-TATALUI MEU DE 57 ANI I-A FOST EXTIRPAT RINICHIUL DREPT IN DECEMBRIE 2011 IN URMA UNEI TUMORI DE TIP CARNICON SI ACUM IN URMA UNUI RMN I S-AU DESCOPERIT METASTAZE OSOASE LA NIVELUL COLOANEI.
-A INCEPUT CELE 5 SEDINTE DE RADIOTERAPIE PRESCRISE SI URMEAZA UN TRATAMENT MEDICAMENTOS PENTRU DURERILE INSUPORTABILE PE CARE LE ARE.
-DE CATEVA ZILE NU ISI MAI SIMTE PICIOARELE.
-CE ALTCEVA MAI AM DE FACUT, IN IDEEA IN CARE DUPA RADIOTERAPIE URMEAZA SA INCEPEM SI O CHIMIOTERAPIE...............VREAU SA NU-L MAI DOARA SI SA POATA MERGE DIN NOU NORMAL.
-VA MULTUMESC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Buna (acum 12 ani)

Metastazele la oase sunt urmarea fricii de moarte care apar la cei bolnavi de cancer atunci cand afla diagnosticul sau dupa ce sunt operati. Este frica care iti "intra in oase" ! Cancerul primar este in alt loc si de alt fel, in general o tumoare care expandeaza. Cancerul secundar numit "metastaza" este ce am spus mai sus. Frica de cancer si de moarte duce rapid la o noua forma de cancer, asa cum se vede si in acest caz si in multe cazuri. Exact asa a avut si mama mea si a murit.

Din pacate cred ca nu o sa fie altfel in cazul tatalui dvoastra. Este mai intelept sa va pregatiti cu totii suflestete de despartire decat sa traiti cu speranta desarta si sa aruncati cu banii pe fereastra.
Im acest stadiu nu se mai poate face mai nimic, doar o minune.
Oamenii au insa un drept natural sa moara de boala si nu de pe urma tratamentelor luate si sa se gandeasca si la "moarte", moarte care nu exista de fapt decat ca lepadare de trup, in timp ce sufletul traieste mai departe si se duce acolo unde ii este soarta dupa urma vietii traite aici.

Un remediu homeopat care ajuta la durerile de oase si eventual si la metastaze este Symphytum CH30, se bea zilnic de 2-4 ori dintr-un pahar cu 100 ml de apa in care s-au dizolvat 1-2 granule. Remediul se gaseste la farmacii homeopate numai si costa 6 lei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ea (acum 7 ani)

Nu sunt total deacort, omul nu poate sa stea si sa astepte sa moara, orice tratament pentru el este o speranta si un motiv sa fie mai optimist ca inainte sa nu se distruga psihologic (deoarece omul e creat sa traiasca, de suflet ce sa va spun nu pleaca nicaieri sa traiasca fara trup, omul moare si este ca un somn pentru el, nu stie nimic pina la inviere, )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 12 ani)

Nu sunt de acord cu raspunsul de mai sus dat fiind faptul ca mamei mele i s-a descoperit tumoare la san in stadiul avansat si metastaze osoase de gradul cinci. O tumoare care nu este descoperita la timp se raspandeste in tot corpul depinde de la caz la caz inclusiv in oase de aici si denumirea de metastaze osoase. Eu sper din tot sufletul tatal tau sa se faca bine,stii cum e speranta moare ultima dar trebuie sa fi si un pic puternic pentru a te gandi ca totul se poate termina in orice clipa..de aceea pretuieste orice moment alaturi de el..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

craciun cornelia (acum 10 ani)

sotul meu este operat de tumora maligna la rinichi ia fost extirpat rinichiul ca sant simptomele la metastaze

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Cancerul e cancer nu frica deoasse

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11539417104 (acum 5 ani)

Buna tatal tau este bine?Si tatal meu are dureri de la metastaze osoase. Ceas putea sai dau pentru ameliorarea durerilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: