AJUTOR!!!

Cancer
Intrebare postata de monica alexandra1 cu 14 ani in urma

Tatal meu a fost diagnosticat cu cancer gastric acum aprox 2 ani, i-a fost facuta o gastrectomie subtotala si a facut chimioterapie(citostatice), dupa 1 an a refacut o endoscopie, respectiv toate analizele necesare in astfel de cazuri, rezultatele fiind foarte bune. Acum 3 saptamani a inceput sa se ingalbeneasca tot, sa se urineze rosiatc si sa iasa afara alb, a fost internat o saptamana la oncologie S.U.SF.AP.A. si externat fara a i se pune un diagnostic clar, a facut o tomografie al carei rezultat e: adenopatiii retroperitoneale cu efect compresiv asupra elementelor hilului hepatic.
Saptamana aceasta a inceput iarasi o radioterapie insa d-na doctor ne-a zis ca sansele sunt foarte mici... am nevoie disperata de ajutor, va rog eu mult sa imi spuneti ce sanse are, nu vreau sa imi pierd tatal.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (22)

luma (acum 14 ani)

Medicul are dreptate, cauta articole pe net. Nu vreau sa dezvolt ca nu am specialitatea si nici dreptul sa fac asta, Dumnezeu e mare si voia lui se va face.Nu hotaram noi cand ne despatim de cineva drag. Eu am trecut prin ce treci tu acum 16 ani, cand tatal meu putea inca si acum sa traiasca , a murit tanar si eu am fost distrusa,dar raman in inima noastra ca sunt parintii nostri si o sa te doara sufletul toata viata. Fii tare , roaga-te pentru el, eu m-am rugat pentru el si dupa ce a plecat, chiar daca in momentele grele ma certam cu EL ca de ce l-a luat, dar asta e viata suntem trecatori............Macar sa te incurajez daca altceva nu pot.........fii tare........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cioanca ungurean elena (acum 14 ani)

sant diagnosticata din 13 ianuarie 2009; carcinom mamar invaziv ductal clasic tip nos, grad 2de malignitate histologica cu carcinom intraductal in situ chibriform[nid 2]produce metastaze in 3 din 17 linfonoduli axiali fara metastaze in linfonodulul examinat cod m 8050/3 pt2n1 mastopatiefibrochistica proliferativa cu hiperplazie epiteliala intraductala fara atipi. fibroadenom mamar fara atipi cod m 9010/0 focare de adenoza slerozanta. ............. am facut chimioterapie in numar de 8 citostatice la 21 de zile ... 4 cito cu farmorubicina cu ciclofosfamida... 4 tamoxan ... 21 sedinte radioterapie.... urmand urmatorul control ct abdominal si toracic in data de 29 ianuarie 2010. acum fac tratament pana la urmatorul cuntrol cu un antioxidant 2/zi , echinacee 1/zi si aromasin 1/zi. in prezent inca nu stiu cat de grav este diagnosticul meu si ce sar putea intampla deoarece doctorii au fost foarte scurti in explicatii si eu am urmat tratamentul fara sa stiu prea multe . sant can necajita din acest motiv... oare sar gasi cineva sa ma lamureasca in problema mea? va rog ajutati-ma sa am si eu habar de boala mea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 14 ani)

mama mea a fost diacnosticata cu tumora la pancreas de 3,2 cm pe 3 cm.....i sa recoltat biopsia si asteptam raspunsul de la cluj clinica chirurgie 3....medicii spun k nu se poate interveni cirurgical.as vrea sa stiu daca metoda HIFU-HCU i-ar fi benefica mamei mele? va rog frumos sa imi dai un raspuns favorabil.multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mircea (acum 14 ani)

Pentru monica alexandra1
Adresa mea de email este [email protected]
Ca sa te pot ajuta, te rog scrie-mi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica alexandra1 (acum 14 ani)

Buna Mircea, adresa mea de e-mail e [email protected], sper sa reusim sa vorbim acolo, mersi mult. Sarbatori fericite!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Reprezentant Anadolu (acum 13 ani)

Draga Monica! In speranta ca iti pot fi de folos in continuare cauta-ma la adresa de e-mail [email protected]. Te contactez in calitate de reprezentant al Clinicii Anadolu din Turcia. De la medicii de acolo poti fi convinsa ca vei avea un raspuns. Daca-mi permiti si daca-mi transmiti pe adresa de e-mail indicata un scurt istoric al bolii in secunda doi transmit informatiile catre medicii de la clinica. MULTA SANATATE!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucy1947 (acum 13 ani)

nu stiu ce sa iti zic caci si tatalui meu i au descoperit cancer la stomac si din sept 2009 a facut chimioterapie la cluj, acum sa simte mai bine, dar analizele la sange nu sunt bune ..... si mie mi e frica .... oare sa fie doar o perioada in care se simt bine si apoi dintr o data sa apara neplaceri?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

Incercati reteta de la Monica Tatoiu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 13 ani)

Buna ziua
Pot sa va recomand o cura cu produse naturiste, care ar ajuta la rezolvarea problemei de sanatate a tatalui Dvs. Pentru informatii scrieti-mi, va rog, pe e-mail [email protected].
Va doresc multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucy1947 (acum 13 ani)

care e aceasta reteta? unde o por gasi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

Nu ai vazut emisiunea lui Maruta? vezi pe happy hour, daca nu o gasesti o sa ti-o scriu eu. Zice ca e buna la cancer, eu am luat-o am zis sa o fac ca rau nu are sa-mi faca, e cu miere, propolis etc....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucy1947 (acum 13 ani)

scuze dar nu stau in romania si am venit doar un pic acasa ..... deci cu emisiunile n u prea stau bine...deci daca o ai trimite mi o si mie te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

- laptisor de matca 4 gr
- miere de salcam ( curata) 1.5 kg
- polen macinat 300 gr
- ser fiziologic 200 ml
- tinctura de propolis 150 g
toate se amesteca si se tin in frigider, se i-a pe stomacul gol o lingura seara si una dimineata, daca e dulce si nu poate se pune in ceai sau cafea, Contraindicata la diabetici pentru ca e dulce, intra pe seitul PRO TV, HAPPY HOUR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

Produsele neaparat sa fie din plafar, sau cei ce comercializeaza asa ceva, sa fie pure , curate , si mierea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucy1947 (acum 13 ani)

iti multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

Revenita la “Happy Hour” in editia de joi, 8 iulie, Monica Tatoiu a oferit delalii in legatura cu miracolul savarsit de o reteta naturista pe baza de miere, polen si laptisor de matca, buna pentru tonifierea organismului.Joi, 8 iulie, Monica Tatoiu a facut o rectificare la reteta prezentata in premiera la “Happy Hour” in editia de miercuri si a vorbit despre utilitatea intoarcerii la natura, la retetele naturiste, care in unele cazuri fac adevarate minuni. Asta nu inseamna sa renuntam la ajutorul medicilor!

Monica Tatoiu este revoltata ca, in Romania, medicii ginecologi barbati cred ca o femeie, dupa ce a trecut de 40 de ani, nu mai are nevoie de uter si de ovare. In cele mai multe cazuri, daca apare vreo problema la aparatul genital feminin, propunerea ginecologilor este operatia, eliminarea uterului si a ovarelor.

Iata reteta naturista care a ajutat-o pe Monica Tatoiu sa invinga cancerul:

- Laptisor de matca - 4g
- Miere de salcam - 1,5 kg
- Polen macinat - 300 g
- Ser fiziologic - 200 ml
- Tinctura de propolis - 150 ml

Se amesteca bine si se pastreaza la frigider. Se ia cate o lingura dimineata, la pranz si seara. Daca este prea dulce, se pune in ceai sau in cafea.

Tu stii vreo reteta naturista utila sa vindece sau sa amelioreze o afectiune?

http://happyhour.protv.ro/stiri/monica-tatoiu-si-reteta-naturista-miracol-care-a-ajutat-o-sa-invinga.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica alexandra1 (acum 13 ani)

va multumesc mult pentru sfaturi... mi-am facut curaj si am mers cu tatal meu la clinica fundeni, cei de aici l-au ajutat sa scape de icter printr-un drenaj biliar, luna aceasta a reinceputchimio terapia, insa nu stim sigur ce efecte poate avea ac***a in vedere ca ultima tomografie nu ne-a adus vesti deloc bune...am reusit sa iau legatura cu un medic de la un spital oncologic universitar din italia, acesta mi-a spus ca il poate opera pe tatal meu,dar e foarte costisitor si daca casa de asigurari din romania ii acopera cheltuielile operatiei si tratamentului nu va fi nicio problema, insa nu stiu cum sa fac sa obtin aceasta aprobare...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica alexandra1 (acum 13 ani)

am cumparat tot ce imi trebuie si in 3 zile o sa inceapa tratamentul naturist propus de monica tatoiu.... sper sa fie bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

Doamne ajuta!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 13 ani)

sa ne tii la curent, sa stim cum se mai simte si daca se vede ceva rezultat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2