Nu mai stim ce sa facem

Durere gat
Intrebare postata de AfrM cu 9 ani in urma

Buna seara... Va rog din suflet. recomandati-mi ceva ca nu mai stim ce sa facem.
Sotul meu prezinta dureri in gat inca din luna noiembrie. De atunci pana acum, am fost la cel putin 3 medici, a facut 4 exudate ( 3 in gat + 1 in nas) si sa nu mai spun ca a facut peste 5 tratamente. Rezultatul? acelasi : durerea persista. De asemenea a facut si un ecograf la gat, in caz de ganglioni ... nimic. Toate analizele sunt bune, dar durerea persista.
Ce poate fi? Tin sa mentionez ca a inceput cu Amoxacilina, apoi Penicilina si Gentamicina vreo luna .... ca sa nu mai zic de Augmentin, Ceclor, Cefort si tot neamul lor de Faringosept, Strepsils, Hexoralette N si spray-uri nazele, acid metilen ... Tot am incercat, dar nu a trecut cu nimic ca sa nu mai zic ca a fost nevoie si de niste vitamine datorita faptului ca se simtea slabit in urma pastilelor. Puroi nu are in gat, este doar putin inrosit. Va rog, o parere ... o indicatie, ca doctorii ridica din umeri si ne sugereaza sa facem RMN ...nu vreau sa cred ca ar putea fi cancer pentru ca nu are cum, el nu fumeaza, nu bea nicio picatura de alcool ...mananca sanatos.
Va multumesc anticipat pt raspuns si scuzati-mi eventualele greseli de exprimare in cazul denumirii medicamentelor. Va rog, ajutati-ne!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

parerea (acum 9 ani)

Nu spuneti nimic despre diagnostic. I s-a pus asa ceva? Cand te trimite la RMN, probabil se gandeste ca e ceva psihosomatic. Te ustura la buzunar si asa trece. E similar homeopatiei. Placebo.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AfrM (acum 9 ani)

Diagnosticul a fost la un medic amigdalita cronica, iar la ceilalti doi medici a fost amigdalita linguala ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu5596986 (acum un an)

daca a lins pisica , ar trebui sa faca altfel de analize

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: