Ejacularea precoce

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Nu se intareste suficient iaar la actul sexual la 5 min se produce eacularea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (41)

ionela245 (acum 16 ani)

ai incercat un stimulent sexual? in cazul acesta se recomanda unul special pentru ejaculare precoce, astfel vei putea controla singur momentul ejacularii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Buna!
poate ar trebui sa faci un control medical; e ciudat ceea ce se intampla; faptul ca nu intra in erectie asa cum ar trebui, ar putea insemna ca nu te exciti suficient (poate persoana de langa tine nu te atrage suficient). si totusi, ejacularea este prea rapida. acum, depinde, primul act sexual oricum are o durata mai scurta. trebuie luata in calcul si perioada dintre actele sexuale: daca ai contact sexual prea rar este normal ca si ejacularea sa se produca mai repede.
Sunt multe detalii care trebuiesc luate in calcul pentru a putea identifica posibile cauze ale problemei tale. Ar fi bine sa te adresezi unui sexolog. numai bine!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

dati un sfat cum scap de povara ejaculari precoce

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

clau (acum 13 ani)

vrei sa scapi de ejacularea precoce pt totdeauna ?trimite-mi un email pentru detalii la adresa [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dumitru244 (acum 10 ani)

Pastile ejaculare precoce -
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

unde si cu ce fel de medic trebuie sa iau legatura pentru a trata aceasta boala : ejaculare rapida(precoce)? exista cabinete particulare sau cabinete speciale in clinici?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

si eu cred ca sufar de chestia asta si persista de mul timp. problema e ca nimeni nu spune nimic sigur. eu mai am o problema cu care ma lupt de mult tinp. am penisul mic am cumparat multe produse pompe creme extensoare dar pen meu a ramas lafel 15 cm. as dori ceva sigur pt aceste probleme. poate cineva sa ma ajute? va rog . multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog mult dak ma puteti ajuta,de ceva timp iubitul meu are aceasta pb si as vrea sa stiu ce as putea face eu in aceasta privinta,cum l-as putea ajuta....ast raspuns va rog...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Eu la fel sufer de acest sindrom cum pot scapa de el?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bab greul (acum 15 ani)

cica...cel mai bine pt aceasta problema este implicarea ambilor parteneri dar este un tratament de lunga durata : tot tratamentul se bazeaza pe sprijinul partenerei care ar trebui sal incurajeze si sal sprijine neincetat. tot ea mai trebuie sal excite pana in momentul in care partenerul simte ca isi da drumu ,dar nu trebuie sal termine ci s se preasca imediat si aceasta treaba se continua asa 1-2 ani iar dpa aceasta perioada sigur o s fie vindecat daca nu si mai devreme!! bafta si faceti sex cu capu!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si eu am probleme,in timpul actului sexual ejaculez dupa cateva minute,as dori si eu o rezolvare la aceasta problema daca se poate?astept un raspuns .va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as vrea tare mult sa scap de aceasta problema ,de aceea as vrea sa stiu daca medicamentul PREMATROL este bun pt tratament. cu multumiri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Aceeasi problema. Va rog sa-mi spuneti la ce medic ar trebui sa ma duc fiindca acest sindrom persista de ani de zile adica de cand ma stiu si nu as incerca orice pana nu imi spune un medic specialist. Va rog sa-mi dati un sfat. Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de atatea ori cand fac sex cu prietena ma termin foarte repede ( aprox 30 sec. ) ce sa fac sa tin mai mult...astept raspuns.Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emil120864 (acum 15 ani)

RASPUNS PENTRU TOATA LUMEA DE PE ACEASTA PAGINA! Solutia cred ca o gasiti pe site-ul www.actionlove.com .Veti gasi o sumedenie de kestii viabile acolo, pentru ambele sexe. Ejacularea precoce are diverse cauze, o sa va identificati cu vreun caz de pe acolo. In plus, nicaieri aici pe site la probleme de ejaculare precoce nu am vazut pomenindu-se de prostata. O mare parte din cazuri de precoce se datoreaza prostatei. Spor la citit si sa aveti relatii cat mai LUNGI! good luck

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

de1 (acum 15 ani)

Solutia e incredibil de simpla pentru TOTI care au comentat pe pagina asta fara medicamente si fara chestii jenante: dati un search pe google pt: "exercitii kegel" si in cateva saptamani puteti filma linistiti pt. filme porno. Scuzati metafora dar chiar au asa un efect. Pentru cazurile de erectie moale cautati si: "jelquing exercise" sau asa ceva... eu le-am gasit pe toate intr-un torent care se numea: 10.000 advices for great sex astept sa scrieti sa multumiti dupa rezultate :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emil120864 (acum 15 ani)

WRONG! Daca ai fi urmat sfatul meu de mai sus si ai fi lecturat putin link-ul respectiv ai fi aflat ca exercitiul Kegel e bun pentru femei in scopul imbunatatirii musculaturii vaginale si a evitarii unor boli precum incontinenta dar NU se recomanda barbatilor. Este adevarat ca prin stimularea muschilor PC la barbati acestia se dezvolta analog ca la femei, problema e ca prin stimularea acestora se stimuleaza si prostata. In foarte multe cazuri o erectie sp***a este sustinuta printr-o actiune negativa asupra prostatei, ajutand de fapt la ejaculare precoce. Incercati sa gasiti alte metofe pentru erectie. V-am dat mura in gura link-ul, numai sa-l cititi. In al doilea rand, legat de filmele porno, dupa parerea mea alea sunt niste porcarii. Am vazut o gramada si ce am observat a fost ca in majoritatea cazurilor, pentru barbati, foarte multi incepeau p***at-ul cu penisul fara a fi in erectie sau doar pe jumatate, urmand ca apoi acesta sa devina erect. Cu un penis semierect nu ai cum asigura orgasm partenerei, cel mult ea va mima asa ceva. De asta in aproape toate filmele xxx femeile nu au orgasm, iar cand au de fapt mimeaza. Mai exista insa si exceptii. In ultimul rand, calitatea erectiei depinde de cantitatea de energie inmagazinata in rinichi, acolo fiind depozitata energia sexuala. Ai energie depozitata, ai erectie puternica. Ai o frecventa ejaculatorie mare, ca in filmele porno, in vreo 3 ani esti uzat si numai bun de zacut prin spitale (au existat cazuri reale!). good luck!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cand fac sex cu prietena ma termin foarte repede ce sa fac sa tin mai mult...astept raspuns.Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

In esenta... aceeasi idee. In primele 2-3 minute ejaculez. Insa , penisul nu iese din erectie si dupa inlocuirea prezervativului pot continua actul sexual mult timp fara sa mai ejaculez (in tot acest timp erectia se mentine sau scade foarte putin .
Problema este insa la primul contact !
M-am gandit ca e de natura psihica si am urmat si indicatii de genul celora din articolul dv , insa nu am reusit sa aman ejacularea decat cu 2-3 minute (adica cca 5 minute apoi oricum ejaculam).
Imi puteti da un sfat in aceasta privinta ?
Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am glicemia 108 ,23 de ani am diabet?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3