Un raspuns urgent va rog

Diverse
Intrebare postata de raysa40 cu 13 ani in urma

Cine ma poate ajuta,duminica miam facut un tatuaj pe picior ,si din pacate cred ca sa infectat.Mam dat cu crema dar numi trece sa inrosit tare,ce sa fac?ce sa .pun e normal?cineva imi zicea ca pe picior pielea e mai sensibila,sau trebuie sa merg la doctor?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

madalina (acum 13 ani)

o astfel de reactie e normala la un tatuaj.important este sa nu atingi cu mana sau cu altceva care poate aduce microbi.tine zona tatuajului departe de soare si de haine.si eu am tatuaj si cateva zile il spalam de 3 ori pe zi cu apa si sapun special si apoi ca sa evit frictiunea cand dorm sau cu hainele imi puneam o folie de plastic gen o punga de ex.dar totusi daca ai dureri si ti se umfla in mod neobisnuit e indicat sa mergi la doctor.ai mare grija la igiena!astept vesti bune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raysa40 (acum 13 ani)

buna madalina inca nu mi sa vindecat picioru am facut coaja ,arata tare urit tatuaju e rosu,si nu mam mai dat cu nimic,am vazut ca dedesupt am un pic de puroi prin anumite locuri.daca numi trece in citeva zile merg la doctor ,mersi pt raspuns inca odata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 13 ani)

daca ai prins coaja inseamna ca ti se vindeca.o sa inceapa sa te manance,e greu sa suporti dar incerca sa nu te scarpini caci mai rau iti fac.daca te mananca tare ia un tampon de vata cu crema speciala si tamponeaza usor.si eu am facut puroi,e ceva alunecos nu?dar totusi,cum ai zis..nu trece la medic.dupa cele intamplate nu cred ca ai sa mai vrei tatuaj:).numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 13 ani)

buna.ce s-a mai intamplat cu tatuajul tau?ti s-a vindecat sau a trebuit sa mergi la medic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena_tod (acum 13 ani)

cel mai bun remediu pentru infectii...apa oxigenata, am folosit-o cand mi-am facut piercing....a fost singurul produs care mi-a cicatrizat rana. :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raysa40 (acum 13 ani)

buna madalina sa vindecat tatuaju dar foarte greu am fost la farmacie si am luat crema antibiotic sa facut urit au esit culorile ,e un pic cam spalacit dar e bine asa mersi mult de raspuns pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 13 ani)

ma bucur ca pana la urma ti s-a vindecat,dar sa nu recomanzi salonul unde ti l-ai facut la nimeni..nu sunt profesionisti..un tatuaj se face"spalacit"numai dupa cativa ani,cand isi mai pierde din culoare si stralucire.te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 10 ani)

Salut . Am si eu o intrebare . De vreo 2 saptamani mi-am facut si eu un tatuaj , am avut foarte mare grija de el , dar nustiu de ce mie iesit un pic inafara , nu mie rosu sau altceva soar iesit un pic inafara , se poate sa se infecteze ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bontea dana (acum 7 ani)

Buna seara am si eu o problema cred ca e grav am fost eri sa imi fac tatuaj ma doare f tare ce sa fac

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: