Miros urat

Diverse
Intrebare postata de Sari cu 13 ani in urma

Va rog daca poate cineva sa imi dea ceva sfaturi legate de faptul ca transpir foarte
repede la subsoara si atunci eman un miros foarte neplacut,.Colegii rad de mine si imi reproseaza. Am fost la dermatolog si singura solutie este sa ma aplic spray-uri.Dar in urma lor simt la subsoara cum se formeaza parca niste noduli, deoarece aceste spray-uri contracteaza tesuturile.
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 13 ani)

Foloseste bicarbonat de sodiu inainte de a da cu deodorant (stick, nu numai aerosol!!!). Va inhiba mirosul. Iar daca nu "te tin" stickul si deodorantul toata ziua, ia-ti sapun, prosop si deodorant la tine si spala-te pe parcursul zilei, de cate ori este necesar, la servici. incearca mai multe marci si feluri de deodorant, eventual cumpara unele mai scumpe.
Ma mir ca totusi ca nu ai facut in acest sens nimic, ai stat asa si au ajuns sa rada colegii de tine. Acest lucru iti compromite imaginea in fata lor. Solutii se gasesc intotdeauna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Infiltratia locala cu mici doze de toxina botulinica,elimina transpiratia si disconfortul. Eficienta este pana la 8 luni. Depinde de posibilitatile materiale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Mersi fetelor,
Am sa aplic sfatul cu bicarbonatul, este ieftin si poate ma va ajuta.Cel cu injectarea, nu prea sunt de acord, am inteles ca este toxic.
Pentru Iuli, as dori sa fim prietene , pe acest forum, am vazut ca ajuti multa lume. Ce zici?
Va doresc si voua sanatate si spor la toate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Terea (acum 4 luni)

AA TU NU FOLOSESTI DE FAPT DEODORANT, OK DACA ESTI DE PARTEA NATURISTA, ESTE UN DRODORANT INSA ESTE UN FEL DE SARE SI TE DAI CU EL, NU ARE ALCOOL NIMIC, DOAR O BYCATA DE SARE. NU STIU CUM II ZICE NU AM LA INDEMANA SA ITI ARAT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mara (acum 13 ani)

Exista un produs de spalare a corpului cu proprietati antibacteriene foarte pronuntate (mirosul urit poate avea cauza 90% din cazuri prezenta bacteriilor in zona unde se transpira mult, si substantele eliminate sau descompuse de acestea.)
Acest produs se numeste OCTENISAN WASH LOTION , contine o substanta antimicrobiana si antifungica, foarte eficienta, fara a fi toxica si fara a se absorbi din piele, cum se intimpla cu aluminiul continut in multe deodorante. Daca foloseti deodorante, cumpara din cele fara aluminiu, uita-te pe compozitie, deoarece acesta e cancerigen, se absoarbe de sub brat direct in ganglionii limfatici din axila si apoi riscul de cancer mamar sau de alte feluri,( plus diverse boli urite de piele) creste semnificativ. Poti folosi acest Octenisan fara nici o problema, se da si in transpiratia picioarelor, si in ciuperci ale pielii, in dermatite, dermatoze, deci are efect antimicrobian complex. In farmacii nu-l gasesti, stiu de el de la medic, din spital, doar la importator, pe site, intercoop.ro .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ele (acum un an)

Stiti ceva si pentru spalaturi vaginale care sa nu modifice echilibrul natural?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

2345 (acum 10 ani)

Foloseste bila de la Oriflame.Pe mine ma ajuta.10 ii dau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Terea (acum 4 luni)

Odaban, foarte bun. Eu am avut clavicula rupta si am stat 3 luni bandajata in urma caruia am ramas cu o problema la subratul cu pricina si mirosea urat fata de celalalt si transpiram tare. Am folosit odaban 1 data la 24 h si am scapat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: