Vreau sa ma ingras raspuns medic

Diete
Intrebare postata de scurtu alexandra elena cu 10 ani in urma

Buna ziua am 23 de ani si am 40 de kg ce ma sfatuiti sa iau sa ma pot ingrasa am incercat tot felu de vitamine dar de geaba acum 4 ani aveam 60 de kg nu am nici un fel de boala toate analizele sunt perfecte.va rog sa ma ajutati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Nu stiu daca tu chiar vrei sa te ingrasi, adica sa pui grasime pe tine, sau sa ai o forma fizica frumoasa.Nu cred ca e nevoie sa te ingrasi atata timp cat arati bine, la o fata asta e foarte important.Ca sa pui grasime pe tine e usor, mananca mult in special dulciuri, si alte alimente bogate in carbohidrati, si daca ti se pare ca sa nu te ingrasi atunci mananca si mai mult pana te ingrasi.Dar eu nu iti recomand asta pt ca stiu ca nu vei arata bine si nici nu e sanatos sa te ingrasi.Dute la sala si incepe un program de remodelare corporala insotit de un regim bogat in proteine si slab in grasimi si carbohidrati.Mananca multe fructe si legume, carne sp***a de pui, curcan, vita, peste de orice fel in special cel gras pt ca, contine grasimi sanatoase care nu te ingrasa si fac FOARTE MULT BINE organismului.Si sa bei multa apa cam 2-3l pe zi e suficient cand faci si sport.Crede-ma ca vei arata si te vei simti MINUNAT si chiar vei lua si in greutate destul dar fara sa fie grasime.Atata timp cat arati bine nu trebuie sa ai nu stiu cate kilograme, important e sa arati bine si sa te simti bine.Mergi la sala si mananca sanatos si o sa vezi ca vei arata FOARTE BINE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

scurtu alexandra elena (acum 10 ani)

Multumesc pentru sfat da as vre sa pun cateva kg pentru ca la varsta mea de 23 de ani multiimi dau 17-18 ani fapt ce pe mine ma deranjeaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Cand vei fi mai batrana te vei bucura sa zica lumea ca arati mai tanara.Asta nu tine de greutatea corpului, ci de aspectul fizic in special fata.Poate ai fost mereu mai sp***a, desi ai zis ca ai avut 60 de kg, dar ce inaltime ai?Oricum faptul ca arati mai mica e un lucru bun, mai ales la varste inaintate.Fa ce ti-am spus si vei arata foarte bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Este recomandat sa consultati un medic nutritionist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diete.

lauriciu (acum 9 ani)

Buna!Te ajut eu sa te ingrasi sanatos!Eu sunt intr-un program de nutritie si anul acesta de la 48(la 1.73m) am ajuns la un 53kg. si pot pune mai mult,eu vreau sa ajung la 57...Dar trebuie sa vorbim in particular pentru a-ti da mai multe detalii deoarece nu am voie sa fac publicitate pe site. Iti las un nr de tel:0721999048 Laura sau lasa-mi tu un nr. de tel...aici ca raspuns...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: