Tuse seaca, constipatie

Gripa
Intrebare postata de Katherine cu 11 ani in urma

Buna. Am si eu o problema - poate s a confruntat cineva cu o astfel de situatie: de vreo 4 zile prezint unele simptome si nu stiu cu ce sa le corelez: constipatie (am iesit o data cu scaunul in 4 zile, ceea ce nu mi s a mai intamplat), tuse seaca, dar numai pe timpul noptii si putin dimineata, tot dimineata mai simt o usoara raceala in gat, dar dispare ulterior; in rest, doar vocea putin ragusita. ceea ce ma ingrijoreaza e tusea si constipatia. iau nurofen raceala si gripa, sirop de tuse paxeladine si beau cate 2 cani de ceai de musetel pe zi, dar vad ca nu s-a remediat problema. Imi imaginez ca o fi vreo raceala care mocneste in interior, nu stiu ce sa cred. are cineva vreo idee?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Sari (acum 11 ani)

Remedii naturiste care m-au ajutat pe mine au fost urmatoarele:
-ceai de tei, cu miere si lamaie, cat mai multa, cam 2 cani pe zi
- mancarea sa nu contina nimic fainos sau carne:mamaliga,
-ceapa verde, mestecata incet si mai ales partea verde sa fie mancata in intregime
- ceapa alba , capatana pusa in zona capului, seara, cand dormi, sa inspiri mirosul si sa preia microbii din aer
- capacele de la fagure de la mierea de tei, gasesti in piata, la cei care c***a, se mesteca ceara respectiva pana se dizolva complet, apoi cam 3 ore nu mananci si bei nimic.
-bai cu sare si plante medicinale pa picioare, seara , apoi fara sa le stergi, lezvanti si le pui in ciorapi si intri in pat , la caldura si multa odihna.
-spanac, mancare verde cat mai multa, si cruda, salata verde indigena,de la tarani.
In 3 zile te vei vindeca.

Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Katherine (acum 11 ani)

Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 11 ani)

Eu am luat si Vitamina C efervescenta, de doua ori pe zi, a inceput sa mi se rupa tusea.Am consumat si ulei de samburi de struguri, l-am tras pe nari, caci aveam si sinusurile inflamate.
Acum merg spre bine.
Tu cum te simti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: