mine va las adresa mea de mail [email protected]
Ma operez si gata? nu mai trebuie sa dau cu nici o salutie dupa aia?
Va multumesc si multa sanatate
Programează-te rapid la medicii recomandați de SfatulMedicului.ro prin serviciul de programări Clickmed
Găsești peste 7500 de medici cu program disponibil
Alege medicul potrivit pentru: Chirurgie generala , Chirurgie generala .
Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie,
ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.
Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare,
informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.
SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel.
Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter