Trucuri pentru a pacali foamea

Diete
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Eu as avea nevoie de sfatul unui specialist si de o dieta adevarata,sint diabetica si sint si grasa,am luat in greutate in 3 saptamini 6 kg, sint pofticioasa si ma abtin cu greu de la mincare.as vrea din suflet sa slabesc pentruca nu ma simt bine ,am si 2 vertebre tasate de la un accident auto,va rog daca ma puteti ajuta cu un rewgim alimentarcare sa ma ajute sa slabesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

(acum 16 ani)

Buna seara,
Draga Veta, sa stii ca dietele nu reprezinta rezolvarea problemei tale.Spui ca esti pofticioasa, ca te abtii cu greu de la mancare.... trebuie sa fii constienta de faptul ca pentru a slabi, intr-un mod sanatos si fara a te ingrasa apoi, mult mai tare, trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si ambitie.
Vor intra cu siguranta multe persoane pe forum, care vor raspunde rugamintii tale si iti vor da diete diverse; dar diete gasesti peste tot.
Sfatul meu este sa te adresezi unui nutritionist care sa iti faca un set de analize complet si apoi sa-ti prescrie un regim alimentar potrivit. Exista riscul sa te chinui sa tii o dieta stricta care nici macar sa nu se potriveasca cu metabolismul tau si sa nu-si faca efectul; in plus, ai toate sansele sa descoperi apoi ca in urma dietei te-ai ales nu cu kilograme in minus ci cu grave probleme de sanatate.
Inainte de a lua orice decizie, tine cont de cazurile de anemie si problemele grave de sanatate cu care se confrunta tot mai multe tinere in ultimul timp, dintr-un motiv simplu: din disperarea de a slabi, si-au distrus sanatatea.
iti doresc numai bine!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miruna695046 (acum 16 ani)

buna seara iti spun ce am folosit eu dupa ce am nascut acu 1an si 8luni,si ma ajutat foarte mult.la farmacie este o cutie pe care scrie <siluet plus>trebuie sa ti o cura de 1luna si sa iei 4 cutii pe care le folosesti asa cum scrie pe cutie,sint foarte bune iti spun din experienta eu am slabit11kg intr-o luna dar am respectat cura acu maninc si seara si nu se mai depune apsolut nimic am avut80kg insarcinata si acuma am 57kg sint grozave nu sint scumpe doar 120000lei vechi cutia incearca si ai sa te convingi acum maninc orice si la ce ora vreau.succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicusor195082 (acum 16 ani)

Sincer nu stiu ce sa itzi zic .Numai la auzul cuvantului regim ma apuca foamea si nu ma mai opresc .Acum 3 ani aveam o greutate de 48Kg siin cateva luni , dupa un deces in familie am ajuns la 70 Kg . Am incercat sa fac un regim pe baza de legume si fructe , a mers ,am slabit cateva KG , si dupa ce am intrerupt regimul am luat in greutate mai mult decat am pierdut , deci nu te pot sfatiu, potzi sa maninci mai putzin dar nu pronuntza cuvantul regim , cred ca asta e secretul .Devine obsesional daca te gandesti tot timpul numai la regim , incearca sa consultzi un nutritzionist , cred ca el te poate ajuta mai mult.
multa bafta
ciao

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Pt membrul 95046, ai scris ca este o cutie pe care scrie... dar n-ai scris denumirea acestei cutii, si inca ceva: e valabil doar pt cele care au nascut sau pt oricine, in general?
Multumesc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am nevoie de o dieta potrivita care m-ar ajuta sa slabesc 5 kg,.dar problema e ka am incercat mai multe diete care nu m-au ajutat delok sau adaugam repede kilogramele pierdute.ku greu ma abtin de la minkare,nu am probleme de sanatate pot sa zik asa, dar sunt adolescenta shi vreau destul de mult sa slabesc un pik,va rog daca ma putetsi ajuta ku o dieta potrivita si care ar arata rezultate dupa putin timp,,,,multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am nevoie urgenta de o dieta pt a putea slabi 15 kg,am incercat orice fel de diete dar nu prea au dat rezultate!!! va rog frumos sa ma ajutati !!! multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SIMONA14112696 (acum 15 ani)

auzi da cum se numesc pastilele ce le-ai cumparat de la farmacie mai exact?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 13 ani si sunt cam plinuta va rog frumos daca ma piteti ajuta cu o dieta de varsta mea.multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Vreau sa slabesc, dar in acelasi timp am crize de hipoglicemie, cu toate ca mananc consistent de 2 ori pe zi. Intrebarea mea este, daca sufar de hipoglicemie pot urma dieta Dvs fara riscuri?
Mentionez ca atunci cand ma apuca treburatul si glicemia scade in jur de 65-70 manac neaparat putina ciocolata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

Am suferit un infarct miocardic, iar in urma tratamentului medicamentos si al repausului, am cam luat in greutate, ceea ce imi afecteaza sanatatea. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi ptr a scapa de kg in plus. Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MADLEN (acum 14 ani)

Citat:
Pt membrul 95046, ai scris ca este o cutie pe care scrie... dar n-ai scris denumirea acestei cutii, si inca ceva: e valabil doar pt cele care au nascut sau pt oricine, in general?
Multumesc

siluet plus ....a scris membrul 95046 dar cred ca ai citit prea repede:)

si este pentru orice dar foarte important sa te tii cum scrie in prospect!! and putina miscare nu stica:P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalina212 (acum 14 ani)

eu stiu o reteta de slabit numai ca trebuie sa ai ambitie.dar slabesti garantat intr-o luna de zile 10kg.deci luni:FRUCTE numai fructe si apa fara nimic altceva;marti LEGUME numai legume si apa,legumele pot fi fierte sa coapte,miercuri LACTATE FARA GRASIMI DEGRESATE;JOI:peste la gratar sau fiert;VINERI carne fratar sau fiert fara grasime;si dupa aia de sambata incepi din nou cu legume,fructe si tot asa .timp de o luna de zile.va doresc succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Citat:
eu stiu o reteta de slabit numai ca trebuie sa ai ambitie.dar slabesti garantat intr-o luna de zile 10kg.deci luni:FRUCTE numai fructe si apa fara nimic altceva;marti LEGUME numai legume si apa,legumele pot fi fierte sa coapte,miercuri LACTATE FARA GRASIMI DEGRESATE;JOI:peste la gratar sau fiert;VINERI carne fratar sau fiert fara grasime;si dupa aia de sambata incepi din nou cu legume,fructe si tot asa .timp de o luna de zile.va doresc succes

Daca fac aceasta dieta timp de o luna voi slabi 10 kg. Si cand nu o sa mai tin cura asta, daca pun inapoi 20 de kg? Nu este indicat sa folosim retete de labit asa dupa ureche. Indicat ar fi sa mergem la nutritionisti pentru retete de slabit ca apoi sa nu avem urmari, sa nu ne ingrasam. Sub supravegherea lor vom da jos kilogramele pe care nu le dorim. Parerea mea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: