Ce tratament as putea sa fac pentru caderea parului?

Diverse
Intrebare postata de TEODORA GRASU cu 12 ani in urma

Imi cade foarte tare parul,sunt in menopauza de un an,am 46 ani,daca poate cineva sa mi dea un sfat ,ce as putea sa iau sa n u mi mai cada parul,sigur din cauza dereglarilor hormonale zic eu ca celelalte analize sunt bune toate MULTUMESC,astept un raspuns va rog..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Omnia (acum 12 ani)

Exista nenumarate tratamente pentru par...de la cele naturiste..pana la cele cosmetice.
Cu toate acestea, inainte de toate trebuiesc lamurite si tratate cauzele care au dus la pierderea parului.
Daca ati pierdut mult par, nu este suficienta stoparea caderii parului, ci si regenerarea acetuia, care se poate face cu masti naturale (ulei de rici, ulei de masline, petroleum,etc)
Impotriva caderii va sfatuiesc, daca optati pentru produse cosmetice, sa alegeti masti profesionale (sunt scumpe insa si-au dovedit eficienta) sau produse pe baza de petrol/uleiuri.
Si eu am avut aceeasi problema din cauza unor serii de diete care mi-au secat organismul de vitamine.
rezolvarea, in cazul meu a fost o combinatie de masti si tratamente;
- petroleum (solutie regeneranta de la gerovital) - o las in par o noapte intreaga, o data pe saptamana.
- tratament profesional de la wella (sunt 8 fiole care se maseaza pe scalp fara clatire, 1 data pe saptamana) - produs de salon + spray pt par
- masca cu ulei de masline, un galbenus de ou si zeama de lamaie - 1 data/saptamana

Petroleumul, folosit fara wella a avut ceva rezultate...dar dupa un timp mai indelungat de utilizare (aprox 2 luni), in timp ce wella se simte de la prima utilizare. parul devine foarte stralucitor si pare mai puternic.
mai folosesc si masca de la L''''oreal (in loc de balsam) Total Repair 5..dar nu impotriva caderii..ci pt a mentina sananatea parului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcus31671 (acum 10 ani)

Pastile pentru caderea parului -
http://track.follixin.ro/product/Follixin/?uid=2484&sid=652&pid=125&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

TEODORA GRASU (acum 12 ani)

multumesc mult pt tratamentul ce mi a fost indicat pentru caderea paruluI La mine nu se cunoaste ca am pierdut par mult pentru ca din fericire aveam un par foarte des,dar ma sperii cand fac dus ca ramane baia plina de par.Iar din tratamentul asta eu am mai folosit asa ceva dar nu mult timp masca cu ulei de masline si galbenus de ou si niste fiole tot asa le puneam pe par o data pe zi aveam 14 fiole.luate de aici din ITALIA ca eu lucrez aici,dar nu am cunoscut nimic,masca de par folosesc de la garnier,dar am s o caut pe aia de la LOREAL.multumesc tare mult oricum pentru sfat,imi pare rau ca nu pot lua acele produse recomandate de la wella ca nu stiu daca le gasesc in italia.V as ruga daca mai stiti alte retete naturiste,bune sa mi le dati ,daca nu deranjez....eu am internet si mai pot cauta si eu .dar as fi vrut una eficienta ca tot am dat bani multi pe altele si nu am cunoscut nimic. Am folosit si de la BIOSCALIN si pastile si sampon,si am platit mult..100 euro si nimic...si tot aud asa ca daca sunt abia intrata in menopauza sunt problemele hormonale...dar cine stie....eu ma si vopsesc pe par si e si asta cred dar nu pot suporta fire albe....VA multumesc anticipat....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bebica1983 (acum 11 ani)

TAtal meu are aceeasi problema , dar in prezent urmeaza un tratament cu follixin. El spune ca e multumit. Intr-adevar se vad modificari. Oricum pentru cine vrea sa afle informatii despre produs pot gasi la www.follixin.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Denutz (acum 8 ani)

Si mie imi cade parul si chiar nu ma stresez pe chestia asta. Trebuie sa-mi treaca la un moment dat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Steluta.C (acum 3 luni)

Polen crud de flori de munte este îngerul păzitor al parului,unghiilor și pielii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: