Mancarime, secretie albicioasa, uneori usturime

Boli genitale masculine
Intrebare postata de graphyx cu 9 ani in urma

Buna seara ,am si eu o problema , am avut contact sexual protejat (prezervativ) cu o partenera si de a 2 a zi, preputul interior era usor inflamat, apoi am observat ca la decalotare am in jurul penisului o substanta alba abundenta (cu aspect branzos si urat mirositoare), si am senzatie de mancarime (pot spune ca si cum ar ustura un pic) iar daca ma scarpin devine mai intensa si imi este greu sa ma opresc; si mai sunt prezente mici pete albe (ca niste bubite) pe marginea inferioara a glandului.
Imi este teama sa nu fie o afectiune mai grava!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

danielboldea (acum 9 ani)

Cred ca este adunatura de sperma, care e pe cale sa se intareasca. Nu sunt doctor, dar deobicei asa se intampla la cei care se autosatisfac(masturbare). Cat cu privire la tine, sperma acumulata in prezervativ s-a pozitionat si pe.......penisul tau. Nu e motiv de ingrijorare, ti-o spun din experienta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

graphyx (acum 9 ani)

nu are cum sa fie ce spui tu pentru ca deja au trecut cam 10 zile de atunci iar mancarimea persista, si in continuare se acumuleaza acea substanta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Arnold (acum 9 ani)

Salut, si eu am avut o experienta asemanatoare, si iti spun sa ai grija la igiena. Am facut si eu o iritatie din cauza prezervativului, si nu am prea avut grija de igiena persoanala, iar acea iritatie a dus la complicatii, si am facut si o infectie urinara (inainte de infectie mi-au aparut si mici besici pe capul penisului). Ce iti pot spune, este ca va trece in cel mult 3-5 zile daca esti atent cu igiena. Daca persista, mie medicul mi-a recomandat Urinal si no-spa, dar poti gasi si unguente speciale doar pentru iritatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

graphyx (acum 9 ani)

Salut, cred ca totusi este vorba despre iritatie de la prezervativ, pentru ca eu am folosit pana acum marca cea mai cunoscuta (nu dau nume ca sa nu fac reclama), iar fata a avut unele "no name" (nici macar nu mai vazusem in magazine marca respectiva). Cu igiena am avut grija mereu, dar acum m-am spatat de 2 ori pe zi doar cu apa si a trecut aproape de tot in 3 zile.. nu mai am mancarime decat uneori si acumularea este aproape inexistenta.
Insa mai am o mica problema... nu se decaloteaza cum ar trebui... am ca un inel strans care nu ii permite pielii sa se intinda cum ar trebui (ca un inceput de fimoza) si nu imi explic oare de la ce e. Sper sa treaca si asta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BBBB (acum 8 ani)

Salut, ce descrii tu aici este clar ca ai CANDIDOZA, se trateaza foarte usor in decursul a 14 zile nu sa mai ai nimic. Fuga la farmacie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: