Anxietate sociala ?

Depresie Tulburare de anxietate sociala
Intrebare postata de Teodora cu 3 ani in urma

Nici nu stiu cu ce sa incep , am 22 ani si am anxietate sociala in forma grava ,sunt o persoana extrem de sensibila si depresiva de cand ma stiu , am o stima de sine extrem de scazuta , defapt nu cred ca am avut vre-o data stima de sine!!!! Aceasta anxietate la mine se manifesta extrem de ciudat : nu pot sa vorbesc cu oamenii , ma simt tot timpul urmarita , si ca oamenii ma judeca incontinuu , cand incerc sa port o conversatie cu cineva pur si simplu nu stiu ce sa spun , nu ma pot concentra la ce spune ,mi-e frica incontinuu sa spun ceva sa nu cumva sa par ciudata, p***a sau sa jignesc intr-un fel sau altul aceea lersoana asa ca mai bine tac ... tac si tac ....Am avut parte de foarte multe umilinte in viata mea ,jigniri , mistouri gratuite , am avut parte si de bullyng in scoala care se lasa la fel cu umilinte ,bataie etc . Totul din cauza ca nu am curajul sa ma impun in fata nimanui si probabil oamenii vad aceasta frica a mea si profita .Simt ca nu pot sa fac nimic in viata , va rog sa ma ajutati cu un sfat daca se poate ,va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Admin SfatulMedicului (acum 3 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/ce-este-anxietatea-sociala-si-cum-poate-fi-depasitai_15022

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 3 ani)

Buna. Am 21 de ani si sufar la fel ca tine de anxietate sociala. Ai dori sa discutam despre acest subiect in privat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Teodora (acum 3 ani)

Buna , da

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 3 ani)

Ma poti contacta pe mail la adresa alexandru25_1999@ adresa_web_filtrata pt a stabili o modalitate de comunicare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Teodora (acum 3 ani)

Nu te gasesc , poti sa ma cauti tu ? tbratiloveanu@ adresa_web_filtrata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 3 ani)

Buna. Am 21 de ani si sufar la fel ca tine de anxietate sociala. Ai dori sa discutam despre acest subiect in privat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11620232665 (acum 2 ani)

Bună a-și vrea să știu dacă teai făcut bine că și eu sufăr tot la fel ca tine și nu știu ce să fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Teodora (acum un an)

Buna , nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucian mark (acum 10 luni)

buna teodora e un centru de consiliere psihologica gratuit in Bucuresti se fac si consilieri online .
Centrul Social de Psihoterapie TFH

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: