Tromboza hemoroidala - HELP

Diverse
Intrebare postata de alina adriana2 cu 16 ani in urma

Buna ziua.
Am fost diagnosticat cu tromboza hemoroidala, boala de care ma confrunt de peste 10 ani, dar care nu m-a deranjat in ultimii 4-5 ani.
Acum, din senin s-au inflamat mai rau ca niciodata in cursul zilei de 20.02.2008. Am fost pe 22 la spital si mi-au dat un tratament format din:
Detralex,
Amoksiklav 2x (Amoxicilina, Acid clavulanic - in prospectul caruia nu am gasit la recomandari boala hemoroidala),
Proctolog - unguent si supozitoare
Au trecut deja 4 zile de tratament si nu se vede nici o ameliorare, tot asa mare si inflamat si jenant este. Abia ma invart prin casa.
Sa ma duc la un nou consult? Poate fi vreo complicatie a bolii? Inainte imi treceau in 2-3 zile, numai cu Hemorzom.
Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

ionel bogoiu (acum 9 ani)

lipitori medicinale,cel mai tare tratament,nu le pui direct pe hemoroizi,aproape de nada fundului,sangele care o sa-ti curga dupa ce se desprinde lipitoarea miroase f urat,lasa sa curga sange pana se opreste sigur,aplica pansament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionutz (acum 9 ani)

Unde se pot gasi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nana (acum 9 ani)

nun trebuie sa te sperii, continua tratamentul in cea de a 6 sau chiar a 7 zi vei avea rezultatul ,mai asimileaza si un antiinflamator (aulin sau ketonal ) si sau fara rusine suna-ma 0761180283

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 9 ani)

buna ziua, si eu am o problema, cu hemoroizii, acum 2 ani ,eram insarcinata, si inainte de nastere cu 2 luni, mi-a aparut un hemoroid,peste noapte, ma durea ingrozitor acel ceva ce atarna in jurul rectului,am mers urgent la farmacie,era intro sambata, si am luat un unguent,m-am uns,dupa cateva ore mi-au trecut durerile, dar dansul nu s-a retras, de atunci ,scuzati expresia, imi atarna la fund,,,,,in fine au trecut 2 ani,de atunci fara dureri sau altceva, si acum dintr-o data nu stiu de ce, mi-au aparut inca 3 pe langa cel care inca era, durere mare ,,,, am luat hemostop crema,unguente etc ,degeaba, doar durerea trece, si ei au ramas,,,, ce sa fac???? ce pot sa folosesc, voi ce ati facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eugen (acum 8 ani)

Salut. Am aceeasi boala si ma aflu la pat in acest moment. Am mai avut o criza la fel acum 4 luni. Detralex edte rezolvarea temporara. Dar tratamentul se simte abia dupa 3-4 zile. Wxdj2000 la yahoo.com pentru cei care vor sa mai discutam acest subiect comun noua.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

val (acum 8 ani)

Buna ziua aceiasi problema am si eu tromboza hemoroidala am loat tratament a trecut o săptămână si ti rau mă simt ce e de facut va rog un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulian (acum 8 ani)

Buna ziua. Am si eu problema exact ca a ta, te rog spune-mi cum ai rezolvat aceasta problema pana la urma? Mersi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1494496506 (acum 6 ani)

Am avut și eu aceeași problema. Tromboza hemoroidals externa. Am fost operat o data dar nu a extras doctorul tot după care am ales sa merg la ***. Prima operație a fost făcută ca ma durea foarte tare și nici nu știam cum ar trebui sa fie, nu m.am documentat deloc înainte. Am mers ca la sacrificiu. Asta e. Ei acum este a2a oara și sper sa fie bine. Astăzi este în 11.05.2017 Skype e a doua zi de la a 2a operație. Ma simt bine. Am prescris ketonal și crema tridem. Cusătura este destul de serioasă fiind în mare parte în interior. Încă nu am ieșit cu scaunul dar încerc sa.l țin cat mai moale, ca și la prima operație. Sigur am da urc pe pereți dar ...ca sa ma tratez fac orice. Am cautat alternativa pentru tratarea trombozei . Credeți.ma, pierdeți vremea și suferiți de pe urma așteptării. Mergeți și îi operați. Urmați tratament și o sa fie bine. Un doctor priceput știe cd da facă sa fie bine. Și nu costa o oavere cum spuneau alții. Evit sa merg , sa ma aplec forțat, sa strănut, sa tușesc și mai mulg ca toate sa fiu la extreme cu scaunul. Apa, ciorba, apa, ceva mai solid ca sa nu "stric" rețetă :) apa iar, cereale cu lapte, o banana, apa și iar apa. Asta pana cred eu și sunt convins ca e totul ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 10 luni)

Bună! În cât timp ți-a trecut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: