Oare e o problema?

Boli genitale masculine
Intrebare postata de anamarrya24 cu 13 ani in urma

Buna ziua, am o intrebare care pe mine m macina de ceva timp. am un logodnic cu care urneaza sa ma casatoresc anul viitor, dar are o problema cred, de fiecare data cand facem dragoste acutul nu tine mai mult de 2-3 min se poate repeta si de 3-4 ori figura ca tot atat il tine. el spune ca a fost la medic si ca e ok totul insa la fel mi-a spus ca in ultimul an si jum el nu a mai avut contact sexual cu nimeni fiind plecat peste hoatre. nu stiu ce sa cred oare are vreo problema sau e din cauza ca a stata prea mult? cine stie vre-un rasp va rog sa imi spune-ti deoare eu chiar sunt ingrijorata. va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 13 ani)

Trebuie sa apeleze la un psihoterapeut/sexolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamarrya24 (acum 13 ani)

multumesc dar acre ar fi problema principala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Sufera de ejaculare precoce si atata timp cat fizic nu are nimic, problema este de ordin psihic. Incercati durex performa, vezi daca e la fel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yma (acum 13 ani)

Sa stii ca asta e o problema serioasa peste care nu incerca sa treci prea usor pt ca vei regreta.Un barbat care nu a avut relatii sexuale mai mult timp,poate finaliza in foarte putine minute si e explicabil.Dar di clipa in care viata intima intra pe un fagas normal si problema ramine aceeasi,inseamna ca sufera de ceea ce se numeste ejaculare precoce si are nevoie de un ajutor.Sincera sa fiu nu stiu in ce masura se poate rezolva,stiu ca se poate,in ceva timp,cu rabdare si din parea ta,dar asa,ca intre femei,iti spun ca daca tot asa va continua,va veni o clipa in care tu te vei satura si vei cauta altceva,indiferent ce sentimente ai pentru el.Nu vorbesc aiureli,crede-ma.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamarrya24 (acum 13 ani)

sincer nu stiu ce sa cred a fost la doctor l-a pus sa ii dea monstra si a durat ff mult pana la ejaculare doctorul zicea ca face misto de el ca de ce sa dus acolo daca nu are problema. doctorul a zis ca paote se excita el prea repede dar asa de fiecare data. chiar nu stiu ce sa cred.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yma (acum 13 ani)

Nu stiu daca are legatura ''''mostra'''' de sperma cu problema lui si e firesc,cred, ca la doctor sa dureze mult pt ca nu era excitat, era ceva controlat,impusSa stii ca multi barbati se confrunta cu asa ceva,e bine ca realizeaza ca problema exista..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamarrya24 (acum 13 ani)

ok multumesc pt rasp chiar m-am mai informat si eu si am cam inteles cum sta treaba o sa vad ce pot face pt al ajuta si cu siguranta vom revenii din nou la medic. poate unul mai specializat. multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Problema aceasta nu se poate rezolva deloc usor cu medicamente caci este o problema mai complexa si are de a face mai mult cu psihicul. Exista si posibilitatatea unui tratament homeopat care, daca este gasit remediul potrivit, are sanse destul de mari sa dea rezultate caci remediile homeopate actioneaza si pe planul psihic. Exista si anumite technici pt. a exercita control si care se pot invata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: