Cancerul de san: Prevenirea - Informarea pacientului

Cancer
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Poate sa apara cancerul de san,mamar sub forma unui cos pe san

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

daniel443 (acum 15 ani)

nu cred! apare ca un nodul si pe interior si ca sa nu confunzi nodulul cu parte a sanului e bine sa faci o simpla ecomamara si afli daca ai noduli la san sau nu! succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ma numesc olenic lucretia,am 32 ani si mama a doi copii.Am noduli la ambii sani saptamana aceasta mi s-a descoprit al patrulea nodul,unde trebuie sa merg sa fac un control mai amanuntit?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

am observat ca de cateva luni am un nodul la sanul drept .. aproape de sfarc ... uneori . se intareste si se simte foarte ujor.. uneori .. se micjoreaza si devine mai moale .. iar de durut .. doare in apropierea veniri menstruatiei cand si devine mai ujor de simtit la palpat.. poate fi cancer , mentionez ca am doar 17 ani m dar mama mea a avut cancer in jurul varstei de 25-30 de ani ... astept un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

acum3ani mia aparut o unflatura sub brat dureroasa am fost la medic au spus ca este hormonal ca este pe sistem nervos ca nui nimic ca au aproapetoate femeile acum 7luni la un controlmiu depstat un chist de4mm dar nui grav acum 2sptamani chistul masoara 5,4 dar nui grav dar mu pus sa fac oanaliza ca15-3din cauza unflaturi ce parere aveti ce sfat imi dati multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: