Buna ziua.cum pot scapa de anxiar?daca stiti,va rog frumos sa imi scrieti..va multumesc.vasi?

Depresie
Intrebare postata de Utilizator11561049620 cu 4 ani in urma

Buna ziua.ma numesc vasi si de trei lu i iau jumate anxiar seara si jumate dimineata.acum iau doar jumate ziua.am incercat o zi sa nu iau deloc dar mi-a fost foarte rau.senzatie de lesin tremor halucinatii..nu stiti cumva daca va rog cum as putea sa scap de anxiar?pe langa iau lyrica si coaxil pentru dureri de spate.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

SfatulMedicului (acum 4 ani)

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa cereti parerea medicului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina.A (acum un an)

Sigur Da dependenta!Din proprie experiență va spun!Nici eu nu pot scăpa de el!Și numai mă ajută nici la adresa_web_filtrata anismul cere mai mult că sa obișnuit cu el!Și eu sunt disperata...ce pot lua să dorm?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina.A (acum un an)

Vă rog frumos să mă ajutați,iau o pastilă de alventa pe zi!și un anxiar seara!și tot nu dorm!sunt epuizată!Sunt la muncă înafara...și abea aștept să revin in țară să merg la doctor!Iau tratament de 5 ani!Acum mi se au agravat stările!va rog să mă ajutați.multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucia Radu (acum 8 luni)

Buna ziua Dna Cristina,
Poate v-ati rezolvat problema, dar eu zic ca daca nu ati rezolvat-o
Este mai bine sa mergeti la medicul care v-a prescris tratamentul si sa-i spuneti ca anxiarul nu va ajuta sa dormiti. Mie in trecut, ca sa dorm mi-au prescris: Mizarten(1/2), tritico, la inceput xanax.Vedeti ce merge la dumneavoastra. Am ascultat timp de 6 ani, muzica de relaxare, in fiecare zi. Nu mai am nevoie de ceva sa dorm, dar iau 1/2 anxiar, ziua.Unii spun ca anxiar-ul le da ameteli. Mie, din contra, ma aduna si parca nu mai ametesc asa rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucia Radu (acum 8 luni)

Sunt anxioasa cu state vechi:)). Nu renuntati brusc. O zi luati, a doua zi nu luati. Si tot asa timp de vreo 2 saptamani, cel putin.Si apoi incercati sa renuntati definitiv. Daca tot va este rau, rariti la trei zile. Trebuie sa fie o perioada de timp pana cand organismul se dezobisnuieste.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: