Probleme penis raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de Bumblebee001 cu 13 ani in urma

Va salut. Sunt un adolescent de 19 ani si cateva luni care a ajuns pe culmea disperarii din cauza unor probleme. Citesc in fiecare zi ca un ratat site-uri de genul: "marimea conteaza", "imi ajung atatia cm" etc etc in speranta ca voi avea si eu noroc sa trec peste problema pe care cred ca acum o deduceti si singuri :|. Mi-am pierdut increderea in orice inseamna sfantŞ dumnezei, cristosi, sfinti etc deoarece am avut pana acum o viata de rahat: cosuri de la 15 ani de parca eram extraterestru insa acum s-au diminuat enorm datorita unui tratament. Bun, am rezolvat chestia asta, uite ca dupa ani de chin apara si fata care ma indrageste. Toate decurg bine, ma descurc bine pentru prima relatie deoarece nu sunt chiar asa de timid chiar daca sunt virgin, am curaj, sa zic asa. Iarasi toate bune, foarte fericiti, tine enorm la mine, fata super de treaba chiar daca nu mai e virgina, incep sa tin si eu tot mai mult la ea si se pare ca asta mi-a adus haosul din mintea mea.
Ceea ce am vrut sa scot in evidenta este marimea penisului meu care mi-a dat-o dumnezeu sau cine...dracu mi-a dat-o. Eu sa fi fost cel mai pacatos din lume?? Ma repet, ma indragostesc de ea din ce in ce mai tare si cred ca o sa-i zic ca marimea penisului meu o sa constituie un impediment in decursul relatiei de aceea solutia cea mai plauzibila ar fi....despartirea.... si nu cred ca o sa-mi cada bine. In fine...(chiar am ganduri rele)
O sa trec cumva peste asta, sper, si cand o sa ajung la varsta in care o sa depind total de mine as vrea sa stiu exact daca exista metode de marire a penisului incercate de voi insiva si care au dat rezultate... Va rog mult, chiar am nevoie, nu mai rezist. Am ajuns sa plang singur din cauza asta!! Nu mai pot. Tin la ea extrem de mult si totusi cred ca in curand o sa-i zic problemele mele. APP: marimea e undeva la 12.5-13 cm, diametrul de ~4 cm, cincumferinta 12 cm. Pentru aceasta marime exista prezervativ macar sa capat performanta la...cele usoare??

Va rog sa nu ma abordati cu misto ca nu ma ajuta de loc, mai bine abtineti-va de la comentarii aiurea mai ales daca sunteti posesorii ditamai dildailor, puteati fi in locul meu....Multumesc...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (69)

mada (acum 13 ani)

Eu sincer cred ca ai nevoie de un psiholog. Tu chiar vorbesti serios? Ai un penis de 13 cm si esti intr-o depresie de mai ai un pic si te sinucizi? Ai vazut ultimul studiu publicat legat de marimea penisurilor? In Romania media e de 12.9. Sunt deci barbati care au 15 cm dar si barbati care au 9 cm. Majoritatea insa au un penis exact ca al tau!
Cea mai p***a idee este sa mergi la p***atuate! NU FA ASTA! Nu vei obtine nici o satisfactie, ba dimpotriva, iti vei crea frustrari. O femeie te iubeste vorbaia si daca nu ai penis deloc daramite daca esti un barbat perfect normal. Pe cuvantul meu daca pentru mine conteaza catusi de putin marimea penisului prietenului meu! Ma intereseaza ca ma iubeste, ca se comporta frumos cu mine, ca ma satisface extraordinar. Si vrei sa iti zic un secret? Si el era virgin! Nu intru in detalii sexuale, cert e ca nu pot fi mai fericita si cred ca daca ar trece prin fata mea 50 de barbati cu penisuri de 20 de cm tot pe iubitul meu l-as alege!
Iubeste-ti prietena, invatati impreuna, nu fa p***aa sa te desparti de ea pentru asa o imbecilitate. Cumpara Durex cu diametrul de 52 sau 53 mm, incearca-l de 2-3 ori singur inainte sa faceti dragoste ca sa te obisnuiesti, sa stii cum il pui etc si da-i inainte. O sa vezi cat de bine va veti simti impreuna si cat de putin va conta ca nu ai un penis de elefant.
Aporpo, stii cat masoara vaginul unei femei? 8 centrimetri!!!!!!!!!!!!

BAFTA!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Doamne, chiar mi-au curs lacrimile cand am citit raspunsul tau, vai...multumesc mult, pana acum siteurile abundau in misto, nu aveai cum sa te iei dupa un sfat ceva cat de cat folositor. Nu stiu ce sa zic si de prietena mea, cred ca e ceva asemanator tie, chiar daca e vazuta altcumva aici in oras. Chiar am incredere dupa cum s-a comportat cu mine in primele zile. De psiholog 100% am nevoie, stiu ca nu e bine dar chiar "sunt dus de acasa", ma preocupa foarte tare sa nu-si fi facut alta parere cu privire la marimea penisurilor. Repet, tine enorm la mine, asta v-o spun sigur, nu as vrea sa o dezamagest cu 2-3-4 cm in minus, de aceea ar fi mai ideal poate sa ii zic ca nu ma marita. Sper sa am si eu macar odata noroc in viata sa trec peste asta. Iti multumesc foarte mult chiar daca cei 13 cm raman neschimbati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mada (acum 13 ani)

Ce-ti pasa ce parere si-a facut cu privire la marimea penisurilor? Tu intelegi ca o femeie iubeste UN OM nu UN PENIS? Tu ai impresia cumva ca e cel mai important lucru la un barbat si te inseli grav de tot! Fii atent: daca te desparti de ea din acest motiv, te caut, te gasesc si te bat oricat de femeie sunt eu si de barbat esti tu. Te bat cu mana mea daca te desparti de o fata care te iubeste din asa un motiv!!!!!!!!! Te-am avertizat! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

mada chiar ma faci sa ma simt mult mai bine, nebuno (iarta-ma daca te simti ofensata, am zis ca o gluma) :)))...Nu ma despart, o sa incerc sa fac ceva, nu las arma inaintea razboiului.Si uite, cred ca am gasit psihologul, pe voi, cei care mi-ati raspuns. Va multumesc din suflet. Multa sanatate ca are nevoie lumea de oameni ca voi :*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

buna seara,

intradevar ''mada'' v-a dat un raspuns foarte bun. nici mie nu mi-a venit sa cred ca sunteti atat de demoralizat pentru niste dimensiuni care se incadreaza in normal. ba mai mult, ar trebui sa va ganditi si din alt punct de vedere, si anume, daca tot ati cautat pe internet despre aceasta problema, despre dimensiunile la barbat, sa cautati si dimensiunile la femeie, si atunci cred ca veti fi chiar mai relaxat, deoarece pentru un vagin normal sunt de aproximativ 7-14 cm, ceea ce este perfect, nu? daca doriti puteti sa consultati un psiholog, v-ar putea ajuta mai mult, dar eu cred ca problema dumneavoastra de fapt nu este nici o problema, si mai degraba va bucurati de relatie decat sa va stresati cu astfel de lucruri.

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

acum am vazut ca si ''mada'' a scris acelasi lucru in final :)...imi cer scuze daca am repetat :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Multumesc domnul Geogescu. Sper sa fie intr-adevar marime normala desi...laudele pe majoritatea siteurilor incep de la 16-17...Poate ca am exagerat un pic (cam mult), a fost o "explozie" in aceasta dupa masa, chiar nu am mai trait asa ceva:|. Poate mi se trage si de la tratamentul cu Roaccutane despre care se zice ca provoaca depresii. Asta e, mai gresim, nimeni nu e perfect. O seara placuta si va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

aveti dreptate cand ziceti ''''laude'''', cu totii stim ca una este lauda si alta realitatea, nu intotdeauna sunt concordante. realitatea este ca ''normalul'' se calculeaza statistic, daca un miliard de oameni au dimensiuni intre 10-15 spre exemplu, atunci acest lucru este considerat normal, iar eu cred ca dumneavoastra va incadrati in normal.
mai mult, cred ca mai degraba ar trebui sa va preocupe problema pentru care urmati tratament cu Roaccutane, care este o problema reala, si faceti foarte bine ca urmati un tratament, numai sa nu uitati din cand in cand sa mai faceti si niste analize de sange, deoarece, dupa cum bine ati punctat, exista si reactii adverse si majoritatea se vor vedea pe analize. cat despre depresie, nu cred ca trebuie sa va ingrijorati deocamdata. este normal sa va preocupe astfel de lucruri, si sa doriti sa faceti ceva sa le rezolvati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Tratamentul il fac sub atentia dr dermatolog nicidecum de capul meu. Cat despre analize, o sa le fac si acestea cand o sa imi permit din punct de vedere finaciar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

buna:) am citit postarea ta si mi-a placut ce raspuns ti-a dat mada si chiar e unul bun...eu ma marit curand iar prietenul meu are penisul doar de 11cm dar ma foarte satisface...si la urma urmei nu asta conteaza!!!!!!!!!!!!!!!!! o femeie se indragosteste de caracterul unui barbat nu de penis....deci nu mai fi demoralizat pentruca esti absolut normal

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Daca esti sincera si nu e doar un mesaj de incurajare, indiferent ca as fi avut 16-18-20 cm, esti una dintre reprezentantele de sex feminin care reprezinta o raritate deoarece s-a ajuns ca totul intr-o relatie sa se bazeze nu pe penis, nu pe dragoste, ci pe bani, dupa grosimea portofelului...E dureros dar asta e realitatea, stiu n exemple dar am noroc ca nu e si cazul meu:). E prea sincera fata asta si am motive sa o cred chiar daca deja apar "barfe" despre noi. De aceea eu nu m-as uita la o fata numai la exterior si si in interior deoarece are mult mai mare relevanta ce se ascunde acolo catusi de putin :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pena (acum 13 ani)

Eu sunt maritata de 20 de ani si chiar nu stiu ce lungime are penisul, adica nu stiu cati centimetri. O femeie normala nu sta sa masoare. Si-apoi, nu conteaza marimea. Stii cum se spune: Mica si jucausa''''

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anemona (acum 13 ani)

Da,fetelor,nu-i chiar atat de grava povestea despre care vorbim,dar ,hai sa fim corecte si sa recunoastem ca ...marimea conteaza totusi!Chiar daca nu e totul intr-o relatie,sant perfect de acord cu asta,dati-mi voie sa spun ca e destul de importanta si marimea.Nu e nimeni de acord cu mine?Nu-mi vine sa cred.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabitza (acum 13 ani)

Marimea nu e absolut deloc importanta. Eventual grosimea dar sincer la scara unei relatii, este ultimul lucru care ma intereseaza. Eu cred ca numai o femeie USOARA lasa sau mai rau, inseala un barbat dintr-un astfel de motiv. Daca barbatul ala o are de 25 de cm dar e un betiv, un neserios, un badaran sau un nesimtit, stai cu el pentru ca o are mare? NU CRED! Stai cu un barbat pt ca il iubesti indiferent de cat o are. Si oricum, daca baiatul asta avea un penis de 5 cm poate se justifica discutia sau dilema dar... tie 13 cm ti se pare putin?!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Sa fim realisti are si dreptate. Insa incet tind sa cred ca totusi ar fi o portita si pentru mine dupa comenturile celor binevoitori. Multumesc. Nu contest faptul ca o marime mai mare ofera mai usor placerea dar poate cu munca, si cei mai "neinzestrati" ar putea trai. Nu suntem cu nimic vinovati pentru ceea ce avem in pantaloni. Asta ar trebui sa gandeasca si fetele daca tin cu adevarat la o persoana. Sper sa nu dau gresi ca nu stiu cum as suporta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabitza (acum 13 ani)

Sa nu te sperii daca la inceput o sa fie mai greu, performantele vin cu timpul si onca o data iti spun, lungimea nu are legatura cu nimic (punctele erogene sunt la intrarea in vagin si respectiv la cativa centimetri - pct G se poate atinge cu degetul) nu in capat! Chiar doare in capat...Mai degraba grosimea conteaza dar nici macar aia ca vaginul se muleaza pe organ. fii pe pace ca n-ai nici pe naiba, iti pierzi timpu cu p***ai si iti amarasti viata aiurea...pe bnune acuma...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Iti multumesc si tie pentru sfat. Sper sa ma descurc, sper.... Poate o sa se uite dincolo de aceasta problema deoarece repet, tine foarte mult la mine, acest lucru nu-l poate obiecta nimeni daca ar fi stat alaturi de noi sa vada discutiile pe care le avem atat pe mess, prin mesaje sau fata in fata. :) Eu am sperante ca o sa fie ceva deoarece sincer, as vrea sa fiu perfect pentru orice fata, pentru oricine, dar ce sa fac daca asa m-a inzestrat "mama natura"?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anemona (acum 13 ani)

Nu zice nimeni ca un barbat cu dimensiuni mai mici trebuie inselat sau ca pe ala nu-l ia nimeni !Mie mi se pare ca B.e chiar OK,in sensul ca pare un om destul de realist.Problema,daca ea exista cu adevarat,poate avea un substrat de alta natura,poate duce pana sentimente de inferioritate inhibitii si altele de acest fel.ceea ce nu-i de dorit.Cunosc femei care dezvolta o dependenta de dimensiunile partenerului si in ciuda comportamentului acestuia(de nota 4)raman in relatie.Exista si situatii in care totul merge struna dar in asternuturi ceva nu functioneaza la fel de bine.Si atunci,ce faci?N-am vrut sa supar pe nimeni,e doar un punct de vedere.Dar poate nu se refera strict la cm,cat la ''''performante''''.Si astea din urma,e liber fiecare sa le aprecieze dupa bunul sau plac,nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bumblebee001 (acum 13 ani)

Eu ce tot vorbesc. Stiu ca a zis madaca , daca ma iubeste nu trebuie sa se uite in alte parti(in mare masura) dar daca totusi o sa constituie un impediment defectul meu neintentionat??? Intrebarea asta ma framanta...Si iar imi da semne de intrebare:-?... Cum sa procedez, cum sa fac?? Dupa cum era si intrebarea mea initiala, "chiar exista metode de marire a penisului care dau roade?" deoarece asta ar cam fi solutionizarea problemei mele :). Mai citeam pe alte site-uri (unde v-am zis, se vorbea de penisuri de la 15-16-17 in sus ca fiind cele normale) ca oameni cu penis de 12-13-14 chiar isi fac datoria cu mai multa munca. Am toata viata inainte, poate toate aceste mesaje o sa fie in zadar, poate o sa fie mai mult decat bine si toate o sa decurga perfect. Sau....contrarul, mult mai hilar pentru psihicul meu si pentru ceea ce o sa imi rezerve viitorul :).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anemona (acum 13 ani)

Armonia in cuplu se construieste cu rabdare si nu de unul singur.Subiectul asta degeaba il dezbatem noi aici,oricat de obiectivi vrem sa parem.Eu zic ca inainte de toate trebuie sa vezi pozitia ei.De unde stii tu ca ea nu va fi multumita?Fa-ti treba cum stii tu mai bine,nu te lamenta in fata ei,nu-i da idei,comporta-te firesc.Si mai alesTU nu te mai gandi pentru ca te vei inhiba si-apoi sa vezi tristeti pe tine!Poarta-te matur,sigur pe tine si pe ce poti face,fa-ti curaj.Daca ea va face remarci de genul''''ce vrei sa faci cu chestia aia?''''sau o vei simti nemultumita,atunci ,abia atunci vei sti ce ai de facut,nu?
Exista ceva metode de marire dar nu stiu ce implica in afara de bani si vezi ca si fetele de mai sus zic sa nu disperi,desi eu sant sigura ca putem noi sa-ti spunem orice,tu le stii pe-ale tale,nu?Muta-ti gandul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4