Operatie ochi!

Diverse Operatie chirurgicala oftalmologica Hemoragie retiniana
Intrebare postata de manutzu cu 14 ani in urma

Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar as avea foarte mult nevoie de niste informatii.Nepotul meu are 11ani si din nefericire, in urma cu 2 luni a suferit un accident care s-a lasat cu urmari destul de grave. A fost lovit in urma unui joc cu o bata destul de ascutita in ochiul stang, iar in urma acestei lovituri, dupa spusele medicului care l-a ingrijit a fost diagnosticat cu:
- ruptura de retina
- hemoragie retiniana
- subluxatie de cristalin
I-a fost schimbat pana acum de 3 ori tratamentul, a facut perfuzii multe, dar cheagurile de sange nu au fost indepartate inca...tensiunea la ochiul stang este de doar 2 la ultimul control...ni s-a spus ca necesita cel putin 2 operatii, dar cu toate acestea nu ni se da prea mari sanse de a mai vedea vreodata cu ochiul.
Imi puteti da va rog un sfat si daca puteti sa ne ajutati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

diana (acum 14 ani)

Va recomand clinica dr. Mircea Filip
http://www.amaoptimex.ro/?q=node/7
Adresa:
Str. Toamnei, nr. 54, sector 2, Bucuresti, Romania

Programari si informatii
la telefoanele:

[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lorena (acum 14 ani)

Si Dl.dr.Ion Stefanescu este un medic foarte bun, mama mea(74 ani) urmand un tratament recomandat de dansul vede sa citeasca fara ochelari, dumnealui ac***a cabinet si in Bucuresti si la Lehliu-jud.Calarasi.
Adresa: Dr.Ion Stefanescu
Bdul.Ferdinand, nr.119, sector 2
tel.642.22.09 -
mob.0722354766

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manutzu (acum 14 ani)

va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 14 ani)

Eu am avut subluxatie de cristalin, am fost operata de dr. TATARU la Clinica ALCOR. pe 15 Dec 2009 am fost operata la ochiul drept si pe 22 ian 2010 la ochiul stang. Am 48 de ani, (toata viata m-am chinuit acuitatea vizuala a fost 1/8) si acum vad cum nu am mai vazut niciodata.
Multumesc din suflet dr. TATARU si intregii echipe de medici pentru profesionalismul de care au dat dovada
Va recomand dr. TATARU clinica ALCOR sau Spitalul de Oftalmologie (tot dr TATARU)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 14 ani)

Nr de telefon ALCOR 0213268015 daca faceti programare la dr. Tataru nu gasiti locuri decat dupa aprilie, mai. Va sfatuiesc sa va programati la d-na Dr.BARON, (sau la orice Dr. din echipa) dansa prezinta cazul d-lui dr. Tataru care o sa va vada mai repede daca e un caz mai special.
Nu mai asteptati si o sa vedeti ca nu o sa va para rau.
Mie mari medici (nu vreau sa le pronunt numele) mi-au spus ca daca ar face asemenea operatie ar revolutiona stiinta. Dl. Dr tataru a facut-o
BAFTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rotaru ioana (acum 8 ani)

Nu va suparati cum se face anestezia pt.cataracta.Va multumesc.Doamne atuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vitreum (acum 6 ani)

Anestezia la operatile de cataracta se face cu picaturi
o clinica foarte buna care include tot ardenalul operatilor oftalmologice este Clinica vitreum
Satu Mare
Strada Ady Endre nr 11
adresa_web_filtrata /cataracta/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aa
bb