Acneea

Diverse
Intrebare postata de paul@@ cu 12 ani in urma

Am o acnee f urata,apare acum mai tot timpul pe fata si uneori pe corp,niste cosuri destul de mari,dar sub piele.Cu ce le pot trata pt ca sunt ff inestetice si urate...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Buna Paul! (acum 12 ani)

Tu suferi de o acnee polimorfa, dezvoltata subcutanat. Aceasta forma de acnee se trateaza cel mai greu si dispare in acelasi mod. Ai doua modalitati de a o combate. Primul tratament ar fi administrarea unu medicament numit Roaccutane si care da rezultate fenomenale. Insa eu nu ti-l recomand ptr ca este f periculos, poti inclusiv face atac cerebral de la el.
Al doilea tratament este unul extern, constand in aplicarea unor unguente speciale. Primul, si cel mai important este Izotrexin gel. El contine aceeasi substanta activa din medicamentul despre care iti vorbeam anterior si el ajuta la disparitia comedoanelor de sub piele si a cosurilor active si mai ales a semnelor inestetice. Pe acesta il vei da pe fata si pe brate, spate unde ai acneea seara, tinandu-l pana dimineata. Dimineata vei aplica alt unguent numit Brevoxil tot pe toata suprafata afectata.
Foarte important paul, este un lucru: nu te speli pe fata cu sapun! Iti recomand sa folosesti o spuma antibacteriana de la sebamed cu ph 5.5, ideal ptr fata. Sunt multe lucruri d spus, din pcate aici nu se prea poate, insa cu ceea c ti-am prescris intr-o luna nu vei mai avea aproape nmk, iar daca urmam schema propusa pana in luna a 6a va trece complet, insa sa stii ca va trebui sa tii niste reguli mereu.
Daca mai ai intrebari, te rog sa revii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paula (acum 12 ani)

Va multumesc mult....sunteti medic??as dori sa vb cu d-oastra daca se poate pe mail...
In legatura cu accneea mea,ultimul medic mi-a recomandat acest Brevoxyl seara si dimineata Zineryt,dar a fost bine doar o luna,dupa care a reaparut din nou....as vrea sa ne reauzim...daca se poate,,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva31781 (acum 10 ani)

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Am revenit (acum 12 ani)

Paula, cu cea mai mare placere discutam pe mail. Lasa-ti mailul si te contactez eu cat pot d repede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul@@ (acum 12 ani)

[email protected] multumesc mult de tot!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 8 ani)

Eu am avut cosuri pe spate si piept foarte multe...si eram disparata...de iesit la plaja imi era rusine. Dupa mai multe doctori care m-au vazut am inceput sa fac un tratament cu produse naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
Am folosit 3 produse pentru corp: un sapun natural, o crema antiseptica si sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai.
Mereu cand foloseam cele sapunul sau crema, aplica 4-6 picaturi de ulei peste sapun sau crema antiseptica.
La mine au avut rezultate f bune si ti le recomand pt cosurile de corp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: