Tumora maligna de rect

Cancer
Intrebare postata de chelmus manuela cu 11 ani in urma

Buna ziua. tatal meu a fost depistat cu cancer malign de rect in urma cu un an si acum 2 ani a suferit un infarct miocardic.din cauza infarctului ni s-a spus ca nu poate fi operat sa i se puna anus contra naturii.a facut 6 sedinte de citostatice. acum medicul oncolog a spus ca nu mai poate sa mai faca nici o sedinta si ca trebuie sa se opereze neaparat altfel nu mai traieste mai mult de anul asta. va rog spuneti-mi daca s-ar putea opera

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Aceasta decizie esre luata de catre medicul chirurg cu avizul pozitiv al medicului cardiolog si anestezist, dupa o evaluare amanuntita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

didi (acum 11 ani)

mergeti in Bucuresti la spitalul Fundeni la prof.doc.chirurg Mitulescu Gabriel si va decide daca va fi operat.si eu am pe cineva care s a operat recent de cancer de colon si va urma tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona Andronic (acum 11 ani)

incearca tratamentul cu:
-zeolit lichid imbunatatit cu DHQ
-Ph balancer
-oxy dhq

Pot face minuni in stadii avansate de cancer. Bunicul meu le foloseste si se simte foarte bine. Are cancer la prostata cu metastaze osoase. Sanatate si incredere multa in Dumnezeu!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristigologan (acum 10 ani)

Regret sa aud despre tatal dumneavoastra.

Eu mi-am pierdut mama datorita cancerului de colon urmat de operatie si 3 ani de citostatice.

Din punctul meu de vedere, faptul ca tatal dumneavoastra nu poate fi operat si nu mai suporta citostatice , nu e un lucru rau, dar e doar o parere personala. Ar trebui sa va interesati despre rata de supravietuire pe maxim 5 ani urmand astfel de tratament.

Partea rea este ca tatal dumneavoastra are cancer, iar aceasta e deosebit de grav indiferent de tip.

Nu dau sfaturi medicale dar am prezentat GRATUIT ce am invatat pe parcursul celor 3 ani in care am incercat disperat sa-mi salvez mama aici:

http://tratamenteanticancer.wordpress.com - in general

sau despre rectal :

http://tratamenteanticancer.wordpress.com/2013/04/18/colon-rect-stomac-gastric/

Sunt atat optinui EFICIENTE si NON-toxice de tratare cat si altele ,fara reclama la produse.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioan26 (acum 10 ani)

Am gasit aceasta postare cam tirziu fata de data publicarii! Sper sa nu fie prea tirziu si pt. tatal d-voastra! Luati legatura cu d-l Pop Nicolae din Cluj, Dati o cautare pe Google, a trecut prin asa ceva, s-a vindecat si acum prescrie tratamentul care l-a salvat pe el! Puteti incerca si la administratorul saitului www.antitumoral.ro S-auzim de bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: