Cancer pe vasele de sange intre aorta si cava

Cancer Liposarcom
Intrebare postata de roxanaliliana cu 14 ani in urma

Buna seara tuturor!in urma cu 4ani mama mea a fost operata de cancer pe col uterin....a facut radioterapie timp de 3luni de zile dupa care a urmat operatia care dupa spusele medicului a iesit bine...si rezultatul la biopsie a iesit foarte bun u era nimik invadat....numai ca mama imi spunea tot timpu ca o doare rau burta ca se umfla rauu cand mananca ceva ca o doare spatele si i se umflau prea rau picioarele ca niste butuci.....a fost la control la domnul doctor care ia spus ca e normala durerea dupa operatie dar ca in rest e bine...in toti acesti ani a facut tomografiile care iau fost recomandate odata pe an isotite de controlurile la medic....timp de 3ani toate tomografiile au iesit bine nu a avut nimik,iar acum ultimul rezultat ma uimit ma lasat fara cuvinte si nu mai stiu ce sa cred(bloc adenopatic pe vasele de sange intr aorta si cava practic cele mai imp vene din corp de 11cm situat in zona stomacului si chisti pe ambii rinichi)am fost dupa tomografie la domnul doctor care a operato a citit rezultatul tomografului si sa uitat si dansu peste poze si a confirmat ca este cancer si ca este inoperabil pt ca zona pe care e asezat este foarte sensibila,in schimb ia recomandat 3serii decitostatice dupa care i sa spus sa faca din nou tomografia....am fost cu ea sa o programez la citostatice iar doctorita respectiva la care neam programat a spus sa nu ne facem prea multe iluziii ca in zona respectiva citostaticele nu or sa dea prea multe rezultate...numai ca alt tratament nu exista....daca stie cineva mai mute si poate sa
_mi zica unde sa ma mai duc si la cine sa apelez si cui sa ma adresez sunt disperata am numai 23 de ani iar mama mea e singura mea fam....eu una nu pot intelege cum se poate intampla asea ceva si cum de pana acum nu sa vazut nimic la nici un tomograf anterior si cum se poate sa evolueze asea de mult o tumoare in numai un an de zile???!!!si daca se stia ca a avut cancer inainte chiar daca a fost operata cum de nu a fost programata la nici macar o serie de citostatice dupa operatie???!!!si daca o boala agraveaza atat de mult intr_un an de zile si doctoriii stiu dc nu se putea recomanda un tomograf din jumatate in jumatate de an???!!!!!!va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

raluca (acum 14 ani)

Normal daca era suspecta de cancer ar fi trebuit sa se vada rezultatul la biopsie. Nu-mi pot da seama cum de s-a intamplat asa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

O rugaminte.........unde a fost operata ? clinica si orasul.....si daca poti,care a fost rezultatul dupa examinarea pieselor,in urma operatiei....adica valorile T ,N si M ? Ce scrie pe acel buletin de analize,pe care l-a primit dupa aproximativ o luna si ceva ? I-au fost scosi toti ganglionii ? La cat timp a facut controalele abdominale {ecografii } si genitale {consult,papanicolau si ec. transvaginale} ? In primii doi ani la 3 luni ?,apoi in anul al treilea la 4 luni ?si in al patrulea an la 6 luni ? Multa sanatate ! D-ne ajuta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxanaliliana (acum 14 ani)

Citat:
Normal daca era suspecta de cancer ar fi trebuit sa se vada rezultatul la biopsie. Nu-mi pot da seama cum de s-a intamplat asa.

pai tocmai asta nu inteleg....dupa operatia la col uterin de cancer biopsia ar fii iesit bine dupacum spunea domnul doctor,iar acum acest bloc adenopatic se vede decat in tomograf ..acum dupa ultimul rezultat se pot face alte analize mai amanuntite tinand cont de localizarea ganglionilor respectivi???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Imi pare rau ca nu ai dat atentie rugamintii mele.........am sa-ti dau cateva lamuriri. Dupa interventia chirurgicala {despre care nu stiu exact despre ce este vorba,dar presupun ca la acest diagnostic a fost "histerectomie totala,largita "},in urma examenului histopatologic a pieselor examinate,trebuia sa primiti un buletin de analize cu rezultaul pe fiecare piesa examinata in parte si diagnosticul final, in care se spune stadiul cancerului, daca si in ce masura au fost afectati ganglionii,plus daca s-au gasit sau nu metastaze la distanta, adica in alte organe. Cu acest rezultat se merge la centrul de oncologie, din policlinica,sau spital, se ia pacienta in evidenta,apoi este trimisa la medicul de la radioterapie pt. a-si spune parerea daca sunt sau nu necesare sedinte de radioterapie, la diagnosticul respectiv. Totodata medicul oncolog recomanda controalele care trebuiesc facute periodic si ce trebuie urmarit, in mod special. La cancerul de col uterin se recomanda a se urmari daca nu exista adenopatii lomboaortice si pelviene. Acest lucru se face cum am zis in mesajul anterior,pe durata primilor 5 ani,la intervalele pe care le-am spus. Am intrebat unde s-a facut interventia pt. ca cele mai recomandate clinici sunt cele din centrele universitare : Cluj, Bucuresti si Iasi. Aceste interventii nu se fac in spitale din provincie pt. ca de regula nu scot ganglionii limfatici, in cel mai fericit caz ii scot doar pe cei care cred ei ca ar fi afectati. In legatura cu intrebarea ta,cred ca ar fi bine sa mergi intr-un centru ,despre care ti-am vorbit si sa faca o examinare, etc. Nu stiu ce sa-ti spun mai mult nestiind din ce localitate esti, unde s-a facut interventia, care a fost diagnosticul......Mesajul vine de la o persoana operata acum 3 ani si jumatate, tocmai am facut toate controalele si au iesit bine. Daca mai vrei sa comunicam, cu placere. Inca o data "multa sanatate mamei ".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Taisia82599 (acum 14 ani)

Buna!
Katy, ai mare dreptate, se pare ca esti in domeniu. Procedurile standard din carte sunt asa cum spui tu, dar ce te faci atunci cand ti se spune ca nu sunt fonduri ca sa iti continui tratamntul oncologic?
Tot ce ai spus acolo este pefect adevarat, dar daca medicul nu isi face treaba, te minte atunci ce faci?
Va rog sa ma scuzati ca m-am bagat in treaba, dar sunt revoltata pe tot ce este in jur, nu mi se da aprobare pt tratamentul cu MABTHERA pt ca mi se spune ca nu sunt fonduri, eu unde sa ma duc si ce sa fac?
Imi cer inca o data scuze! Sanatate multa la toata lumea!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

pai ce din cauza noastra nu sunt fonduri?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxanaliliana (acum 14 ani)

Citat:
O rugaminte.........unde a fost operata ? clinica si orasul.....si daca poti,care a fost rezultatul dupa examinarea pieselor,in urma operatiei....adica valorile T ,N si M ? Ce scrie pe acel buletin de analize,pe care l-a primit dupa aproximativ o luna si ceva ? I-au fost scosi toti ganglionii ? La cat timp a facut controalele abdominale {ecografii } si genitale {consult,papanicolau si ec. transvaginale} ? In primii doi ani la 3 luni ?,apoi in anul al treilea la 4 luni ?si in al patrulea an la 6 luni ? Multa sanatate ! D-ne ajuta !

buna seara!nu am stiut in decursul zilei de astazi sa va dau un raspns concret la valorile biopsiei.....dar acum am rezultatul in fata si nu prea inteleg nimic.....(la rezultat scrie neoplasm col uterin std llb,rt,uter|_col,anexa dr_stg,tesut limfoganglionar fosa iliaca dr_stg,dupa urmeaza macro:piesa de histerecomie totala cu l egal cu 12cm,cavitate cu legal cu 7cm,col_hiperemie periorificiala.la nivelul corpului uterin_multiple fibroame intramurale cu diametrul de 2pe 7cm.anexe scleroase.micro:1.col dr anterior,proces imflamator cronic ulcerativ.2.col dr posterior:displazie moderata,cervicita cronica glandulochistica.3_4:col stg anterior:proces imflamator cronic ulcerativ,5.corp:miometru fibramatos,6_8.fibrom:leiomiofibrom,9_10.parametru dr_stg:scleros,11_12.ovar dr_stg:scleros,13_14.1ggl tesut gras 1ggl_histiocitoza sinusala plus sceroza difuza,concluzii:proces imflamator cronic ulcerativ cervico_uterin.total ggl:examinati 1,invadati 0,ypt0,ypn0!!!!!)operatia a fost facuta la bucureti la fundeni iar pe biletul de externare avea trecut consultatii de 2ori pe an decat.....in primul an cand a fost la control dupa operatie la primul control nici macar nu a examinat+o sa uitat decat la ea mama ii zicea ca o doare burta iar dl doctor nici macar nu ia facut un control ginecologic,nimic, sa uitat decat la ea si ia spus ca e bine....a doua oara iaspus la fel ca e bine dupa un control de cateva sec.....in anul 2 dupa operatia de col uterin mama,a fost operata de glanda tiroida ca a trebuit sa si+o scoata ca o avea de 10ani si nu a vrut sa faca operatia ceea ce cred ca a declansat toate neregurile in corp si canceru defapt,.....si nu a mai fost la control la bucurest sa inscris la noi in pitesti la oncologie pt ca era deabea operata si ii era rauu,a facut aici in oras restul controalelor care defapt nici macar controale nu au fost dn doctor citindui rezultatele de la tomografie si atat cred,care dupa cum v_am povestit si ieri au iesit bune adica nu a avut nimic in neregula in toti acesti 3ani,acum la ultimul sa vazut tot asta insemnand de o sapt.....la operatia pe care a facuto la fundeni nu cred sa i se fiii scos sigur toti ganglionii pt ca am vb cu dn doctorita de fam a mamei mele si dansa mi+a explicat sa pot intelege si eu ceva pt ca in rest doctorii nici macar nu se uita la u dar sa ti mai si explice cu calm ce ai unde ai dc si cum sa format sau ce operatie tiau facut ce tiau scos si ce nu tiau scos...adica din cate am vb cu dna doctor de fam am inteles ca nu ar fiii scos toti ganglionii respectevi ca daca iar fiii scos acum nu mai erau probleme.....acum dupa aflarea rez ultimului tomograf am fost la dn doctor care a operato la fundeni si ia spus sa se duca la doctorul oncolog care sa ocupat si pana acum de ea ca el ia spus sa vina la control si ca nu a venit...nu a fost pt ca vam spus sia facut si o alta operatie intre timp de glanda si nu se simntea bine,era slabita....si inscriinu_se aici la oncologie si testele tomografice fiind bune a crezut ca nu are nici un motiv de ingrijorare sa se mai duca la buc.... oricum intr_un final ia spus sa faca 3serii de citostatice si dupa sa faca iar un tomograf si sa se duca la ce doctor vrea ea.....ia dat sa faca citostaticile in pitesti ceea ce nu e recomandabil pt ca am mai vb cu lumea si a spus ca mai bine le_ar face tot la buc...eu as vrea sa_mi explice cineva bine cat de grav e si daca reactioneaza corpul bine la citostatice daca mai dau inapoi ganglionii sau daca nu react ce mai e de facut sau la ce sa ma astept sau.....ceva mai concret....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxanaliliana (acum 14 ani)

Citat:
Imi pare rau ca nu ai dat atentie rugamintii mele.........am sa-ti dau cateva lamuriri. Dupa interventia chirurgicala {despre care nu stiu exact despre ce este vorba,dar presupun ca la acest diagnostic a fost "histerectomie totala,largita "},in urma examenului histopatologic a pieselor examinate,trebuia sa primiti un buletin de analize cu rezultaul pe fiecare piesa examinata in parte si diagnosticul final, in care se spune stadiul cancerului, daca si in ce masura au fost afectati ganglionii,plus daca s-au gasit sau nu metastaze la distanta, adica in alte organe. Cu acest rezultat se merge la centrul de oncologie, din policlinica,sau spital, se ia pacienta in evidenta,apoi este trimisa la medicul de la radioterapie pt. a-si spune parerea daca sunt sau nu necesare sedinte de radioterapie, la diagnosticul respectiv. Totodata medicul oncolog recomanda controalele care trebuiesc facute periodic si ce trebuie urmarit, in mod special. La cancerul de col uterin se recomanda a se urmari daca nu exista adenopatii lomboaortice si pelviene. Acest lucru se face cum am zis in mesajul anterior,pe durata primilor 5 ani,la intervalele pe care le-am spus. Am intrebat unde s-a facut interventia pt. ca cele mai recomandate clinici sunt cele din centrele universitare : Cluj, Bucuresti si Iasi. Aceste interventii nu se fac in spitale din provincie pt. ca de regula nu scot ganglionii limfatici, in cel mai fericit caz ii scot doar pe cei care cred ei ca ar fi afectati. In legatura cu intrebarea ta,cred ca ar fi bine sa mergi intr-un centru ,despre care ti-am vorbit si sa faca o examinare, etc. Nu stiu ce sa-ti spun mai mult nestiind din ce localitate esti, unde s-a facut interventia, care a fost diagnosticul......Mesajul vine de la o persoana operata acum 3 ani si jumatate, tocmai am facut toate controalele si au iesit bine. Daca mai vrei sa comunicam, cu placere. Inca o data "multa sanatate mamei ".

multumesc din suflet!si dumneavoastra la fel!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Buna ! acum am vazut mesajul tau si in primul rand trebuie sa-mi cer scuze,deoarece am scapat din vedere un lucru si anume,sistemul sanitar de stat. Eu m-am operat la Cluj,trebuia sa merg la control peste trei luni dar nu am mers, deoarece trebuia sa trec muntii ,pe timp de iarna, plus ca nici nu prea avea ce-mi face, dupa cum ai spus si tu, doar eventual sa ma intrebe cum ma simt si in cel mai bun caz, sa ma palpeze,abdominal. Asa ca, tot ce am scris in mesajul anterior, cum s-a exprimat cineva,am facut totul" ca la care ", dar pe banii mei, la clinici particulare. Daca astepti sa fii trimisa de catre medicul de familie, pe ici, pe colo "gratis",exact asa se intampla, cum ai descris tu. Nu inseamna ca nu-ti dau dreptate, dar asa moare omul cu zile,daca nu are posibilitatea sa cheltuiasa sume considerabile lunar pe tratamente si investigatii. Eu am fost trimisa de medicul meu ginecolog, aproape cu forta la Cluj,inclusiv la medicul chirurg respectiv. Mi-a spus de la bun inceput ca, de obicei, in alta parte nu se scot ganglionii limfatici. Eu am avut scosi 9 ganglioni pe partea dreapta si 7 pe partea stanga, cu toate ca, nu fuserera afectati deloc. Mi s-au scos uterul, ovarele si trompele, plus o treime din vagin. La cerere mi-a scos si apendicele pt. ca aveam ceva probleme. Nu am prea inteles ce au scris medicii acolo, dar un sigur lucru iti pot spune in mod sigur......la T2 b ,dupa operatie se face tratament de radioterapie in mod obligatoriu, plus ca nu era de ajuns un tomograf pe an si atat, daca se ivesc probleme se pot vedea f. bine la ecografiile abdominale, facut periodic, cum am zis. Ce sa faci in continuare nu pot sa-ti spun eu,ideea este ca trebuie facut ceva....ce? ,poate te indruma medicul de familie, daca are un pic de suflet si pricepere. Iti doresc din suflet sa-i fie mamei bine iar pe tine sa te intareasca CEL de sus,pentru a putea sa faci totul pentru a se face bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodyna (acum 14 ani)

INTIMPLATOR AM CITIT CELE SCRISE DE DVS. SI POT SA VA SPUN CA LA CLUJ LA INST. ONCOLOGIC INTRADEVAR MEDICII I-SI FAC DATORIA ACUM CIND SCRIU ACESTE RINDURI , ABIA AM VENIT DE ACOLO SI SUNT PROFUND IMPRESIONATA DE FELUL IN CARE PERSONALUL MEDICAL CONLUCREAZA INTRE EI LASIND LA O PARTE ORGOLIILE PROFESIONALE PENTRU CA ESTE O <poveste>DACA O POT NUMI ASA MULT PRE LUNGA DESPRE CELE INTIMPLATE LA IASI LA CHIR.-ONCO. ,O SA INCERC SA RELATEZ PE SCURT CAZUL SOTULUI MEU IN 2004 A FOST OPERAT DE LIPOM AXIAL --nimic grav care ar putea pune semnul intrebarii -- ACUM IN 2009 LUNA MAI A FOST REOPERAT IN ACELASI LOC AXIAL STING SI SA INTRAT IN OPERATIE CA FIIND TOT LIPOM, DAR SURPRIZA ERA DE FAPT UN LIPOSARCOM RECIDIVAT DIN 2004 CU 2 RADACINI ADINCI SITUATE PE VENA PRINCIPALA SI DATORITA ACESTEI POZITII NU S-A PUTUT FACE O REZECTIE TOTALA ,MAI ALES CA IN OPERATIE ,, am intrat nepregatita am crezut ca e doar lipom,, ACEESTEA FIIND CUVINTELE MEDICULUI CHIRURG LA IESIREA DIN OPERATIE BINEINTELES REZULTATUL BIOPSIEI A FOST DE NATURA MALIGNA ,AM MERS LA ARHIVA SI AM AFLAT CA SI IN 2004 A FOST EXACT LA FEL ,,ne cerem scuze pentru atunci ,comunicarea s-a intrerupt undeva la nivel de secretariat ,, A FOST DIN NOU RASPUNSUL MED CHIRURG cunostiina apropiata a familiei si atunci ca si acum desi e vorba de un alt medic .CONCLUZIA UN CANCER CU O EVOLUTIE ATIPICA PENTRU CARE NU SE POATE FACE O REZECTIE TOTALA SI NU RASPUNDE LA NICI UN FEL DE CHIMIO ,RADIO....TERAPIE DECI TREBUIE SA ASTEPTATI NU STIU CE SA VA SPUN.LA INTREBARILE SI INSISTENTELE MELE AM FACUT ABIA DUPA OPERATIE CT.SI INCLUSIV PET IN FRANTA PE DATA DE 2 IUNIE. SI A URMAT DIN NOU ASTEPTARE ,BINEINTELES LA SFATUL MEDICILOR VAZIND CA TIMPUL TRECE AM HOTARIT PE DATA DE 2 SEPTEMBRIE SA IL INTERNEZ PENTRU A FACE DIN NOU ANALIZE SI CT. IN URMA LOR REZULTATE DELOC BUNE ,RADACINILE AU PRINS IN ADINCIME 4CM DAR asteptati sa vina medicul y medicul x din concediu sa vedem ce spun DIN NOU ACESTE CUVINTE APARTIN MEDICULUI CHIR SI ONCOLOG. IN TOATA ACEASTA PERIOADA SFATUINDU-MA SI CU ALTE PERSOANE DIN FITOTERAPIE I-AM PRESCRIS UN TRATAMENT NATURIST PE DATA DE 7 SEPT. AM LUAT TOATE COPIILE LA DOC .MEDICALE SI AM PLECAT LA CLUJ . DESI AU URMAT ORE CHIAR ZILE DE ASTEPTARE TOTUL A DECURS ALTFEL .AM FOST LA MAI MULTI CHIR. DIN CHIR.-ONCO. SI DIN CHIR CARDIO VASCULAR ....PESTE TOT A ECZISTAT CONLUCRARE INTRE MEDICI DESI AVEAU PARERI PRO SI CONTRA DAR TOTUL ERA PENTRU PACIENT (TOTI PACIENTII ERAU TRATATI CU ACEIASI ATENTIE) VERDICTUL A FOST< LA IASI TOTUL A FOST GRESIT ,ASTEPTAREA PRE LUNGA IAR CURIOS DAR OPERATIA SE PUTEA FACE FARA PREA MARI PROBLEME ATUNCI IN LUNA IUNIE MEDICII IESENI SPUNEAU CA ESTE IMPOSIBIL CHIAR SI RADIESTEZIE ERA POSIBIL SI MI S-A EXPLICAT TOTUL FOARTE AMANUNTIT ACUM ,INTIRZIEREA PREA MARE A FACUT CA CELE 2 RADACINI SA SE ADINCEASCA SI SA PRINDA IN VOLUM IAR OPERATIA SA FIE POSIBILLA DAR CU UN GRD DE DIFICULTATE SI RISC FFFFFFF FOARTE , EXTREM DE MARE(o conexiune de vene artere centri nervosi) IATA CA O ASTEPTARE PREA LUNGA DIN PARTEA UNOR MEDICI IESENI( orgolii, indecizii, superficialitate, neluarea la timp a deciiziilor.....)A FACUT CA EVOLUTIA VIETII PACIENTULUI SA FIE PUSA SUB SEMNUL INTREBARII. I-MI CER MII DE SCUZE IN FATA MEDICILOR IESENI CARE I-SI FAC CU DARUIRE MESERIA DAR ASTA MI S-A INTIMPLAT MIE SI MI-A LASAT UN GUST AMAR ASUPRA SIST SANITAR IESEAN IN SPECIAL CEL DIN DOMENIUL ONCO-CHIRURGIEI. SA INTRI IN OPERATIE DOAR PE SPUSELE PACIENTULUI SI IN URMA UNEI BANALE ECOGRAFII ? CAM CURIOS NU? ASTA-I REALITATEA.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 10 ani)

buna ziua
mama mea (64ani) are scaune cu sange cam de o luna jumate. de curand sangele eate integrat intr-un mucus si au aparut si usoare dureri in partea de jos , ca la menstruatie. peste 4 zile vom face o colonoscopie .la un consult local i sa-a spus ca are hemoroizi dar nu pot crede ca e doar atat. sunt pa culmile disperarii, sper a fie doar polipi colonici si nu cancer. are scaune normale,tranzit 2-3 scaune pe zi, inainte de asta ac***a cam 2. va rog postati-mi o parere am ajuns deja sa ma gandesc doar la ce e mai rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 10 ani)

Buna ziua, nu cred ca este vb de hemoroizi, sper doar sa fie ceva superficial, care se poate vindeca prin coloscopie sau chirurgical. Neaparat sa faca coloscopia, endoscopie anala si ecografie abdominala.
Multa sanatate si noroc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 9 ani)

Buna ziua! Am mare nevoie de sfaturi. II am pe tata in momentul acesta fara un diagnostic clar ce pot sa spun este ca ni s-a spus ca exista un bloc adenopatic la nivelul venei cave inferioare. Medicul chirurg care l-a palpat mi-a spus cu alte cuvinte ca nu sunt sanse sa ne asteptam la ce este mai rau. in acest moment este internat in sectia de hematologie s-a facut punctia pt a se depista ce este de fapt. Dar si aici mediculne-a spus ca tumoarea este foarte mare ca este o boala f grea si nu prea sunt sanse. Ce sa fac unde sa merg ? In acest moment suntem la Fundeni Un aspect important este ca vin sarbatorile, blocul chirurgical este inchis pana dupa anul nou, rezultate la analize nu vor veni din acelasi motiv si nu stiu ce sa fac. Nu ma pot impaca cu gandul ca tatalui mei nu i se poate face mare lucru doar pt ca vin sarbatorile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 9 ani)

Ce tratament pentru boala de inima , valva aortica invalida se recomanda? Doctorul de la clinica privata la care am fost , nu imi prescrie medicamente deoarece pot atrage afectiuni iar daca sunt racit sau sunt bolnav n-am voie sa ma tratez cu nici-un tip de pastile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Czifrak Iosif (acum 8 ani)

Pot să vă ajut , cunosc exact și simptomele și boala și tratamentul , dacă mă sunați la 0725/422-927 veți fi fericită că ați îndrăznit .

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Teo (acum 7 ani)

Poti sa imi zici cum s-a rezolvat?(sunt intr-o situatie exact la fel cu mama. Am ajuns la disperare) Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11605477995 (acum 3 ani)

buna seara un raspuns as vrea si eu mama mea a facut analizele la craiova si au iesit foarte urat cancer maling cu canglioni pe aorta aici nu vreau so tin ce medic specialist in recomandati sau ce spital vreau un raspuns cand mai repede dumnzeu sa vea sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: