Pilula de slabit

Diete
Intrebare postata de mihaela16598136 cu 15 ani in urma

Buna,

Am vazut la tv intr-o seara o stire despre o noua pilula de slabit. Stie cineva mai multe despre acest subiect? imi doresc sa slabesc dar imi este totusi teama sa apelez la aceasta varianta. A luar cineva pilule de slabit? sunt ok? au efecte vizibile?

Multumesc tuturor celor care ma vor ajuta cu un sfat!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (33)

(acum 15 ani)

eu am auzit ca dau stari de greatza si ameteli ..
mai bine ramai grasa si frumoasa :P

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Aniela are dreptate,

Eu nu ma folosit asa ceva, deci nu vb din experienta, dar am vazut ca au ceva efecte adverse.
As fi curioasa si eu sa aflu parerea unro persoane care le-au testat.

Daca afli mai multe, lumineaza-ne si pe noi :)

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia204106055 (acum 15 ani)

eu am luat reductil o luna si am slabit 6kg.Nu mi-a fost rau,doar ca aveam gura uscata si beam mai multa apa.L-am intrerupt pt ca a trebuit sa iau un tratament pt spondiloza si nu vreau sa le amestec cu alte pastile.Nu m-am ingrasat inapoi si chiar am fost multumita de ele.Dar trebuie sa fii atenta la contraindicatii pt ca nu le poate lua oricine(diabet,probleme cu inima,tensiunea)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 13 ani)

salut claudia poti sa imi zici te rog aceste pastile sunt de la farmacie naturista?te-ai mai ingrasat?ms pt raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 13 ani)

Alina eu le-am luat si de la naturiste si de la o farmacie obijnuita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan148115871 (acum 15 ani)

Da am vazut si eu si m-am speriat pentru ca eu luam de 8 saptamani dar nu va speriati. Eu cred ca persoanele care au avut probleme au si boli cronice si atunci este normal daca nu consulti medicul.Eu nu am nici o probleme si deci nu am avut decat insomnii 2-3 zile dar culmea eram foarte odihnita. Efectul a fost:am dat 10 kg jos si de doua saptamani maninc ca sparta si nici nu mai iau pastile. Nu am pus la loc nici 100 gr. Am sa incep sa iau din nou pentru ca vreau sa mai dau 10 kg. Pentru orice intrebare va stau la dispozitie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum 13 ani)

ce fel de pastile ai luat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

buna....si eu vreau sa iau insa am citit cu atentie prospetul si am vazut ca are fecte secundare destul de mult....nu vreau sa slabesc decat vreo 5-7kg....rasp si mi-e daca poti

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan148115871 (acum 15 ani)

Nu stiu ce sa-ti spun eu nu am avut probleme.Daca vrei sa slabesti asa putin nu cred ca este cazul sa iei pastile.Eu sunt veterana la cure de slabire asa ca uite o solutie:elimina painea si dulciurile si incerca sa nu mai mananci dupa ora 18.00.Seara bea o cana de ceai verde dar ai grija pentru ca te scoate afara.Depinde de organismul fiecareia.Eu asa slabesc si incearca macar 10 minute pe zi sa-ti pui muzica si sa faci cateva exercitii.Eu am luat pastile pentru ca dupa sarcina am ramas cu 20 kg si dupa 30 de ani nu mai dai asa repede.In cazul in care nu poti renunta la dulciuri:eu folosesc zaharul pentru diabetici este foarte bun si il gasesti la farmacie iar din supermarket imi iau niste fursecuri tot pentru diabetici si nu sunt scumpe:6 lei.Multa bafta si daca te pot ajuta si cu alte sfaturi m-as bucura pentru ca stiu ce ingrozitor este sa fi gras,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

eu daca beau ceai verde ma constip...stiu ac poate suna stupid dar asa este organismul meu...am eleiminat dulciurile..painea de tot...consum mai mult supe, iaurturi, eu folosesc zaharina, momentan vad ca da rezultate....e acum vine partea cu sportul...imi este foarte greu din cauza timpului...ma dau si cu o crema pt celulita ins tot asa cand am timp....azi m-am cantarit si am dat 2kg jos intr-o sapt...am renunta foarte mult sa mai mananc consistent si nu mai pap dupa 6-7 seara...multumesc mult

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristiana63 (acum 14 ani)

buna!imi doresc foarte mult sa slabesc am 17 ani si ft multe kg as vrea sa slabesc in jur de 20 de kg,mai ales ca vine vara si in plus sunt tanara si imi doresc sa arat bine.joc handball nu mananc dupa ora 18:00 dar problema sunt dulciurile la paine ma mai abtin dar dulcuri...va implor ajutati-ma imi doresc sa slabesc:(( va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana571 (acum 14 ani)

nu stiu daca ati auzit de acest medicament lida day day hua.mi lam comandat si eu.inca nu lam primit.zice ca slabesti intr-o luna de la 8-10 kg fara prea mult efort.acest medicament contine sibutramina.astept si eu raspuns de la medic sa vad daca aceasta substanta este periculoasa pt. organism.verisoara mea a luat acest medicament si a slabit f mult.din primele zile se cunoaste diferenta.multe persoane vb. pe forum si zic ca acest medicament provoaca dureri de cap,dereglari ale menstruatiei.mai multe nu stiu nici eu.astept si eu sa vad ce o sa se intample.o sa va anunt dupa ce o sa incep aceasta cura.sanatate tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulianfod (acum 14 ani)

nu stiu ce sa fac sau ce sa mai iau diete am tinut fara rezultat

Citat:
eu am luat reductil o luna si am slabit 6kg.Nu mi-a fost rau,doar ca aveam gura uscata si beam mai multa apa.L-am intrerupt pt ca a trebuit sa iau un tratament pt spondiloza si nu vreau sa le amestec cu alte pastile.Nu m-am ingrasat inapoi si chiar am fost multumita de ele.Dar trebuie sa fii atenta la contraindicatii pt ca nu le poate lua oricine(diabet,probleme cu inima,tensiunea)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuliduli (acum 14 ani)

Buna,
E o p***ae ce faci. PAINEA ESTE UN ALIMENT FOARTE SANATOS, CEREALELE INTEGRALE SUNT FFFF. IMPORTANTE, STRAMOSII NOSTRI CU ASTA SE HRANEAU, pe atunci nu exista zaharul!!!
Eu am slabit 20kg (in ritmul normal de 1 kg/1 sapt sau 10 zile)cu ajutorul unui medic nutritionist. NU LUA PASTILE, CA ITI FACI SINGURA RAU! Vrei sa cazi pe strada???? Du-te la nutritionist. El o sa te invete ce trebuie sa mananci. Eu am citit o carte minunata, am invatat sa fac alegerile corecte si oriunde ma duc, stiu ce sa aleg sa mananc ca s anu ma ingras.
Nu juca handbal, du-te la sala de fitness, banda, stepper, coarda... asa se slabeste!!! "Un corp frumos necesita timp si bani, si nimeni nu o poate face in locul vostru", cine recunoaste vorbele astea sigur stie despre ce carte e vorba!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Edith (acum 13 ani)

Buna tuturor, Eu am luat pastila de slabit cam deja de o luna si jumatate si am slabit aproape 10 kg., vreau sa mai continui, nu am vazut nici un efect secundar. Vreau sa va spun ca pe langa pastile iti trebe si un pic de vointa adica sa te abtii de la mancatul necontrolat, oricum pastilele mi-au taiat pofta de mancare si fata de alte cure chiar nu ma gandeam la mancare deloc, iar cand vezi rezultate ambitia e si mai mare. Pe langa pastile am luat vitamine calciu-magneziu, in fiecare zi cereale integrale si multe fructe, si nu uitati ideea e zic eu : sa schimbi stilul de viata adica spune NU mancarii daca nu iti este foame, spune NU cantitatii mari de mancare, spune NU mancarii la ore tarzii, NU manca doar ca sa tii companie cuiva, credema prin asta spun NU kg in plus. Credema merita, e atat de bine cand te poti uita in oglinda si te poti imbraca cu haine normale - pt asta merita sa iti schimbi stilul de viata, din partea mea poate exploda oala cu snitele si cartofi pai chiar nu imi pasa pt. ca incep sa am o viata fericita si fara ele. Va doresc succes, credeti-ma MERITA pe bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SIMONA (acum 13 ani)

BUNA! VREAU SI EU SA SLBESC... CUM SE NUMESC PASTILELE ASTEA CARE LE-AI LUAT TU SI UNDE LE GASESC?
MS.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adi (acum 10 ani)

eu am inceput sa iau pastile de slabit acum trei zile. Inca nu vad nimic .Astept rezultatele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Radu Ruxandra (acum 13 ani)

Buna,
Eu sunt la a doua tura de pilula de slabit si sunt foarte incantata. nu se compara cu reductilul sau alli care are tot felul de droguri si 100 de contraindicatii.
In plus de asta sunt sigura ca ati vazut reportajele de la televizor cum ca ar contine stimulente asemanatoare cu cocaina de aceea ajung persoane la spital. Mama e medic si a rugat o farmacista sa verifice pastilele si nu contin decat ingrediente naturale.E singura modalitate prin care am scapat de pofta nebuna de mancare si sunt foarte fericita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 13 ani)

Buna Radu Ruxandra. Te rog sa imi scrii si mie despre ce pastile anume este vorba.Sunt foarte interesata de ele. Sunt o mamica (la al doilea copil) ce nu mai suporta cele 20 kg in plus pe care le are. PLSSS. Adresa mea de mess si e-mail [email protected] mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LILIANA (acum 13 ani)

Buna eu sunt Lili, ma aflu in aceeasii situatie ca Ruxandra! Doar ca eu sunt dupa prima nastere, si am ramas cu 15kg in plus....Vreau si eu sa slabesc !!.....de mult....dar mancarea buna ca la mama acasa nu ma lasa:(( , ....cu alte cuvinte : nu pot renunta la sarmale, carne de porc etc....totzi stim cat de bune-s mancarurile cu care am crescut!! Dar am ajuns sa cantaresc 70 de kg la inaltimea de 1,67m, deci vreo 10-15kg in plus. As vrea si eu sa iau pilula de slabit...ce imi recomandatzi?? si de unde sa o cumpar??? asa se numeste PILULA DE SLABIT? astept orice sfat la adresa [email protected]. Multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2