Nefericire?

Depresie
Intrebare postata de Cristina cu un an in urma

Bună seara,pe scurt atrag numai probleme,mereu am parte de relații în care nu sunt fericită,mă dau peste cap pentru toată lumea,eu ma las pe locul 2 mereu,cheltui prea mulți bani în relație pt ca vreau să îl fac pe celălalt fericit...Am 28 de ani am fost la 4 psihologi,am avut probleme mereu în relații,tatăl meu este alcoolic,părinții mei s-au despărțit când aveam 23 de ani,am rămas cu tatăl și o bunica bolnava de care numai eu am grijă..as fi vrut sa plec în străinătate să mai fac un ban sa îmi pot achita creditele pe care le am făcut pt o mașină și un curs în it,nu am simțit niciodată iubirea de tata,practic el a fost doar cu prezenta în viata mea..aș vrea să îmi schimb viata într un fel,dar nustiu ce as putea face..sunt nefericita și gândesc prea mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu (acum un an)

Buna ziua, cat timp ati lucrat cu fiecare psiholog? Ati avut teme de facut acasa? Le-ati facut? Cautati pe cineva in care sa aveti incredere, sa vedeti progrese in starea fata de propria persoana! Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucian mark (acum 10 luni)

buna draga Cristina . da si eu sunt cam in o situatie de genu umpic mai diferita...
incearca o intalnire fizica sau online la acest centru total gratuit deschis de curand in Bucuresti . adresa_web_filtrata /cere-ajutor

PS> iti doresc tot binele sper sa treci cu bine peste aceste obstacole :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Filip (acum 4 luni)

Eu cred că dacă vrei să îți schimbi viața cu siguranță că poți și vei reuși. Primul pas e să vrei al doilea sa il pui in practica. Nu uita ca să ajungi pe vârful muntelui trebuie să faci acești primi pași.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: