Antiperspirantele

Diverse
Intrebare postata de borota25 cu 12 ani in urma

As dori sa folosesc antiperspirant spray de la NIVEA, BARBATI pentru sub brat ,si as dori sa stiu parerea dumneavostra despre produsele de acest fel ca nu am folosit niciodata astfel de produse dar nu mai pot miroase urat transpiratia si nu stiu ce sa folosesc ,caci pprietenul a folosit REXONA spray si iau iesit niste bube mari pline cu cu puroi pe sub brat mari doctorita ea zis ca radacina firului de par sa inflamat ,si a primit ceva unguent pe el dar il durea tare nici nu putea ridica mana si de asta ma tem .Ma rad sub brat ,ma spal cu sapun dar cand incep sa fac efort sau numai ma plimb apare mirosul urat.Ce parere aveti despre produsele gen NIVEA spray ,scrie pe flacon testat dermatologic sunt de incredere nu au reacti adverse? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Iuli (acum 12 ani)

Antiperspirantul spray nu are nici o valoare daca il folositi singur, fara altceva (roll-on, stick, etc), orice firma ar fi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 12 ani)

Incercati sa evitati antiperspirantele, stick-urile care contin Parabeni, saruri deAluminiu, cu greu gasiti insa in comert fara aceste substante daunatoare. Atata timp cat interesele economice sunt mai mari decat sanatatea oamenilor, nu se va face nimic pentru a opri de la fabricare aceste produse

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela (acum 12 ani)

Eu am folosit astfel de deodorant, bio, fara aluminiu, fara, fara fara si nu avea absolut nici un efect! Efectiv ma spalam din 2 in 2 ore ca sa nu miros! Decat sa umblu mirosind urat, prefer sa folosesc un stick ca toata lumea si un deodorant spray.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

222 (acum 12 ani)

de la vichy am luat un antiperspirant bun, cam scump...45lei, dar merita toti banii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flavius (acum 9 ani)

Odaban este cel mai bun antiperspirant, merge şi pentru femei şi bărbaţi. Crede-ţi-mă le-am incercat pe toate şi nimic nu se compară cu Odaban. un flacon mă tine 6 luni şi e suficient sa te dai cu el de 2 ori pe săptămâna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roman (acum 9 ani)

Draga Iuli şi eu am crezut la fel până nu demult şi după ce am încercat toate roll on urile sau antiperspirantele stick fara prea mare rezultate am încercat si odaban antiperspirant spray. Crede-mă ca nu se compara cu nimic altceva. La mine şi-a făcut efectul încă din prima seara. M-am dat cu el şi a doua zi tot la asta mă gandeam, şi desi jobul meu implică şi efort, sunt şofer distribuite nu am transpirat absolut deloc. Pentru cei care aveţi probleme cu transpiraţia recomand Odaban. Nu o sa regretati, chiar dacă pare scump, pe mine un odaban mă tine cam 5 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: