Coronavirus Update

Sindrom nevrotic anxios

Intrebare postata de iosif gabriel cu 9 ani in urma - 4 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Depresie

Sindrrom nevrotic anxios - am acest diagnostic. se manifesta prin pierderea cunostintei, nu total, nu cad din picioare , nu pierd echilibrul, dar vorbesc in timpul acelei crize cursiv, raspund cum ma cheama ,este o pierdere partiala acunostintei. se manifesta ciclic la intervale de maxim doua saptamani. folosesc medicamentul keppra, am folosit alprazolam, tanakan, dar nu dau rezultate.specific ca lucrez in ture de 20 de ani. daca dorm mult aceste crize se manifesta la intervale mai mari de timp. ce sfat imi dati? ce medicamente pot folosi?
va multumesc anticipat.

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

Iuli (cu 9 ani in urma)

Acelea prescrise de medicul psihiatru. Atat. Crizele sunt induse psihic.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
iosif gabriel (cu 9 ani in urma)

medicul a spus ca daca dorm mai mult , efectul somnului poate fi mult mai bun decat medicamentele. stresul datorat unor decese familiale, stresul noptilor petrecute la serviciu au dus la acest sindrom

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Iuli (cu 9 ani in urma)

Schimbati medicul psihiatru.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Lorenaa (cu 9 ani in urma)

Aici are dreptate medicul D-voastra , somnul face mult bine creerului pentru ca atunci se relaxeaza si el in timpul somnului . Din cate spuneti si D-voastra somnul va face bine pentru ca atunci crizele apar la un interval de timp mai mare . In legatura cu medicamentele prescrise de medic care nu isi fac efectul nu stiu ce sa zic dar e greu de crezut ca nu simtiti nici o ameliorare dupa administrarea lor . Trebuie sa va ganditi ca medicamentul este o asociere de substante capabila sa produca un efect terapeutic , nu este pastila minune pe care o administrati si gata va simtiti k un nou nascut . Insa sunt medicamente care la unele persoane reactioneaza intr-un fel si la altele in alt fel sau chiar deloc . Asta trebuie sa vorbiti cu medicul D-voastra , sa-i spuneti ca nu simtiti nici o ameliorare de cand folositi acest tratament iar atunci dansul cu siguranta va incerca sa va prescrie alte medicamente care nu contin aceasi substanta activa care o contin medicamentele folosite in prezent. Eu zic sa consultati si un alt medic sa vedeti si o alta parere referitoare la boala D-voastra pentru ca nu aveti nimic de pierdut . Bolile sistemului nervos sunt destul de complicate si inca o parere in plus nu strica niciodata . Multa Sanatate si Succes

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.