Amorteli faciale

Diverse
Intrebare postata de whitedove cu 11 ani in urma

Buna ziua..sunt un pacient cu miastenie si urmez in prezent tratament cu cortizon si mestinon..ma simt binisor cu exceptia faptului ca imi amorteste fata,gatul si limba...neurologii nu si explica acest simptom...il ignora chiar..nu e de loa calciu caci iau si suplimente...e posibil sa fie de la vreo infectie sau tiroida.sau??? astept cu nerabdare un sfat...la ce fel de doctor sa merg? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Andi (acum 11 ani)

Amortelile faciale ar putea fi manifestarea unei hipotensiuni arteriale, adica in momentul cind ai aceste amorteli s-ar putea ca tensiunea arteriala sa fie mai mica decit de obicei . Deci ar fi util de masurat tensiunea arteriala inainte in timpul si dupa ce amorteli .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

whitedove (acum 11 ani)

multumesc de raspuns poate trebuia sa precizez si de suspiciunea de infectie cu borelia.. analizele mi au iesit pozite dar trebuie sa le repet deoarece neurologul meu nu are incredere in centrul lyme diagnostic( acolo am fac analizele)destul de reala..ma gandesc poate are legatura.Amortelile sunt nespecifice miasteniei si la rmn cerebral nu mi au iesit leziuni.si amortelile persista si la nivelul membrelor superioare act si inferioare...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andi (acum 11 ani)

Amortelile ar putea fi expresia unei irigatii insuficiente cu singe a capului deci sint niste simptome "functionale" care nu se "vad" la explorarile imagistice

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

whitedove (acum 11 ani)

ok...bine de stiut.multumesc inca odata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: