Metastaze osoase

Cancer
Intrebare postata de NICOLETA56123904 cu 13 ani in urma

In urma cu o luna la mama mea in varsta de 65 de ani i s-a descoperit un nodul la san si metastaze osoase de gradul 4. In acest moment este internata la oncologie pentru a i se regla o anemie puternica (primeste sange)urmand cu chimioterapia si dupa asta operatia la san. Intrebarea mea este daca este normal prima data sa se faca chimioterapia si dupa aceea operatia,si care sunt sansele acestui cumplit diagnostic in conditiile in care coloana vertebrala este afectata, iar mama mea suferind si de alte afectiuni tensiune, astm..ii este foarte frica sa inceapa citostaticele pe motiv ca nu este foarte sanatoasa sa reziste..Va rog daca se poate sa imi spuneti opinia dumneavoastra chiar daca raspunsul o sa fie unul mai putin bun..multumesc din suflet.NICOLETA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Anca -Mangalia (acum 13 ani)

Si mama mea are un nodul la san care se deplaseaza si trebuie sa faca mai intai chimioterapie 4 sedinte si apoi operatia si iar alt set de chimioterapie.
Daca doctorul a recomandat asa , stie el de ce(asa mi-a spus si mie doctorul oncolog),la mama cica ar trebui sa il fixeze si sa adune si alte celule canceroase din zona .
Trebuie sa fii tare si alaturi de ea !

Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina. lore (acum 13 ani)

este bine sa faca chimioterapie dar trebuie sa se faca bine sa poata rezista mama mea a fost operata anul trecut si medicii la fel iau dat prima data chimio dar noi am fost la un alt medic si a spus operatie urgenta ca se extinde si sa operat apoi a facut 6 sesiuni de chimio si din septembrie e cu tratament pe 5 ani de zile.....normal ca din trei in trei luni analize si ecografe
acum pe 7 apr a avut ecografele la ficat plamani rinichi ovare etc si ii multumesc bunului d-zeu e bine
multa sanatate si sa fii puternica sa o intaresti si pe ea si are nevoie de multa multa multa dragoste sa i-o oferiti......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: