De ziua ta Femeie raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de DaniSfart cu 11 ani in urma

De ziua ta FEMEIE !

Primavara isi intra
din ce in ce mai mult in drepturi,
soarele e tot mai puternic,ghiocei sunt tot mai multi
pe piata dar nu si in mainile oamenilor.
Azi am vazut primele albine care se inghesuiau sa culeaga
nectar, din florile ramase singure ,fara cumparatori,
pe taraba florariei de langa scara blocului meu

Mai sunt doar cateva minute din 7 iernii
cu tenta de primavara si va veni ziua de 8 martie,
o binecuvantata zi ,precum binecuvantati sunt toti
bararbatii care inca au pe langa ei o fiica, o sora , o sotie,
o mama.

Am inteles acum de ce Dumnezeu nu s-a odihnit in cele sase
zile ale creatiei, ci numai in a saptea ,pentru ca mai ramasese ceva de creat si anume femeia.

Am inteles de ce langa Crucea lui Iisus stateau 3 femei,
trei Marii, si doar un barbat Ioan.

Am inteles acum de ce Iisus dupa inviere se arata prima data
unei femei si nu barbatilor, care dupa noaptea Ghetzimani
se transformasera din ucenici in iepuri.
Am inteles ca fara voi nu se poate, pentru ca daca nu
ati fi voi femeile acestei lumi , noi barbatii nu am avea cum
sa venim pe lume.

Am inteles si stiu ca aceasta zi de 8 martie este prea putin
pentru a arata in cele 24 de ore cat de mult trebuie pretuita
femeia si ar fi bine ca acest 8 sa il "rasturnam" pe-o parte
pentru al transforma din cifra opt in semnul infinit , pentru ca femeia trebuie iubita in fiecare zi.

Stiu ca pentru multe din voi ,o floare de 8 martie ar putea insemna mult , dar mai stiu ca multe din voi nu o veti primi.
Dar ceea ce va spun sigur ,este ca Hristos va pregatit o cununa in Cer si aceasta va sta vesnic pe capul vostru.

Mai stiu ca multe din voi ati dat Cununa lui Hristos pe o cununa de mireasa sau pe o floare din gradina lumii care nu va sta vie nici macar pana la anul de 8 martie.

E ziua ta femeie si aceasta zi nu este alta decat Ziua in care trebuie , neaparat trebuie,
sa te imbraci in haina mantuirii pentru a te bucura o vesnicie de Cel care a facut-o posibila.

Cu ,sau fara florile lumii, de 8 MARTIE, iti spun La multi si fericiti ani aici cu Hristos si dincolo in vesnicie. Cerul va fi plin de voi precum pe pamant Lacasurile de rugaciune.

PS pentru barbati - IUBITI-LE fara ele nu sunteti intregi!
In Cer va trebui neaparat sa aveti "coasta"
pusa la locul ei amin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Amalia (acum 11 ani)

M-ai impresionat pana la lacrimi! Se poate citi ca esti un suflet ff sensibil ! Dumnezeu sa-ti dea sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: