Ejaculare prematura raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de Borgore cu 12 ani in urma

Ma numesc Robert si am 21 de ani.este prima oara cand vb despre asa ceva cu o persoana dar imi este frica ca o sa o pierd pe fata pe care o iubesc.
Am o problema si cred ca problema mea se numeste ejaculare prematura.Intotdeauna a fost asa dar pana acum nu am bagat de seama ca am zic ca o fi varsta si pana cand prind experienta mai dureaza ceva.Am inceput viata sexuala la varsta de 15 ani si acum am 21 si in continuare am aceeasi problema...nu stiu daca dureaza mai mult de 2 minute inainte sa ejaculez si nu stiu ce sa fac cum sa procedez,pentru ca ma simt extrem de stanjenit si de prost cand ejaculez atat de repede si stiu ca nu i-am produs orgasm sau macar sa o aproprii de orgasm.ea a fost virgina,deci eu sunt primul pentru ea...si imi este teama sa nu se sature ca nu o satisfac si sa ma paraseasca. va rog frumos chiar sunt destul de disperat,daca ati putea sa imi raspunde-ti la mail v-as fi extrem de recunoscator.

Sa aveti o zi minunata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Georgica001 (acum 12 ani)

problema ta e k te gandesti prea mult la asta...si asta e unul din factorii care declanseaza aceasta ejaculare prematura.un alt factor ar fi faptul ca te exciti prea repede.incearca sa te masturbezi si sa ti amani ejacularea cat mai mult. o alta varianta,nerecomandata de medici la varsta noastra,ar fi pastilele pentru asa cv.poti sa le incerci ele iti pot asigura ca ejacularea nu va aparea asa repede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

va recomand sa apelati la un psihosexolog , in cazul in care nu exista afectari organice (afectiuni endocrinologice ca deficitul de testosteron).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

De la o teama de performanta pana la un management disfunctional dezadapatativ asupra stimulilor excitatori poti sa intelegi partenera ca nu este multumita de un act sexual. Asadar, o interventie terapeutica pe cele 2 componente ii mai indicat decat un sfat bun dat de noi pe site. Sanatate!

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: