Ce poate cauza durere si umflatura in partea stanga imediat in apropierea coastelor??

Constipatie
Intrebare postata de Utilizator11590705014 cu 3 ani in urma

Buna seara , mai amanuntit la intrrbarea mea : acum 25 ani in urma ac***a 11 ani pe atunci am fost diagnosticat cu ,,Duplicatie renala stanga din care a rezultat o tumoare belign "( o punga de toxine formata in urma nefunctionarii rinichiului ) fiind prin urmare extirpat prin operatie .Operatia am făcut-o la București , pe atunci erau doar 2 spitale cu aparatele necesare , celalalt fiind la Iasi. Simtomele fiind oboseala continua senzaria de a dormi tot timpul , durere in partea stanga imediat in apropierea coastelor si umflatura de marimea unui cap de copil ( senzatia e ca ai avea un corp strain in abdomen la care mai sunt si niste zgomote de bolboroseala ) .
Asta a fost acum 25 ani problema mea astazi e ca de 2 saptamani am inceput sa am aceleasi simtome ca acum 25 de ani si cea mai mare problema e ca din cauza covid-19 nu pot merge la nici un spital eu fiind in Anglia la momentul actual plus ca este enorm de greu sa explic exact cum am fost diagnosticat si nici nu cred ca ma vor crede . Plus sa fiu sincer nici in ziua de azi eu nu stiu daca am avut 2 rinichi in stanga si tumoarea sau 1 rinichi si tumoarea . Parintii cred ca imi ascund si azi adevarul pentru ca mereu imi spun sa nu beau alcool , sa nu fumez si sa imi feresc partea stanga a corpului fie fata sau spate pana si doctorul de familie ocoleste subiectul ( fisa mea clasificanduse la ,,cronici " )si imi spune aceleasi recomandari . Va rog sa imi spuneti si parerea dumneavoastra din experiența dumneavoastră medicala eu unul nici nu stiu ce am avut ca sa stiu sa ma feresc și credegi ca e posibil sa se intoarca boala ?! Multumesc anticipat !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11590705014 (acum 3 ani)

Acesta e continuare la intrebarea mea de mai sus .Am uitat sa mentionez ca dimineata cand ma trezesc imi simt interiorul partii stangi al abdomenului amortita intre jumatate de ora si o ora asta depinde de cata miscare fac , cu cat ma misc mai mult cu atat se dezmorteste mai repede numai ca umflatura e tot acolo si e mai rau dupa mese durerile sunt mai accentuate iar daca nu mananc ( am incercat crezand ca nu ies indeajuns afara) daca nu mananc seara la 6 si a doua zi pana la 12 incep sa am stari de dureri asociate cu lesin si ameteala puternica , ma ingalbenesc la fata su mi se usuca gura si simt nevoia sa beau apa ca si cand as fi in desert. Mulțumesc inca odată !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: