Cancerul de piele sau melanomul

Cancer
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Ajutor...nu stiu ce sa fac...am o alunita pe spate, asa cum zice viola...care s-a infectat, iar medicul zice s-o scot, dar mi-e frica. ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

daca vrei sa faci cancer stai asa .de ce tii frica de un ac sau de moarte/?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am si eu niste mici zone de culoare diferita a pielii,undeva pe cei doi umeri.De fapt sunt 2 zone mici de culoare inchisa si 4-5 zone mici de culoare doar un pic mai inchisa decat a pielii...ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cred ca aceasta forma de cancer este deosebit de galopnta, mai ales descoperita in ultima faza, mama mea a trait o luna si zece zile de la diagnosticare.
totul a plecat de la o alunita atipica din nastere, iesita in afara si de culoare maro.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

A incercat cineva medicamentele recomandate mai sus de Maria ?? Putem avea sfatul unui specialist in ceea ce priveste terapiile alternative ?? Cine este Camelia ?? Daca a avut o experienta asemanatoare si eu vreau sa vorbesc cu ea ! Vad ca mai sus este o persoana putin mai tanara decat mine care are asa ceva ! Ce se intampla cu noi in conditiile in care predispozitiile pt aceasta boala sunt pentru varsta de 50-60 ani ??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as dori sa aflu ceva amanunte despre acest tip de MELANOM.Va rog din suflet,nimeni nu spune nimic,sotul meu este operat de aproape trei ani si eu ma consum singura.Nici un medic nu ia spus de fapt ce implica acest diagnostic,iar el spune ca s-a facut bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: