Mama mea a fost diagnosticata cu cancer de piele in forma finala , iar medicii i-au administrat un tratament cu citostatice. Au spus ca boala a evoluat, nu mai sunt sperante. Din cate am citit (ac***a ca sursa Internetul), citostaticele (o otrava, de altfel) se recomanda numai pentru persoanele care mai au putin de trait. Intrebarea mea este daca sansele de supravietuire, dupa acest ''''tratament'''' sunt de cateva saptamani/ luni ori, persoana in cauza poate trai chiar un an sau mai mult. VA ROG sa imi raspundeti SINCER! Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (190)

Iuli (acum 13 ani)

Este invers. Citostaticele se recomanda atunci cand se mai poate face ceva. Cand nu se mai poate face nimic, se trimite pacientul acasa fara tratament in asteptarea decesului. Nu vad de ce ar chinui un om si asa muribund cu citostatice, care sunt si asa greu se suportat.
Faptul ca i-au administrat citostatice inseamna ca aveau o speranta de vindecare. Este posibil ca acestea sa nu fi avut efect. Insa citostaticele sunt menite sa distruga cancerul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristian Gologan (acum 11 ani)

http://cristigologan.wordpress.com/despre-mine/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

A-L (acum 13 ani)

In nici un caz nu inseamna deces. Am intalnit in spital oameni care facusera citostatice in urma cu 25 de ani .E doar un tratament ...mai dur .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 13 ani)

Buna ziua!!! am o mare problema...mama mea are cancer doctorii au zis c totul a plect de la o alunita si ca s-araspandit in tot corpu.. pe langa asta mai are cancer si la oase.....a inceput cu citostaticele, i-a cazut din par mai are cateva fire...este la pamant...nu stiu cum sa o ajut....as vrea sa stiu o chestie in legatura cu citostaticele..cam cate zile ii va fi rau dupa o sedinta de citostatice....!!! va rog din suflet ajutati-ma nu sth cu ce sa o mai ajut :(((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei florian (acum 11 ani)

scapa de OTRAVA AIA !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

incearca sa ii dai suplimente naturiste.cauta pe net despre uleiul de canepa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silvia A (acum 10 ani)

Intr-adevar, Guanabana e un fruct miraculos cu puternice proprietati anticancerigene. Eu am cumparat nectar de Guanabana de aici :

http://goyafoods.shopmania.biz/cumpara/goya-guanabana-nectar-2

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carolinna (acum 13 ani)

gabriela,depinde de cum sunt asimilate citostaticele..zic eu.Si de tipul tumorii.Sunt unii care le accepta in corp mai bine,altii mai rau.Am in familie(unchiul logodnicului meu-40ani) care este SUPER bine,dupa ture intregi de citostatice.Se simte excelent,arata excelent.Tatal meu,s-a oprit la a doua sedinta..nu le-a suportat(65ani,suspect cancer,prostata).Verisorul meu,fost sportiv de performanta,a murit la 33ani,cancer(plamani),in timpul tratamentului cu citostatice.Sunt oameni pe care ii ajuta mult,se refac complet,altii mor,altii renunta..ce sa iti zic,fii tare si ai incredere in medici.Oncologii din Romania(din Cj,sigur!) sunt demni de toata stima!
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mry (acum 13 ani)

DOCTORII DIN ROMANIA SI CLUJ SUNT DE TOT p**aUL !!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FANNY (acum 11 ani)

CREZI TU ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

Buna seara!
Va-teleg ingrijorarea si ceea ce va spun in continuare nu este o gluma p***a.
Va rog sa intrati pe internet si sa dati cautare la urmatorul nume:
TULLIO SIMONCINI!
Este vorba despre un pr.dr. italian care a dat peste cap toate studiile referitoare la cancer ca maladie, pornind de la prezumtia, ulterior demonstrata, ca este vorba de o ciuperca (majoritatea site-urilor pe care le veti gasi sunt straine, dar veti gasi ceva si in romana, fiindca eu am gasit mai demult ).Acolo veti gasi interviuri, demonstratii si tot ce vreti, referitoare la aceasta metoda inedita.
A gasit si o rezolvare, un ac de cojoc pentru aceasta ciuperca: banalul bicarbonat de sodiu(Ca2CO3) pe care in general il folosim in bucatarie sau la albirea dintilor, sau mai stiu eu la ce.
Lumea medicala din domeniu este in alerta maxima!
Se naruie ani de studiu si fonduri enorme papate ani de zile!
Probabil si gigantii farmaceutici sunt la fel sau cauta o alta maladie pe spatele careia sa faca iar banuti frumusei.
Amintesc celor mai tineri si nu numai, ca in anii ''80, printre toate relele, mai mici ca acum, a existat la Cluj, un prof. univ. Leontopol, care in pivnita casei sale a sintetizat, pornind de la banalul revelator fotografic,un medicament caruia i-a dat si numele(Leontopol) cu care a reusit sa cureze bolnavi chiar si in faza terminala(au fost cateva cazuri care au venit chiar din vest unde nu li se mai dadea nicio sansa), de cancer cu diferite localizari. Regimul de atunci nu a brevetat aceasta descoperire,astfel urmele d-lui Leontopol se pierd pe undeva prin Argentina.
Fac aceasta postare in memoria unui amic de-o varsta cu mine, care s-a stins cu cativa ani in urma,datorita unui cancer de colon, dupa o evolutie fulgeratoare a bolii si cu toate ca fusese tratat cu citostatice.
Stiu ca voi starni un val de discutii nefavorabile mie, dar va rog sa chibzuiti bine inainte de-a va asterne gandurile fiindca mi-e teama ca o sa gresiti.
Va doresc multa sanatate tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bogdan (acum 13 ani)

de ce nu sa- tratat prietenul tau cu bicarbonat daca e asa bun?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan (acum 10 ani)

Tratarea cancerului cu bicarbonat este EXTREM de riscanta.
Din pacate o singura pagina de facebook a publicat avertismentele date de institutii de renume mondial restul paginilor de facebook, bloguri si ziare au publicat acest tratament “miraculos” inventat de un doctor care si-a pierdut dreptul de practica in 2003 iar in 2006 a fost condamnat de un tribunal din Italia pentru ca a omorat pacienti prin aplicarea tratamentelor miraculoase.
Este rusinos sa vezi ca dupa atatia ani mai exista si doctori inconstienti in Romania care dau sfaturi care pot avea consecinte grave.
Daca vreti sa cititi mai multe detalii intrati pe aceasta pagina de facebook, eu acolo am citit pentru prima data riscurile dupa care m-am folosit de link-urile din postare si am citit mai multe
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=577865385604382&set=pb.548380821886172.-2207520000.1381483898.&type=3&theater

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin (acum 13 ani)

cunosc o prietena care are cancer la san metastaza gradul 4,a fost la bucuresti si a facut citostatice ,acum are dureri ingrozitoare ,stie cineva cat timp dureaza durerile acestea si daca se intampla ceva de simte asa mari dureri?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 13 ani)

salut am i eu o intrbare cit dureaza starile de voma in urma tratamentului cu citrostatice tatal meu a facut prima sedinta are metasfaza nustiu ce grad sau cunoastetii un doctor bun datimi va rog un nr de tf

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina Dan (acum 10 ani)

Buna ziua, Am gasit pe internet informatii despre un medicament numit Graviola Vita Plus de 600mg, si la televizor au fost cateva emisiuni despre acest medicament.
Se zice ca acest medicament natural este foarte bun in terapia anticancer si se poate lua cu succes in timpul chimioterapiei si radioterapiei.
Medicamentul se la Cluj, la naturanoastra.ro nr de tel 0724106687

Incercati, poate va ajuta si pe dumneavoastra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silvia A (acum 10 ani)

Intr-adevar, Guanabana (Graviola) e un fruct miraculos cu puternice proprietati anticancerigene. Eu am cumparat nectar de Guanabana de aici :

http://goyafoods.shopmania.biz/cumpara/goya-guanabana-nectar-2

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavy (acum 13 ani)

Referitor la articolul precedent despre bicarbonat. Studiez tot ce poate fi relationat cu cancerul ( caruia i-am declarat "razboi" in urma diagnosticarii mamei mele cu cancer de colon ). Bicarbonatul de sodiu are efecte benefice impotriva cancerului dar trebuie folosit sub supravegherea unui expert in domeniu deoarece, in exces, poate afecta rinichii ( de exemplu) mai ales daca pacientul are antecedente renale.
Vreti sa va comunic numele capsulelor cu care mama mea a trecut 6 luni de citostatice cu bine?
Se numesc GRAVIOLA ( capsule ce contin frunza macinata a arborelui tropical cu acelasi nume). Se gasesc la preturi accesibile in tarile Americii de Sud si cautati in google acest nume si veti gasi si unde se pot comanda prin internet. Eu le-am cumparat in Madrid cu 20 euros 100 capsule la magazinele de plante numite Herbolarios. Atat Graviola cat si fructul sau, guanabana sau chirimoya brasilenia, contin Adriamicina, adica substanta similara citostaticelor, dar in forma naturala. Am aratat prospectul oncologului si m-a incurajat sa fie folosit ca tratament adjudant paralel cu citostaticele. Mama mea a evoluat perfect si nu a pierdut parul, nici nu a vomat niciodata in aceste luni. Sanatate tuturor in situatie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lavy (acum 10 ani)

Acum se gaseste Graviola Vita Plus de 600 mg la Cluj, la
NaturaNoastra.ro telefonul lor este 0724106687

Ma bucur ca a ajuns si la noi in tara medicamentul asta.
Doamne ajuta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta (acum 8 ani)

Va rog s mi spuneti daca mama dvs a luat citostatice tablete ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 10