Ce am?

Cancer
Intrebare postata de elfito cu 11 ani in urma

Am 32 de ani si sufar de sindromul S''jogren si sindromul Priza Torace ( The Outlet Syndrome). Candida fac in mod repetat si folosesc Gyno-Daktarin sau Lomexin. Dispare pt moment si apoi iarasi apare. De la un timp am inceput sa prezint pe diferite parti ale corpului niste eczeme sub forma de brobinte, prezinta roseala si produc mancarime puternica. Am la incheietura mainii drepte, pe gat si la incheieturile picioarelor aproape de vagin.
Nu stiu ce sa fac... Trebuie sa aflu daca cele doua sindromuri pe care le am sunt de fapt o forma de cancer. Faptul ca fac mereu Candida stiu ca are legatura cu Sindromul S''jogren.
Va rog sfatuiti-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

eva40 (acum 11 ani)

nu este nimic deosebit,Parazitoza si micoza
oregano oil si paraprotex,astea se iau dupa recomandare care se face personalizata
citeste pe
www.***.ro si daca vrei,scrie-mi un mail.Acolo gasesti tot ce cauti
Intr-o luna ai si uitat de problema asta.Nu se trateaza cu medicamente alopate,dupa cum ai observat
o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elfito (acum 11 ani)

Va multumesc din suflet pentru sfaturi.
Voi comanda cele doua produse si sper sa scap de "ciupercile" astea chiar mi s-a luat de atata chin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eldo (acum 11 ani)

Din ce am citit- tratament medicamentos ptr vindecarea bolilor autoimune cum sunt cele enumerate de dvs mai sus nu exista, dar din ce am citit pe net in engleza-ptr ca si eu am avut niste pb de genul...- un stomac inflamat si un intestin subtire inflamat -care este raspunzator de functionarea sistemului imunitar pot duce la boli autoimune ptr ca trec prin mucoasa dilatata prin inflamatie diverse particule care n-ar trebui sa treaca. Eu am folosit ciuperca de kefir tibetana care mi-a facut ffff bine. Se gaseste si pe net, v-o pot si da - daca doriti. Ea reface flora intestinala care e f importanta ptr intraga sanatate si reface si mucoasa gastrica. Deci daca doriti va pot transmite pe mail o documentatie pe aceasta tema. Sigur va va folosi. [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

inainte de a da sfaturi,mai citeste
PARAZITII provoaca cancer si alte boli grave
Stiai ca organismul tau este colonizat de o multime de paraziti care mananca zilnic din tine?
Vrei sa accepti sau nu, realiatea este ca toti avem in noi diferite specii de paraziti care ne consuma substantele nutritive si ne expun unor boli infioratoare.
Toti oamenii au?
Fara exceptie!
Iti aduc la cunostinta ca oamenii de pe planeta se impart in 2 categorii:
1. Oameni care se detoxifica(periodic) de paraziti.
2. Oameni care NU se detoxifica de paraziti
Asadar nici NU se pune problema organismului neinfestat.
Suntem cu totii mult prea expusi, cu atat mai mult in aceste vremuri cu aer poluat, apa murdara si mancare infestata.
Partea buna este ca…
…daca ai un stil de viata sanatos si echilibrat, care-ti asigura un sistem imunitar puternic, corpul tau este capabil sa tina cat de cat sub control majoritatea parazitilor cu care te infestezi, INSA daca nu ai grija de sanatate, ai toate sansele ca mai devreme sau mai tarziu parazitii sa-ti produca o gramada de boli.
Legatura dintre Paraziti si BOLI
Dupa mai multe experiemente, cercetatoarea Hulda Clark a ajuns la concluzia ca multe din bolile cu care se confrunta omenirea in zilele noastre sunt produse de un anume parazit. Ea a scris si despre aceste descoperiri revolutionare in cartea “Vindecarea tuturor formelor de cancer” – pe care v-o recomand chiar daca nu aveti cancer.
Cercetatoarea a descoperit in experimente ca:
+ organismele TUTUROR pacientilor bolnavi de cancer erau supraincarcate cu parazitul Fasciolopsis buskii (un vierme plat).
+ TOTI pacientii cu boli de piele erau supra-infestati cu viermi cilindrici(oxiuri,limbrici etc).
+ TOTI pacientii cu acnee rosacee erau puternic infestati cu parazitul Leishmania.
+ TOTI diabeticii aveau trematodul pancreatic al bovinelor – Eurytrema.
+ TOTI cei care sufera de migrene au nematodul Strongyloides.
+ personele cu ASTM au ascarizii in plamani.
+ Multe persoane care fac infarct au viermi in inima.
+ Parazitii care ajung la creier produc BOLI PSIHICE, in special schizofrenia
+ Persoanele care transpira excesiv noaptea sunt supra-infestate cu ascarazi.
Si lista poate continua…
Asadar Hulda Clark a tras concluzia ca parazitii reprezinta o componenta esentiala in producerea a 90% din bolile cu care oamenii se confrunta in ziua de astazi.
De ce sunt parazitii periculosi?
Parazitii colonizeaza de obicei colonul si intestinul subtire al oamenilor, unde pot produce boala Chron sau polipi, insa pot ramane si inofensivi daca gazda are un sistem imunitar puternic si o flora intestina echilibrata.
Partea p***a incepe atunci cand parazitii reusesc sa treaca din intestine in restul organismului si se instaleaza in alte organe, cand incep sa apara bolile. Trecerea din intestine in alte organe se poate realiza pe fondul unei flore intestinale dezechilibrate si DOAR in conditiile in care organismul este infestat cu alcool izopropilic.
Insa Atentie! Parazitii nu pot supravietui in alte organe in afara de intestin, decat in prezenta ALCOOLULUI IZOPROPILIC (un produs secundar al industriei petrolului, folosit ca solvent).
CUM ajunge alcoolul izopropilic in corpul tau?
Foarte simplu, deoarece e o substanta la care suntem cu totii expusi in aceste vremuri. El se gaseste in: majoritatea sampoanelor(si patrunde prin piele in corp), in sucurile din comert, in produsele cosmetice, in apa de gura, in fixativul pentru par, in toate produsele pentru barbierti, in cafeaua decofeinizata, in cerealelel prelucrate, in diferite medicamente…si lista continua.
Mai mult decat atat, specia comuna de bacterii clostridium produce alcool izopropilic in intestinul tau.
Ideea e ca suntem atat de expusi incat chiar NU avem cum sa ne ferim. Asta e realitatea, oricat de infiorator ar suna.
Insa vestea buna este ca Dumnezeu ne-a lasat in natura exact leacurile de care avem nevoie, pentru a ne curata periodic organismul de paraziti.
1. Faza de inceput (deparazitarea) - in care se face tratament intesiv pentru a elimina parazitii si ouale acumulate.
2. Faza de mentinere - in care se ia 1 tb/zi tratamentul, pentru a preveni o noua supra-infestare – pe care ar fi bine s-o tineti regulat.
1. Paraprotex
Programul 100% natural de eliminare a parazitilor
Dureaza 8 saptamani ! fara efecte secundare
Iata programul pe cele 8 saptamani:
* Dupa cum vezi tratamentul are 2 FAZE:
1. Faza de inceput (deparazitarea) - in care se face tratament intesiv pentru a elimina parazitii si ouale acumulate.
2. Faza de mentinere - in care se ia 1 tb/zi tratamentul, pentru a preveni o noua supra-infestare – Se repeat de 3 ori pe an-Simplu, nu?
Respectand aceste principii vei ajuta ENORM corpul in lupta cu parazitii, la care suntem cu totii expusi in fiecare zi.

COMPOZITIA:

Quisqualis indica-fruct
Chenopodium pulbere
Berberis vulgaris-extract
Commiphora myrrha
Eugenia caryophyllata-ulei
Tabebuia impetiginosa-pulbere
Juglans nigra
Citrus paradisi
Allium sativum-pulbere
Quisqualis indica

Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: