Mostenire cancer raspuns medic

Cancer
Intrebare postata de sanzzy cu 11 ani in urma

Buna seara. Parintii mei amandoi au fost diagnosticati cu cancer in mai putin de 5 ani. Tatal meu a avut cancer bucal iar mama mea cancer de endometru. As dori sa stiu va rog ce sanse sunt ca sa mostenesc asemenea boala si ce as putea sa fac in aceasta privinta. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Exista studii care arata ca rudele de grad I au un risc mai mare de a dezvolta cancere similare.
Este recomandat sa efectuati evaluari periodice - ginecologice- si sa acordati atentie oricarui nou simptom persistent ( care trebuie investigat).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

sanzzy (acum 11 ani)

Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claru Daiana (acum 11 ani)

Buna seara, tatal meu a fost diagnosticat cu cc de colon in 2010,operat si chimiotratat( adenocarcinom tubulo-papilifer de tip enteroid mediu diferentiat G2 de colon pT2N1MxL0V0 ) cu analize progresiv din bine in mai bine , CEA la valoarea 0,8 in aprilie anul acesta. Astazi la consultatia de la oncologie cluj in urma Rx pulmonar s-a remarcat o marire a plamanilor fara insa a fi vorba prezenta unor chiste suspecte. Medicul oncolog de la Institul Oncologic din Cluj ne-a spus sa nu ne alarmam deoarece aceasta marire a pulmonului poate fi asociata sau datorata unei raceli ( adevarul este ca in urma cu doua saptamani tatal meu a avut o mica si neglijabila raceala ), trebuie sa precizez ca a crescut si valoarea markerului CEA la 1. Toate celelalte analize sunt perfecte( biochimie,prostata,transaminaze,bilirubina,parametrii renali si nici acest marker nu depaseste limita de alarma 3,4 la nefumatori ) Va rog foarte mult sa-mi alungati aceasta stare de incertitudine cu un raspuns sincer.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Adina Anghelea MDr. Adina Anghelea este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Chiar daca nu a crescut mult markerul trebuie sa il urmariti in continuare pentru a observa evolutia lui. Ar fi bine sa il ajutati sa-si creasca imunitatea, pentru ca, oricum, cancerul presupune o scadere a imunitatii si toxine in organism .Incercati si un tratament natural(in afara perioadelor de chimioterapie) pentru cresterea rezistentei organismului,in general, si al plamanului si colonului, in special.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sanzzy (acum 11 ani)

Buna ziua. Si mama mea urmeaza sa faca sedinte de chimioterapie si radioterapie. A fost diagnosticata cu cancer de corp uterin stadiul G2 stadiu FIGO 2 A. Care sunt sansele de vindecare? Ce imi recomandati pentru a trece mai usor peste acest tratament si pentru a ameliora efectele acestuia. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 11 ani)

Pentru a putea vedea in ce masura se poate salva o tumora trebuie facute mai multe investigatii.Se poate trata o tumora natural dar trebuie sa cautati acel remediu.Este bine sa faceti si o testare cu biorezonanta sa vedeti riscurile si cromozomii care ai mosteniti.Putem discuta apeland la tel.0744870194:0766488202

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 11 ani)

iti recomand sa folosesti zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ. Are rolul de a preveni orice aparitie a cancerului....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: