O data la ceva timp sotia mea are ceva crize care apar cateodata din senin si cateodata la orice lucru care o deranjeaza, lucruri minore, de exemplu ieri am iesit la plimbare ca era soare si placut afara si dintr-o data incepe sa nu mai poata vorbi, sa tremure foarte tare si sa nu mai poata sa respire, nu se mai putea tine pe picioare. Ce poate cauza toate acestea?
La ce medic sa o duc, cu toate ca eu cred ca e ceva psihologic ar trebuii un tratament de relaxare a creierului pt ca e genu de om care gandeste foarte mult si analizeaza toate vorbele si faptele, de altfel isi aduce aminte toate visele care le are in fiecare noapte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 7 ani)

Buna ziua,

Ceea ce descrieti dvs pot fi atacurile de panica care apar in starile de anxietate. Ceea ce va recomand esta sa apelat la un psihoterapeut pentru a stabili cauza si apoi pe a lucra in vederea diminuarii starilor si, mai apoi, sa duca la disparitia lor. Tot psihoterapeutul va decide daca e necesara si medicatie sau nu(pentru aceasta fiind necesar vizita la un psihiatru).

Daca sunteti din Bucuresti sau din imprejurime ma puteti contacta cu incredere pentru a stabili o prima sedinta.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: