Vreau sa slabesc

Diete
Intrebare postata de doneflorian cu 10 ani in urma

Buna ziua domnul doctor Done Florian ma numesc am 1.80 si 87 de kilograme as dori foarte mult sa slabesc si eu as dori sa ajung pe la 74 75 de kg, imi puteti da si mie o dieta ceva, este normala greutatea care o am acuma? am doar burta in rest nu sunt gras la maini la picioare nu sunt doar la burta. Va multumesc anticipat o Zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic.Fares (acum 10 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buna ziua,
va recomand sa faceti intr-o prima etapa, o cura de detoxifiere cu produsul Organism sanatos, 1 lingura de 2 ori pe zi. Daca tranzitul intestinal este lent (tendinţa la constipatie) se administreaza cate 2 linguri de 3 ori pe zi.Consumaţi în decurs de 30 minute de la ingerare minim 400ml de lichide. Pentru eficienta maxima se recomanda consumul zilnic de cel puţin 2 litri de lichide. Efectul laxativ se instalează după 8-10 ore de la ingerare.
Dupa aceasta perioada, daca mai este cazul, se administreaza Silueta perfecta controlul greutatii, 1 capsula de 3 ori pe zi, dupa masa si ceaiul Organism purificat, 2-3 cani cu ceai pe zi.
Daca aveti o pofta de mancare greu de controlat se recomanda asocierea cu capsulele Silueta perfecta controlul apetitului.
Pentru un apetit crescut de dulce, se pot administra Antidulce Daphne, cate 1 comprimat supt iicet de 3 ori pe zi, inainte de masa.
Se recomanda a se evita consumul de carne si peste grase, conservate sau afumate, branzeturi grase, sarate, leguminoase boabe, paine, cartofi, paste fainoase (in cantitati mari), fructe dulci sau uscate, dulciuri concentrate, prajituri, produse de patiserie, frisca, smantana, creme, slanina, untura, sosuri grase, aluaturi cu unt, oleaginoase, indulcite cu zahar sau alcoolizate, lapte integral. Se evita consumul de sare peste 5gr/zi.
Se recomanda consumul de legume si fructe (in functie de continutul glucidic), zarzavaturi, paine neagra sau intermediara (in cantitati moderate), leguminoase (in cantitati moderate), carne sp***a, peste slab, branza de vaci, branza sp***a, iaurt, lapte degresat, ciuperci, uleiuri vegetale, unt (cantitati reduse).
Se consuma minim 2 litri pe zi de lichide(apa plata, de izvor, sucuri de legume si fructe.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doneflorian (acum 10 ani)

dar imi puteti da dumneavoasta un regim care sal pot consuma dim,dupa amiaza,seara adic ce trebuie sa manank si ce trebuie sa beau ca nu prea am inteles din spusele dvs. Va multumesc foarte mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Ca sa slabesti iti spun eu ce sa faci.In primul rand iti schimbi alimentatia.Adica vei consuma cand vrei tu alimente slabe caloric:legume si fructe(dar nu cele dulci),carne de pui, curcan, peste la gratar(in cantitate mai mica),produse lactate cu continut scazut de grasime.Painea acum cel mai bine ar fi sa o scoti de tot din alimentatie.Iti vei gasi alta sursa de carbohidrati, dar oricum scopul tau e sa arzi grasimea de pe corp si de aceea trebuie sa reduci caloriile din alimente.Fructele si legumele care nu sunt prea dulci trebuie consumate ac***a calorii putine dar contin vitaminele si mineralele necesare vietii, deci trebuiesc consumate.Poti consuma orez fiert ca sursa de carbohidrati dar consuma o cantitate mai mica.Deci in mare trebuie reduse portiile.
Acum ca sa topesti grasimea dute la sala si bagate la banda de alergat sau bicicleta si in cateva saptamani cu regim cu tot vei vedea rezultate spectaculoase.Poti sa faci si exercitii musculare ca sa nu pierzi din masa musculara(multi care slabesc pierd si din masa musculara ceea ce nu e tocmai bine).
Desi cel mai bine este sa te duci la sala, daca nu ai timp sau bani poti alerga prin parc sau poti acasa sa faci niste exercitii aerobice desi nu au rezultate celor facute in sala.Tu decizi.Iti urez succes in atingerea kilogramelor dorite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: