Ajutor

Diete
Intrebare postata de monikmaria cu 10 ani in urma

Buna ziua ,am o foarte mare problema cu kg in plus .Am 23 de ani , 1,63 cm si 60 de kg , in urma cu 2 luni de zile am inceput sa iau anticonceptionalele Qlaira prescrise de medicul ginecolog pentru reglarea CM, dar am observat ca am inceput sa iau dramatic in greutate , ajungand de la 53 de kg la 60 foarte rapid , precizand ca miscare fizica fac iar la mancare nu fac abuzuri si mananc chiar mai putin ca inainte ,fapt ce m-a determinat sa stopez pilulele.Acum rugamintea mea este sa imi recomandati o dieta pentru a putea ajunge de greutatea de 50 de kg (specific faptul ca la mine e cam asa: mancarea si kilogramul , cat nu prea mananc slabesc dar cum ajung sa iau o masa mai satioasa se depune tot). Probleme de sanatate nu am in afara de atrocianoza ,depistata acum 5 ani .Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Doctorulstietot (acum 10 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

De ce menstra este neregulata? Ar trebui facuta o echografie pt a vedea daca nu ai ovare micropolichistice si investigata tiroida . Dietele au marele dezavantaj de a recupera Kg la incetarea lor . Recomand metaboli balance ca metoda de reechilibrare metabolica ce are ca rezultat scaderea in greutate , sub indrumare medicala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dragos (acum 10 ani)

Un An Nou cat mai bun !
Toxinele in exces pot cauza astfel de probleme.
Prea multe proteine animale suprasolicita sistemul renal si o parte din toxine ies prin piele. Este indicata o detoxifiere care ar trebui facuta oricum de 2 ori pe an. Rezultatele nu se vor lasa asteptate.
Colaboram cu doctori nutritionisti si avem rezultate.
Trimiteti un mesaj la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: