Infecție a ala sau orhita?

Boli genitale masculine
Intrebare postata de Utilizator21551018025 cu 5 ani in urma

Bună ziua! La început am avut o durere testiculara pe care am trecut-o cu vederea timp de o săptămână pana a început s se umfle testiculele. în a 2-saptamana mi-am sat seama ca este o infecție și am început sa iau ampicilina, dar nici asa nu a mers, începând sa am amețeli și o oboseala foarte accentuata, cu furnicături pe sub piele și dureri musculare, cel mai intens in zona inghinala, dar și pe mâini și pe picioare. (mai târziu am observat ca defapt mi se usca pielea, cel mai probabil tot de la infecție) A 3-a săptămâna am fost la spital la urgente și mi-a dat Tavanic 500 mg, la 12 ore cu diagnosticul epididimita și cu recomandarea sa ma întorc la urolog pentru consult. Doctorul de familie mi-a spus s iau câte una pe zi, apoi am fost la consult la medicul de familie care mi-a mai dat încă 3 pastile de Tavanic 500 mg. Am terminat tratamentul, dar tot aveam testiculele umflate. Am mai stat o alta săptămâna PNA când am văzut ca încep din nou sa simt furnicături pe sub piele și am fost la doctorul urolog pentru consult cu trimitere de la medicul de familie cu diagnosticul orhita. Am tratament pentru 5 zile, sunt la a 3-a și inflamarea pare sa fi scăzut cu Injecții gentamicina, zanocin (ofloxacina) și supozitoare clafen , dar tot este vizibila inflamarea. Mi-am dat seama ca simt ceva ciudat și în anus, o înțepături ușoară, câte-o data o mâncărime ușoară, iar recent parca am scaun mai greu, parca mușchiul care se contracta la scaun ar fi mai gros. Când merg parca ma irit mai rău și simt o senzație ca și cum ar curge un lichid din anus, totuși nu se vede nimic la exterior. O singura data am mers mai mult (la început și atunci se vedea pe chilot un lichid ca și transpirația.) nu am scaun cu sânge, nu urinez cu sânge și nu ejaculez cu sânge, totuși inflamația dispare foarte greu chiar și cu antibiotic, iar când merg mai mult încep sa simt furnicături. Are cineva idee ce se întâmplă? Mulțumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Utilizator11551532296 (acum 5 ani)

Salut,cum putea lua legătura sa vorbim ceva? Am aceiași problema ca tine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21551018025 (acum 5 ani)

Putem vorbi pe kick alecxrock

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: