Cancerul boala incurabila!

Cancer Infectie intraabdominala
Intrebare postata de pastravaru cu 10 ani in urma

Va salut pe toti!
A trecut ceva timp de cand m-am luptat cu cancerul ,dar uite ca am reusit sa inving!
Am fost dignosticat cu carcinom gastric antral acum 6 ani in urma iar medicii imi daduse doar 3 luni de trait si a inceput lupta ba cu citostatice ba cu toate recomandarile medicale care simteam ca-mi fac numai rau si am hotarat sa plec in China pentru tratamentele traditionale unde cu ajutorul lor m-am tratat .
Nu exista boala incurabila ,trebuie doar vointa si incredere! Nu aveti incredere in tot ce vi se spune ,mai ales in toate acele produse "miraculoase" care pot vindeca. Dupa parerea mea si experienta pe care o am in lupta cu cancerul tot ce este simplu si ieftin si la indemana oricui poate vindeca.
Multa sanatate tuturor! Daca pot ajuta cu un sfat o voi face cu mult drag!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Lia (acum 10 ani)

Domnule sunteti un invingator, sa traiti ani multi cu sanatate!
Cred ca ati avut in favoarea dv felul de a gindi.
Si eu sunt de parere ca tot ce este simplu, ieftin si la indemina oricui poate vindeca, mai mult decit atit, poate preveni.
In partea de lume unde ati optat sa mergeti pentru tratamente traditionale, se considera ca un medic este cu atit mai bun cu cit are mai putini pacienti, pentru ca se dedica preventiei.
Este frumos ca impartasiti si altora experienta dv.
Da, D-zeu l-a creat pe om in mijlocul naturii, de unde sa obtina tot de ce are nevoie pentru a trai.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 10 ani)

ceea ce spuneti d-voastra imi da speranta, eu sunt intr-o situatie extrem de delicata cu tatal meu unde nu stiu exact de unde a pornit cancerul si l-au operat sa extirpe tumoarea de pe ficat ca ulterior sa-si dea seama ca mai este si in alta parte. i-am facut un PET CT si se pare ca are adenopatii intra si retroperitoneale plus alte leziuni hepatice care nu s-au vazut la operatie. daca sunteti bun va rog din suflet sa-mi spuneti ce ati facut d-voastra, sunt dispusa sa incerc orice ca am ajuns la capatul puterilor.
va rog mult sa-mi dati un mail daca puteti pe adresa [email protected]

va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maxim dan (acum 10 ani)

bine ca ati avut bani de china,si am cancer de testicul cu metastaza la plamani si ganglioni intraabdominali si inghinali dar eu fac chimioterapie nu am bani de china,abia am din ce sa traiesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mady (acum 9 ani)

cu ce v-ati vindecat in china????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: