Gaze intestinale necontrolate

Constipatie Constipatie induse de medicamente Gaze intestinale
Intrebare postata de eros cu 14 ani in urma

De cateva luni bune ma confrunt cu ceva foarte neplacut ,care imi face viata un calvar.CAND merg undeva (nu conteaza unde) incep sa ma agit foarte tare,fara vreun motiv bine intemeiat (efectiv din orice) si incep sa am foarte multe gaze foarte urat mirositoare ,pe care nu le port controla.Efectiv intru intr-o panica de nedescris fara sa aiba logica ce mi se intampla.
Va rog ajutati-ma pentru ca sunt disperata
dani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (109)

sah (acum 14 ani)

join the club.... in cazul meu a mers cat de cat cu homeopatia, dar nu am scapat de problema in totalitate. incearca pe rand medicina/ medicina naturista. multa bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eros (acum 14 ani)

merci .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sendy (acum 14 ani)

incearca o cura de colonix. il gasesti la drnatura.ro pe net

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mawser (acum 13 ani)

Buna ! " Esti ceea ce consumi " - ce bei si ce mananci conteaza foarte mult . Bauturi fara acid , tocaturi exclus , sosuri exclus , consum redus de oua , ciorbele acrite cu sare de lamaie sau otet exclus , ..............consuma fructe proaspete , salate , daca vrei un stomac sanatos , orezul sa nu lipseasca se poate simplu , cu legume ,cu piept de pui la gratar , cu iaurt , ceaiul de menta iar e super dar fara zahar .Orientalii nu prea au probleme de acestea dar nici nu lipseste de la masa orezul .
- Stresul , emotiile induse , panica si acestea pot determina schimbari bruste ale bioritmului . Miscare , sport , alimentatie usoara , acum cu modernismul actual omul nu mai mananca sanatos , mananca pe fuga , in oras este ademenit cu feluri si feluri de mancare , .... dar va zic - nu va mai ganditi la mancare ! Daca nu credeti un om poate trece o zi si cu 3mere , 2 banane , 1morcov , adica nu trebuie sa consumati tot ce vedeti oameni buni oricat de imbietoare ar fi ! Daca tineti la sanatatea voastra nu va umpleti cu mancare ...pe romaneste !
SUCCES in viata asta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alinuta (acum 13 ani)

Vezi ca sunt niste comprimate numite Ananas, ale dr. Ionut Moraru. Le gasesti la orice magazin de produse naturiste. Costa 11-12 lei/cutie (30 de comprimate). Doza e de 1-2 comprimate de 3 ori pe zi inainte de masa. Ai sa vezi ca iti vor regla digestia uimitor. Asta e principala calitate a lor, in afara de faptul ca ajuta la slabit. Dar, daca stii ca sunt unele alimente care nu iti priesc, exclude-le din alimentatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LauRa (acum 13 ani)

Comprimatele astea Ananas sunt bune j dak gazele sunt fara miros??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

niculina s (acum 13 ani)

Cu tratament naturist m-am facut eu bine, desi am incercat tot felu de antibiotice, chiar si ulei de oregano, si miere scumpa dar degeaba. Am luat de la cluj-napoca un tratament care contine colostrum mastic gum si brocoli sprouts cu sulforaphane de 2000 de micrograme si dupa vre-o 2-3 eram mult mai bine. Se ia din fiecare cate una pe zi dar trebuie respectate orele la care le iei si tratamentul este de lunga durata. Din cate stiu eu sistemul imunitar este aproape in totalitate in aparatul digestiv si daca acesta este bolnav ne putem inbolnavi de multe boli, deci trebuie purtata mare grija de intestine si de stomac ca practic acolo e sistemul imunitar, cred eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sah (acum 13 ani)

sa stii ca nu numai mancarea poate fi de vina - grijile, stresul, un soc emotional,nasterea etc. gandeste-te ce anume s-a intamplat inainte sa apara acest episod neplacut.
eu ma confrunt de mai bine de un an si nici medicamentele nici dieta nu mi-a rezolvat problema dar ce-i drept a ameliorat-o. succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floro (acum 13 ani)

si eu am aceiash problema..... am luat sh acidophilus....poate o fi de la flora intestinala.... ca inainte luasem antibiotice .... nu stiu ce sa fac..am sa ma duc la spital...8-|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sensibila (acum 13 ani)

De cinci ani am aceeasi problema, am incercat cu diferite medicamente, acidophilus probiotice, dieta. Am avut perioade mai bune dar simptomele stanjenitoare revin mereu, E adevarat, ca am o viata stresanta, dar cine nu are. Eu banuiesp***anfectie cu bacteria Candida. Am urmat si tratamente pentru Candida. Calitatea vietii mi-a scazut foarte mult.... Cel mai bun remediu a fost dieta, si multa odihna. Nu reusesc tot timpul, si probabil de asta simptomele revin.Multa sanatate la toti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

malina (acum 13 ani)

ceva tratament pentru constipatie stiti? in urma acestor "gaze" nu sunteti si constipati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Constantina (acum 13 ani)

Si eu am avut aceasta problema. Timp de 3 luni de zile am facut gemoterapie cu picaturi de la Plant extract. Am luat din doua doze una de Merisor , pentru balonari, disconfort si gaze si cealalta Smochin pentru colonul iritabil. Din pacate nu toate problemele s-ar rezolvat dar s-a cunoscut o ameliorare.

P.S.
Balonarile, gazele, constipatia sunt toate ,,insotitoare,, ale colonului iritabil.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simi (acum 13 ani)

degeaba tratam efectul daca nu tratam si cauza.
am avut si eu problema asta, in plus ma si deranjam la stomac.
niciun tratament nu a avut efect pana cand nu am luat si medicamente pentru atacurile de panica, de la psihiatru.
si de la un timp, ma simt mai bine, desi gaze am in continuare daca mananc legume, sau fructe.
deci, daca stiu ca trebuie sa plec undeva, cu o zi inainte nu imi mai aglomerez stomacul si pap paine prajita, branza de vaci si carnita de pui.
succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elsavia (acum 13 ani)

ce comica ai fost simi ! si eu am bineinteles aceeasi problema.cu siguranta e de la stres . asta e principala cauza a balonarilor, a gazelor etc. incepeti dragilor de la sursa -mentalul- si eliminati cat se poate stresul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela (acum 13 ani)

da, acelasi lucru l-am suferit si eu ani de zile, dar in timp, cu diferite tratamente s-a ameliorat, insa foarte greu si in timp indelungat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea (acum 13 ani)

eu am problema asta de 4 luni :">,dar am luat in fiecare dimineata un pahar cu iaurt si o lingura de Colonhelp timp de 2 luni si problema s-a mai ameliorat,dar nu am scapat definitiv de ea :( .In rest am incercat carbune,espumisan,triferment si nimic nu a mers,dar flatulenta nu e doar de la mancare,pt ca sunt vegetariana,nu am mai mancat de la fast food de 1an si nici numai vreau,eu de fel nu mananc brocoli,ridichi,ceapa nu o pun nici in salate,nici in mancaruri,nu-mi place...si nu am cine stie ce stres.O sa mai incerc si alte remedii naturiste,daca gasesc o solutie,o sa revin cu detalii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eu (acum 13 ani)

cine mai are astfel de probleme sa faca analize de parazitologie sange si fecale pt ca este posibil sa aveti paraziti. Analizele sa se faca cand este luna plina deoarece at se inmultesc si aveti sanse sa-i prindeti la analize, altfel e posibil sa nu fie detectati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 10 ani)

Asta-i pentru cei care au varcolaci intestinali. :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalin (acum 13 ani)

problema asta o am si eu de 4-5 ani si am incercat de toate pina la urma cred ca este pe sistem nervos din cauza stresului dar nu stiu ce medicamente sa iau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sendy (acum 13 ani)

Scumpii mei, poate recomandarea pe care v-am facut-o, n-am facut-o destul de apasat : EXISTA COLONIX!!!
Faceti bine si intrati pe www.drnatura.ro si veti descoperi acolo lucruri uimitoare! Sint postate suficiente marturii ca sa va dati seama ca asa stau lucrurile si va veti rezolva probleme foarte dificile de care azi nu stiti cum sa scapati (inclusiv tu, Sensibila, poti scapa de candida). Eu am facut o cura de doua luni si mi-a folosit enorm. Ideal e sa faci cura trei luni, produsele nu costa chiar atit de mult, cu putin efort faceti fata mai ales ca sint atit de folositoare! Si veti aduce marturii chiar pe acest forum...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 6